אינטל מכריזה על הדור התשיעי של מעבדי ה-Core - בניצוחו של i9 9900K • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

אינטל מכריזה על הדור התשיעי של מעבדי ה-Core – בניצוחו של i9 9900K

היום בכנס השקה שערכה בניו יורק, השיקה ענקית השבבים סדרת מעבדים חדשה למחשבים השולחניים. Core i9 9900K הוא הראשון של מסוגו המגיע עם 8 ליבות עיבוד

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ככך נראה הקטיף הראשון של פירותיה של מלחמה. יצרנית המעבדים ממשיכה לשדרג את קוי מעבדיה ובמרחק של שנה מאז ההשקה הקודמת אנו מקבלים סדרה חדשה לגמרי. הדור התשיעי של מעבדי Core ינחת בקרוב לתושבת LGA1151 הקיימת בלוחות אם הנמכרים כיום. פתחה באפשרות של הזמנות מוקדמות למעבדים אלו.

בשנה שעברה הפכה המתחרה את שוק המעבדים למעניין הרבה יותר. לא עוד יהיו מרובעי- מרכז תשומת הלב לגיימרים וליוצרי תוכן בתקציב. מעתה גם 6 ו-8 ליבות הם חלק מהדיון על רכישת חומרה.

התשובה הראשונה של אינטל הייתה ניפוח עוצמת כל הסדרות שלה והשקת תושבת LGA1151 משופרת. ספינת הדגל שהוכתרה הייתה Core i7 8700K בעל 6 הליבות. מעבד זה הוביל את טבלאות הגיימינג ותוכנות יצירת תוכן רבות, אך לעיתים נתקל בקשיים אל מול מעבדי 8 הליבות של .

כיום, לאותה התושבת בדיוק ותחת אותן ערכות השבבים הקיימות דוגמת Z370 ו-H370, יוצאים לאוויר העולם שלושה חדשים מסדרת של הדור התשיעי.

  • המעבד המתקדם הינו Core i9 9900K – תדר הפעולה שלו נע בין 3.6Ghz לבין 5Ghz
  • המעבד הבינוני הינו Core i7 9700K – תדר הפעולה שלו נע בין 3.6Ghz לבין 4.9Ghz
  • המעבד הנמוך הינו Core i5 9600K – תדר הפעולה שלו נע בין 3.7Ghz לבין 4.6Ghz

מחירו של ה-Core i9 9900K יוצר סגמנט שוק חדש וקרוב ל-500 דולר. טרם ראינו במחיר השקה שכזה לתושבת המיינסטרים, לפחות לא מאז דור הראשון.

ה- i7 9700K מקביל במחירו לזה של ה-8700K אך הוא בנוי מעט שונה. כאן לראשונה נעשה שימוש בליבות ללא טכנולוגיית ה-HyperThreading בדגם i7. בתמורה לזאת קיבלנו הגדלה של כמות הליבות הפיזיות מ-6 ל-8. יתכן וזו חרב פיפיות שכן ישנו מעבר מ-12 ל-8 תהליכונים במעבד אך אלו עוצמתיים יותר. נמתין לראות את אפקט המעבר כאשר מבחני הביצועים יצאו לאור.

המעבד השלישי בסדרה והאח הקטן הוא i5 9600K. מדובר למעשה בגרסה משופצת של ה- i5 8600K כאשר תדר הפעולה הוגבר בכמה מאות מגה-הרץ, בתוספת התכונות החדשות שמאפיינות את דור 9. כמות הליבות והתהליכונים זהה ועומדת על 6.

נפרדים בשמחה ממשחה תרמית מתחת למכסה

מאז הדור השלישי של Core החלה להשתמש במשחה תרמית סטנדרטית על גבי ליבת המעבדים, דבר אשר אמנם הנמיך את עלויות היצור אך הגביר משמעותית את טמפרטורות הפעולה והוליד טרנד שלם של שאפתנים שמוכנים להפרד מאחריות ולסכן את המעבד רק בשביל להסיר את המכסה הדבוק ולהחליף את המשחה הזאת.

לא עוד, מעבדי של הדור התשיעי מגיעים עם מכסה אשר מולחם לליבת המעבד באמצעות סגסוגת מתכתית בעלת הולכה גבוהה. כתוצאה מכך צפוי שיפור משמעותי של טמפרטורות הפעולה וכל הנגזרות מכך כמו עוצמת רעש פחותה מקירורים ויכולות משופרות.

מעבדים אלו צפוים להיות זמינים לכלל המשתמשים החל מה-19 לחודש, ובתאריך זה נדע עד כמה הם מהירים לעומת הדור הקודם והתחרות. בתאריך זה יעלו ביקורות המעבדים העצמאיות לרשת. נשמח לשמוע מכם מי ממתין לסדרה זאת? האם לדעתכם זה מענה הולם מצד לתחרות הגוברת?


תגיות
Back to top button
Close
Close