אישור בלתי צפוי: Biostar חושפת את שמות מעבדי העתיד מ-AMD • HWzone
מחשביםמעבדיםלוחות אם

אישור בלתי צפוי: Biostar חושפת את שמות מעבדי העתיד מ-AMD

העיסוק בדגמי משפחת ה-Renoir של עולה מדרגה נוספת עם מה שנראה כמו אישור רשמי למחצה של שמות הדגם הצפויים לנו בחודשים הקרובים, עם ליבות גראפיות מובנות – לצד פרטים נוספים עבור אלו ממשפחת Vermeer שיגיעו ללא יחידות עיבוד גראפיות בתוכם

Ryzen 7 4700G וחברים

סיפרנו לכם על דגם ה-Ryzen 7 4700G המתומן המבטיח, בתהליך ייצור של 7 ננומטר ועם ליבת Vega גראפית מובנית, כבר לפני שבוע – ועכשיו יש לנו אימות לעצם קיומו ולכמה מהפרטים הטכניים המרכזיים עבורו, וכמו כן אישור לקיומם של עוד כמה דגמי G שולחניים עם ליבות גראפיות, תודות לפירוט התאימות באתר הרשמי של יצרנית לוחות האם Biostar.

גולשים חדי עין שמו לב לקיומו של ה-Ryzen 7 4700G ברשימות, עם מעטפת הספק של 65 וואט בתדר פעולה בסיסי של 3.6GHz אשר יגיע עד ל-4.4GHz במצב טורבו מירבי ועם ליבת Vega גראפית בעלת 8 אשכולות עיבוד – כאשר לצידו שישה דגמי Renoir עתידיים נוספים, כולל Ryzen 7 Pro 4700G בעל מאפיינים זהים (עם תוספת יכולות ארגוניות ייעודיות שאין בדגם הביתי) ו-Ryzen 7 4700GE חסכוני עם מעטפת הספק של 35 וואט ותדר פעולה התחלתי של 3.1GHz שמגיע עד ל-4.3GHz במצב זמנית מירבי.

פירוט המעבדים הנתמכים בלוחות אם המבוססים על ערכת השבבים , עם כמה אורחים שהקדימו את זמנם

הרשימה הקיימת אינה שלמה, כך נראה, אך עם אזכור של ה-Ryzen 5 Pro 4400G המשושה וה-Ryzen 3 Pro 4200G המרובע ניתן בהחלט להניח כי נקבל גם השקה של דגמי APU אלו בגרסאות ביתיות סטנדרטיות במורד הדרך – בשילוב עם ליבות המורכבות משבע אשכולות עיבוד ושש אשכולות עיבוד בהתאמה.

תדרים גבוהים וקפיצה בביצועים עם ליבות 3?

עם כל הכבוד לדגמי ה-Renoir המעניינים והליבות הגראפיות המעודכנות שבתוכם, הדבר המעניין ביותר שנמצא בקלפים עבור להמשך השנה הוא מעבדי Ryzen 4000 ללא ליבות גראפיות מובנות, אך עם ליבות Zen 3 חדשות – כאשר השמועות הבולטות ברשת כעת מנבאות לנו שיפור אפשרי ישיר (IPC – מספר הפקודות שניתן לבצע בכל מחזור שעון, באופן אשר מבטל למעשה את ההבדלים בין תדרי פעולה שונים) של 17 אחוזים או אפילו יותר בהשוואה לליבות ה- 2.

תרגום חופשי של דיווח בסינית מפי מדליף הטוויטר הפופולרי העונה לכינוי IceUniverse

שיפור שכזה בהחלט יכול להיות מהפכני בעידן בו התרגלנו לקבל עליות של אחוזים בודדים במקרה הטוב בין דור לדור, ולחטוף מאינטל באופן רשמי את היכולת להתפאר בביצועים עדיפים במשימות בהן ישנו שימוש במספר נמוך של ליבות עיבוד – אך מה שהופך את העניין למלהיב עוד יותר הוא דיווחים אודות דוגמיות הנדסיות מוקדמות של מעבדי 4000 עם שמונה ו-16 ליבות עיבוד, אשר מסוגלים להציע תדרים דומים ואפילו גבוהים יותר מאלו שקיבלנו בדגמי ה- 3000 הסופיים והרשמיים במהלך השנה האחרונה.

תיעוד פרטי הדוגמאות ההנדסיות המוקדמות בדור ה- 3, מתוך האתר igorslab.de

גרסה מוקדמת עם 16 ליבות עיבוד, שלכאורה מיועדת להפוך בסופו של דבר למחליפה עבור ה- 9 3950X האימתני, נצפתה לכאורה עם תדר בסיס של 3.7GHz ותדר טורבו מירבי של 4.6GHz, ובמקביל כמה גרסאות עם שמונה ליבות נצפו עם תדר בסיס של 4GHz ותדר טורבו מירבי של 4.6GHz. נראה כי טכנולוגיות הייצור ב-7 ננומטר ממשיכות בתהליך ההבשלה, ועוד לא חשפו לנו את כל מה שהן מסוגלות אליו.

Ryzen XT יחטפו לאינטל את כתר הביצועים עבור יחידה?

נקנח בפיסת מידע חדשה ובלתי מאומתת אודות דגמי ה-Matisse Refresh של AMD, שיכולים לזכות לחשיפה והשקה כבר במהלך החודש הקרוב – השוואה ניקוד לליבה יחידה המתקבל במבחן ה-Cinebench R20 הפופולרי והמודרני, ובו ה-Ryzen 9 3900XT מצליח לחלוף לא רק על פני קודמו ה-Ryzen 9 3900X אלא אפילו על פני האלוף הנוכחי Core i9-10900K של .

גם המפרסם של התיעוד אינו מוכן להתחייב למהימנות שלו – אך זה נותן לנו סיבה נהדרת להמשיך ולהתעדכן

מדובר אמנם בהפרש מינימלי של 3 נקודות, כחצי אחוז בלבד, אך זה עשוי להיות מספיק על מנת להקשות על להמשיך ולהתפאר בכך שהיא מציעה את המעבד העוצמתי ביותר בעולם כולו בכל הנוגע לביצועים של בודדת או צמד ליבות – אך נציין בשנית כי מקור הנתונים הללו אינו ברור לגמרי, ועל כן מומלץ בהחלט לגשת אליהם בחשדנות לעת עתה, לפני שמתפתים להסקת מסקנות.

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close