[דיון] אופן המלצות לקניית מחשבי גימיינג - - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[דיון] אופן המלצות לקניית מחשבי גימיינג -

Second Edition

Recommended Posts

כלומר, מבחינת הוואטים ?.

נניח ללוח אם 75 וואט.

כרטיס מסך 80 וואט .

מעבד 75 וואט .

הצריכה של כלל החלקים היא 230 וואט.

אז הוא צריך ספק של 250~ וואט ?.

בבחירת מארז אני מניח שהוא נבחר לפי גודל לוח האם ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, רק עם מרווח בטחון גדול יותר, במיוחד שזה לא גוזר תוספת משמעותית במחיר.

בנוסף, כדאי לקחת ספק בתקן 80+ (יש כמה דרגות לתקן, מברונזה עד פלטינה) שיחסוך בחשמל וכמובן להתבסס על מותגים איכותיים.

אם יש צורך/דרישה/תקציב אפשר גם לבחור אחד שקט יותר/מודולרי וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז זה הרבה עניין של טעם, אבל גם עניין של נוחות עבודה (לטעמי לא קריטי למי שלא מרבה לפרק את המחשב), עניין של איטום לרעש (במיוחד אם זה מחשב בחדר שינה :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק כח בוחרים לפי ההספק הדרוש למערכת במקרה הקיצוני ביותר. יש לדעת מספר דברים לפני קביעה האם ספק כח מתאם למערכת או לא:

א. דגם מעבד יותקן במחשב. כאשר דגם המעבד ידוע אפשר למצוא את ה TDP שלו, שמעיד פחות או יותר כמה הספק הוא ידרוש כאשר הוא בעומס מקסימלי.

ב. דגם כרטיס המסך שיותקן במחשב. אותו הסבר כמו בא'.

ג. האם מתוכנן מערך כרטיסי מסך. אם כן - יש לדאוג לספק כח חזק הרבה יותר, כתלות במספר כרטיסי המסך שיהיו במערך.

ד. האם מתוכננת המהרה. אם כן - יש לדאוג לספק כח איכותי יותר ובעל הספק גדול יותר, שכן צריכת ההספק של המעבד תהיה גדולה יותר מה TDP שלו ויש חשיבות ליציבות המתח.

לדוגמא - מחשב עם מעבד Core i7-4790 וכרטיס מסך GTX 970. ה TDP של המעבד הוא 84W (קישור) וצריכת ההספק של כרטיס המסך הוא 145W (קישור).

החישוב שאני עושה הוא כזה (חישוב כללי ביותר, עם עיגולים כלפי מעלה):

מעבד - 100W, כרטיס מסך - 150W, שאר המערכת - 100W, "מרווח ביטחון" - 100W. סה"כ - 450W.

לכן למחשב כזה אני ארגיש בנוח להמליץ על ספק כח בעל ספק של 450W.

כמובן שיש לקחת בחשבון דברים נוספים כמו איכות ספק הכח, רמת השקט שלו ומספר חיבורי המתח מכל סוג שהוא נותן (במידה ומדובר בכרטיס מסך הדורש מתח חיצוני, יש לוודא כי ספק הכח מספק את חיבורי ה-6 או/ו ה-8 פינים הדרושים), וייתן שיהיה משתלם לקנות ספק כח יקר יותר ובעל הספק גדול יותר אם הוא נותן תכונות טובות יותר בתוספת מחיר יחסית קטנה יותר.

בנוגע למארז - באופן כללי רצוי לבחור מארז בעל פתח איוורור עליון וספק כח שממוקם בחלקו התחתון כך שהטמפרטורה במארז תהיה קטנה יותר. בנוסף מספר המאווררים, גודלם ומיקומם במארז הוא גם שיקול (למשל - אני לא הייתי מציע מארז שבו ניתן להתקין מאוורר קידמי אחד בגודל 80 מ"מ בלבד). חוץ מכל זה יש לקחת בחשבון את רמת השקט הנדרשת מהמחשב, ובמקרה כזה יש לבחור מארז בעל חומרים סופגי רעשים (זה יכול לבוא על חשבון האיוורור במארז). שיקולים נוספים - מספר חיבורי ה הקידמיים וסוגם שהמארז מציע, מספר המאווררים שמגיעים עם המארז, האם המארז מאפשר התקנת רדיאטור (במידה והמשתמש מעוניין בקירור מים), אפשרויות סידור הכבלים, איכות החומרים וכד'. לדעתי רצוי לבחור גם במארז שבו יש CPU Cutout, שהוא למעשה "חור" מתחת לאיזור המעבד, שמאפשר התקנה קלה יחסית של גופי קירור עם לוחית/פלטה אחורית. יש לציין כי יש גם את נושא האסטטיקה של המארז - יש משתמשים שיעדיפו מארז יפה עם חלון שקוף ו"אורות צבעוניים" ויש כאלו שזה לא שיקול עבורם. בסופו של דבר מה שמשפיע על בחירת המארז הוא בעיקר התקציב והדרישה לשקט.

כאשר מדובר על לעבודה "קלה" בלבד כמו עבודה משרדית או צפייה בסרטים שמבוסס על מעבד יחסית "חלש" וללא כרטיס מסך, רוב התכונות שציינתי לא ממש רלוונטיות, כך שאפשר לחסוך ולבחור במארז שהוא יחסית פשוט וזול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...