דגמים, מחירים, תאריך? ניידי Tiger Lake ראשונים מככבים ברשת

צמד דגמי Swift 5 מהדור הבא של חברת אייסר מופיעים בחנות מקוונת ומציעים לנו לצפות לקראת השקה רשמית אפשרית בעוד חודש

סרטון הטיזר הקצר שהציג הרצה של Battlefield V באופן ראוי להערכה ללא ספק הגדיל את התיאבון שלנו לקבל מידע נוסף אודות מעבדי ה-Tiger Lake, ועתה נראה שזה משהו שאכן אמור לקרות במהלך השבועות הקרובים – בדרך להשקה ממשית של מחשבים ניידים ראשונים עם דור ה-10 ננומטר השני כבר במהלך חודש יולי 2020. לכאורה.

האתר של רשת חנויות מחשבים וגאדג'טים הולנדית בשל Centralpoint הוסיף עמודי פירוט עבור זוג גרסאות של מחשבי Acer Swift 5 ניידים עם מסכי 14 אינץ' שיבוססו על שבבי הדור החדש של אינטל – הבסיסי מבין השניים עם דגם Core i5-1135G7 והמתקדם עם דגם Core i7-1165G7, המסתמנים כיורשים ישירים וטבעיים לדגמי ה-Core i5-1035G7 ו-Core i7-1065G7 שאנו מכירים מדור ה-Ice Lake הנוכחי.

דגם בסיס עם מסך 14 אינץ' ברזולוציית 1080p ותמיכה במגע, מעבד ה-Tiger Lake המדובר (עם ליבת G7 גראפית שאמורה להיות הגרסה העוצמתית והמתקדמת ביותר הזמינה, בהתבסס על שמות הדגמים בדור ה-Ice Lake), זכרון דינאמי בנפח 16GB, כונן SSD לאחסון בנפח 512GB, מערכת Windows 10 Pro וקישוריות Wi-Fi 802.11ax מבוססת כרטיס AX201 של אינטל מתומחר בעבור 1,130 יורו כולל מסים, כלומר 4,360 שקלים לערך בהמרה ישירה – ואילו הדגם המתקדם הכולל שבב עיבוד משופר וכונן אחסון בעל נפח כפול של טרה-בייט אחד מתומחר בעבור 1,380 יורו כולל מס, שהם 5,325 שקלים לערך. בנוסף, בעמודים עבור שתי הגרסאות ניתן למצוא הצהרה על זמינות החל מה-27 ביולי 2020 – כאשר זו עשויה להיות סתם בחירה אקראית, או שאולי עדות לכך שאינטל מתכננת הצגה רשמית של הדור החדש כבר בשבועות הקרובים.

ההולנדים מתקשים לשמור על הסודות של אינטל ושותפותיה

לצערנו עמודי המוצר לא חושפים לנו פרטים טכניים נוספים אודות מעבדי ה-Tiger Lake, אך בהתבסס על כל מה ששמענו עד כה ובהתבסס על מעבדי ה-Ice Lake המקבילים נוכל לנבא כי ה-Core i5-1135G7 וה-Core i7-1165G7 יציעו שניהם ארבע ליבות עיבוד פיזיות ושמונה ליבות לוגיות תודות לטכנולוגיית ה-HyperThreading (עם תדרי עבודה מוגדלים משמעותית ביחס לגלול הנוכחי, יש לקוות), מעטפת הספק בסיסית של 15 וואט שניתנת להתאמה עד לרמה של 25 וואט על ידי יצרניות המחשבים – וליבת Xe גראפית מובנית המורכבת מ-96 אשכולות עיבוד לקבלת ביצועים מירביים שגבוהים ביותר מפי 2 ביחס לליבות ה-Iris Plus המשוכללות ביותר עם 64 אשכולות עיבוד.

כך נראים ניידי ה-Swift 5 העדכניים עם מעבדי Ice Lake, שמתיימרים להיות הקלים ביותר בקטגוריית המחשבים הניידים עם מסכי 14 אינץ' – וניתן להניח בזהירות כי הדור החדש לא יציע מהפכות משמעותיות בכל הנוגע לעיצוב החזותי (שכבר עושה עבודה לא רעה בכלל כעת מבחינתנו)

נמשיך לעקוב מקרוב אחר התפתחויות בהשקה שעשויה להיות המשמעותית והמעניינת ביותר מאינטל לשנה הנוכחית – וכמובן שנעדכן אתכם בכל הנושאים המעניינים ביותר בהקדם.