מחשבי ה-MacBook Pro מקבלים חיזוק בלתי צפוי מ-AMD • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

מחשבי ה-MacBook Pro מקבלים חיזוק בלתי צפוי מ-AMD

דגמים מעודכנים חושפים לנו כרטיסים גראפיים חדשים המבוססים על הארכיטקטורה העדכנית ביותר של מפתחת השבבים האדומה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בין כל ההכרזות החדשות של על מחשבי MacBook Air משופרים, , עטי מגע ומחשבי Mac Mini ביתיים – הסתתרה לה הכרזה קטנה אחת שאמורה לגרור עניין רב מכל אלו המתעניינים במוצריה של AMD: יחידות גראפיות ניידות ראשונות "אמיתיות" שמבוססות על ארכיטקטורת .

עד היום קיבלנו את השם Vega בעולם הנייד במסגרת מעבדי Raven Ridge הניידים של עצמה וגם במסגרת דגמי Kaby Lake-G הייחודיים של , אם כי בכל אלו לא היה מדובר במעין יצור כלאיים שכלל ארכיטקטורת Vega כללית אך יחידות עיבוד מעשיות מסוג GCN 4 (ר"ת Graphics Next), שעליה מבוססים מוצרי ארכיטקטורת של החברה.

שיתוף הפעולה בין אפל ל- ממשיך להתפתח

ארכיטקטורת Vega "אמיתית" נמצאה הלכה למעשה רק בליבות Vega 10, שעליהן התבססו כרטיסי ה- RX Vega 56 ו- RX 64 (כן, אנחנו יודעים שזה מבלבל), עם יחידות עיבוד במבנה GCN 5 מודרני ורחב יותר התומך בטכנולוגיות כמו Rapid Packed Math ו-Direct3D ברמת 1_12.

כעת, תודות לשיתוף הפעולה עם אנו זוכים לראות הופעה ממשית ראשונה של הליבה אותה הכרנו בדיווחים מוקדמים בשם Vega 12 – ליבת Vega צנועה בשבב קטן אשר הייתה מיועדת לרשת את 21 לפי ההערכות.

ציפינו לראות כרטיסי לשוק המיינסטרים השולחני, ואם זה אכן יקרה אי שם בעתיד – זה כנראה יהיה בהתבסס על הליבה החדשה שאותה אנו פוגשים כאן

ליבת Vega 12 מלאה תכלול עד 20 אשכולות עיבוד ו-1,280 יחידות GCN 5, יחד עם זכרון HBM2 מהיר מובנה על גבי השבב בממשק 1,024 ביט ובתהליך ייצור של 14 ננומטר מבית חברת GlobalFoundries – והיא תשמש עבור דגמי ה- Vega Pro 16 (עם 1,024 יחידות פעילות) וה- Vega Pro 20 (עם 1,280 יחידות פעילות), בתוספת זכרון גראפי של 4GB ותדרי מירביים של עד 1,300MHz במחשבי Pro עדכניים לצד מעבדי משושי ליבות.

לא מדובר בעוד עדכון שלם לניידי ה- Pro אשר שודרגו רק לפני מספר חודשים – אלא תוספת שתהיה זמינה בעלות מוגדלת במסגרת היחידות הקיימות, בגדלי 15 אינץ׳ בלבד

הביצועים של ליבת Vega 12 מלאה בשוק הניחד אמורים להתחרות ישירות באלו של כרטיסי GeForce GTX 1060 ניידים, ובכך להתאים ליישומי גיימינג ויישומי עיבוד בינוניים וראויים עבור חלק גדול מהצרכנים – כאשר השאלה המרכזית היא האם AMD תצליח למצוא לעצמה שותפות חדשות התחום בשוק המובייל פרט לאפל, או ששליטתה המוחלטת של בתחום שוב תקשה עליה לצבור תאוצה.

מבטיחה שיפור של עד 60 אחוז ביחס ליחידה הגראפית העוצמתית ביותר שזמינה עבור מחשבי ה- Pro כיום – החל מסוף החודש, ובמחירים שעדיין לא נחשפו

AMD הכריזה על בואה של ארכיטקטורת ה- לניידים כבר בתערוכת קומפיוטקס בחודש יוני האחרון – עתה זה סוף סוף עומד לקרות באמת, ואנחנו מקווים שזה רק הסיפתח.


תגיות

3 תגובות

  1. ציטוט של coch

     

    מסר סמוי.. שכזה.

    לא סמוי. זו מסורת שלהם לשחרר באיחור רב ו"אופנתי" כרטיסים שונים אם זה כמו עכשיו ליישם כרטיסים לניידים יותר משנה אחרי יציאתם לנייחים או עד שיוצאים דגמים צד שלישי עבור כרטיסי דגל (VEGA, FURY, 290X ביניהם) וזאת ביחס ל-NV שאצלם הדברים זמינים בד"כ די במקביל להשקה המעשית.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close