מה זו בדיוק טכנולוגיית ה64 ביט של amd? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זו בדיוק טכנולוגיית ה64 ביט של amd?

hagay21

Recommended Posts

אממממממממממממממממם אני לומד מיתוג אז נראה לי שאני יודע אבל אני לא בטוח ואולי אני מתבלבל אבל זאת התאוריה שלי:

כל ביט זה קו תקשורת אחד שעליו פועל המעבד. מכל ביט יש למעבד אפשרות להוציא '0' או '1' לוגי......

אם יש למעבד טכנולוגיית ביט 1 הוא מוציא '0' או '1' לוגי לאיזשהו משהו (נראה לי שלזיכרון כי אנחנו עובדים עם דלגלגים שהם פשוט ביותר)....

אם יש למעבד טכנולוגיית 2 ביט אז הוא עושה פי שתיים יותר פעולות.................... יכול לעשות 2 פעולות בזמן של אחת אני מתכוון..........

אם יש למעבד טכנולוגיית 4 ביט אז הוא עושה פי 4 יותר פעולות................

..............

אם יש למעבד טכנולוגיית 64 ביט הוא ממש טס...................

MHZ של מעבד זה מהירות שהוא עושה כל פעולה....... הביטים הוא מספר הפעולות שהמעבד יכול לעשות בו זמנית.....................

אבל בכל זאת אם תיקח מעבד 3.0 MHZ עם 64 ביט לא יהיה לי פי שתיים ביצועים משל 3.0MHZ 32 ביט........

אין לי מושג למה...........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע הרבה על טכנולוגיית 64 ביט של , אבל אני בטוח שזה לא פי 2.

לפי מה שאתה אומר 64 ביט מהיר פי 2 מ-32 ביט, אבל למעשה זה 2 בחזקת 32, אז תאר לך מה זה 2 בחזקת 64.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mhz זה תדירות של כמה פעמים המעבד עושה מחזור של חישוב בשניה, מילישיניה או וואטאבר

64 או 32 ביט זה כמות המידע שהמעבד יכול לעבד בזמן מחזור אחד

לכאורה זה ניראה כאילו ביצועיי ה64 ביט הם פי 2 מ32 ביט אבל זה ברוב המקרים לא ככה משום שתוכנות כרגע לא יודעות לנצל את ה64 ביט. כלומר הן שולחות למעבד פחות מ64 ביטים לעיבוד במחזור אחד ואז נוצר מצב שהמעבד בעצם מסוגל ליותר בזמן מחזור אחד אבל אין לו יותר מה לעבד והוא צריך לחכות למחזור הבא וכאן נכנסים המגה הרצים לעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהכוונה ב 64bit במעבד היא שהמעבד יכול לעבד נתון בגודל 64bit (או סיביות). הבעיה היום היא חוסר התמיכה במעבדים כאלו (או למעשה - אי ניצול שלהם), מכיוון שמערכות ההפעלה יודעות לשלוח למעבד נתון בגודל 32bit בלבד.

Rule The , אני לא יודע אם למדת כבר אסמבלר (ואתה מבין, בתקופה שלי רוב התלמידים בכיתה לא הבינו אסמבלר בכלל), אבל אם כן:

AX, BX, CX וכו' - אוגרים של 8 ביט, שאותם אתה יכול להעביר לעיבוד. בהמשך העסק התפתח והיה אפשר להעביד למעבד אוגרים של 16 ביט - EAX, EBX וכו'. מן הסתם, בטכנולוגיה של 64 ביט, אתה מסוגל להעביד למעבד נתון בגודל 64 ביט.

צריך לזכור, שלמרות שניתן להעביר למעבד נתון בגודל 64 ביט, זה לא אומר שתמיד מעבירים לו נתון כזה (למשל לבצע פעולה של חיבור - 1+1). היתרון של ה 64 ביט בא לידי מימוש כאשר מתעסקים עם נתונים גדולים - במעבד של 32 ביט צריך להעביר אותם למעבד בכמה מחזורים, ובמעבד של 64 ביט - בפחות (למעשה רוב הזמן שמתבזבז במחשב הוא הזמן שבו מעבירים נתונים בין המעבד לזיכרון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...