בהשראת כרטיסי המסך: היכונו לבוא מעבדי ה-Ryzen XT המעודכנים

עוד לפני נחיתת דור ה-Ryzen 4000 עם ליבות Zen 3 חדישות, אנו צפויים לקבל משפחת מעבדים מרועננת קלות מבית AMD תחת המותג Ryzen 3000

עד לפני כמה ימים, מירב תשומת הלב שלנו בכל הנוגע למוצרי AMD התמקדה בדגמי דור ה-Ryzen הרביעי, הן אלו עם ליבות גראפיות מובנות והן אלו בלעדיהן – אבל פתאום נראה שמצפה לנו עוד השקה מהמחנה האדום, כבר בשבועות הקרובים.

לפי הפרטים העדכניים, ב-AMD מתכננים השקה למוצרים מעודכנים קלות מדור ה-Matisse המוכר לנו בתור משפחת ה-Ryzen 3000 – הפעם עם האותיות XT בסוף שמות הדגם שיסייעו להבדיל ביניהם לבין דגמי ה-X הסטנדרטיים מהשנה שעברה.

שלושה דגמים לכל הפחות צפויים לנחות אצלנו במסגרת ה-Matisse Refresh, עם 12 ליבות עיבוד פיזיות, 8 ליבות עיבוד פיזיות ו-6 ליבות עיבוד פיזיות ותכנון לשיפור ביצועים של כ-5 עד 10 אחוזים בהשוואה לדגמי ה-Ryzen 9 3900X, ה-Ryzen 7 3800X וה-Ryzen 5 3600X בהתאמה תודות לתדרי פעולה מירביים מוגדלים במעט ויכולות המהרה אפקטיביות יותר בתלות בצורך ובמערכת הקירור הזמינה בכל מקרה לגופו.

הסיומת XT חזרה אל כרטיסי המסך מתוצרת AMD לאחר היעדרות של שנים – ונראה שהקונספט הפך לחביב במיוחד ויזכה להתרחבות מפתיעה משהו

טרם ידועים לנו מה יהיו המחירים הצפויים של שלושת הדגמים הללו, אך בהתחשב בכך שהמחירים של דגמי ה-Ryzen 3000 הקיימים כבר הספיקו לרדת בצורה משמעותית אל מתחת לרף המומלץ הרשמי איתו הושקו – אנחנו בהחלט יכולים להאמין כי המחירים הרשמיים במקרה הזה יהיו נמוכים ותחרותיים יותר.

שלושה דגמים בשלב ראשון – עם מחירים טובים עוד יותר מאלו שזמינים נכון לעכשיו בחנויות עבור דגמי ה-Ryzen 3000 המוקדמים?

דגמי ה-XT של דור ה-Ryzen 3000 צפויים לתמוך באותם לוחות אם ואותם זכרונות DDR4 של דגמי ה-Ryzen 3000 הסטנדרטיים – עם חשיפת פרטים טכניים ראשונה שמתוכננת ל-16 ביוני וחשיפה של ביקורות ותחילת המכירות באופן מעשי בתוך כשלושה שבועות מאז, ב-7 ביולי. כל זה אמור להקשות על אינטל ודגמי ה-Comet Lake הטריים שלה כבר עתה, עוד לפני שמגיעים אלינו דגמי ה-Ryzen 4000, עם ליבות Zen 3 משודרגות, מתישהו לקראת סוף השנה.

נכון לרגע זה טרם ידוע לנו על תוכניות להשיק גרסת XT משופרת עבור מוצר הדגל, ה-Ryzen 9 3950X עם 16 ליבות העיבוד האימתניות שבו

אנחנו לא ממש מחבבים אריזה מחדש של פיסות חומרה קיימות עם שמות דגם חדשים (טכניקה שאינה זרה ל-AMD וגם למתחרות העיקריות שלה), אך במקרה הזה נראה כי מדובר בגרסאות משופרות קלות למוצרים מודרניים וראויים בהחלט – כך שאם המשמעות תהיה מחירים משתלמים יותר עבורנו הצרכנים, לא תשמעו יותר מדי תלונות מאיתנו בעניין גם כשזה קורה זמן קצר יחסית לפני הגעתו של דור חדש לגמרי. האם זה אכן מה שמצפה לנו מעבר לפינה? נמשיך לעקוב ולספק לכם מידע בהקדם האפשרי.