אמינות במגמת עלייה: נתוני הכשל העדכניים של הכוננים הקשיחים נחשפים

18 תגובות

חברת פתרונות האחסון Backblaze מפרסמת את דו"ח האמינות הרבעוני של הכוננים הקשיחים בהם היא משתמשת

חברת האחסון בענן Backblaze מפרסמת בשנים האחרונות, מדי רבעון, סטטיסטיקות על אחוזי הכשלים בדגמים של יצרניות שונים בהם היא עושה שימוש. קשה לערער על הממצאים, בהתחשב בכך שהחברה מאחסנת בסך הכל 250 פטה בייט (250 מיליון גיגה בייט) באמצעות קצת פחות מ-70 אלף כוננים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


השבוע פרסמה בבלוג את הדו"ח הרבעוני שלה, שמכיל לראשונה גם נתונים על תפקוד כוננים בנפח 8TB לאורך שלושה חודשים. חשוב לשים לב לכך ש-Backblaze לחלוטין לא מתיימרת להקיף את כל הדגמים בשוק, אלא רק את אלו שבהם בחרה להשתמש, ותחת עומסים מאוד ספציפיים. בנוסף, מומלץ לקחת בערבון מוגבל את הנתון על אחוז הכשל השנתי, ולהתייחס אליו בהתאם למספר הימים שבהם הכוננים היו פעילים ולמספר הכשלים. דגם כונן מופיע בטבלה רק אם החברה משתמשת יותר מ-45 יחידות ממנו.

והרי התוצאות:

נתוני כשלי הכוננים מאפריל עד יולי השנה (צילום מסך: Backblaze)
נתוני כשלי הכוננים מאפריל עד יולי השנה (צילום מסך: Backblaze)

כפי שניתן לראות, הכוננים הגדולים של עומדים במשימה בהצלחה – רק שלושה מהם כשלו בשלושת החודשים האחרונים. בהתבסס על הנתונים הללו, שיעור הכשל השנתי הממוצע הנוכחי שלהם עומד על 3.06%. כונני ה-8TB של HGST עדיין לא צברו מספיק שעות שימוש כדי שניתן יהיה לקבוע את מידת יציבותם.


נתון מעניין יותר הוא הטבלה המסכמת את הממצאים מ-2013 ועד היום:

נתוני כשלים בכוננים נבחרים מאפריל 2013 ועד יולי השנה (צילום מסך: Backblaze)
נתוני כשלים בכוננים נבחרים מאפריל 2013 ועד יולי השנה (צילום מסך: Backblaze)

נראה שהחברה מעדיפה להשתמש בכונני Seagate, למרות שחלק מדגמי HGST ו- הוכחו כאמינים למדי. הסיבה, סביר להניח, נעוצה במחירים הזולים יותר שמציעה היצרנית. המשתמש הביתי, בכל אופן, יכול לחייך לאור הנתון על שני אחוזי כשל מתוך דגמי כלל החברות.

על אילו סדרות כוננים אתם ממליצים? שתפו אותנו בתגובות.