לחולי האסטמה שכאן, איך אתם מתמודדים עם המחלה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לחולי האסטמה שכאן, איך אתם מתמודדים עם המחלה?

Born2Kill

Recommended Posts

שלום וברכה,

אתמול פגשתי בנאדם שאמר לי לעזוב את כל התרופות כמו ונטולין וכו'... ואמר לי להשתמש בתרופות סבתא.

במקרה של האסטמה זה להרתיח כוס חלב ואח"כ לשים כפית חמאה, להרתיח שוב ולערבב טוב טוב ולשתות.

1) מישהו ניסה זאת?

2) איך אתם מתמודדים עם המחלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה סוגים של אסטמה.

בכל מקרה לכולם יש אלמנט פסיכוסומטי.

לגבי המרכיב הפיזיולוגי רק רופאים יכולים לענות לך.

לפעמים יש סיבות מאוד ספציפיות וחזקות לאסטמה שחייבים לטפל בהם.

לגבי המרכיב הפסיכוסומטי הכל תלוי בך.

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך היא לפתח וללמוד דרכים לשלוט בנשימה ובאותם גורמים ותכונות המשפיעות ומושפעות מזה.

הדבר הכי גרוע בהתקפי אסטמה זה אלמנט החרדה והחוסר אונים המתווסף, כי הוא רק מגדיל(ולפעמים זה שיוצר) את הבעיה.

יש לך יכולת גדולה לשפר את מצב האסטמה בעצמך בנוסף או במקום תרופות(בהתאם לחריפות הבעיה).

פעילות גופנית ותרגולת עבודה עם מצבי נשימה מוגברת יכולים לעזור לך מאוד בתהליך.

ואם אין סיבה פיזיולוגית חזקה לקיומה של האסטמה יש ביכולתך להעלים(עם הזמן) את האסטמה כליל.

ובכל מקרה תמיד אפשר לשפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אסטמתי, אבל פעם היה לי שיעול כבד מאוד בקנה הנשימה והרופאה רשמה לי ונטולין. השתמשתי בו בערך שבועיים וזה עזר מאוד בזמן המחלה, אבל אז שמתי לב שהתחילו לי התקפים אסטמתיים אם אני מפסיק את השימוש בו, ולכן לא הפסקתי (הרופאה אמרה לי להשתמש במקרה הצורך). ההתקפים לא עברו, ורק נעשו תדירים יותר ויותר, ונאלצתי לקחת ונטולין כמה פעמים ביום. בסוף הבנתי שהתרופה הזאת ממכרת (למרות שלא הזהירו אותי מזה) ואני חייב להפסיק להשתמש בה, לכן יום אחד פשוט הפסקתי לקחת אותה, חצי יום נשמתי בקושי עד שהריאות כאבו מהמאמץ, אבל אחרי שההתקף עבר התלות נפסקה ומאז לא היה לי התקף אסטמתי אחד (כבר יותר מ-4 שנים), ואני לא מתקרב לתרופה הזאת יותר.

לכן אני ממליץ לקחת ונטולין כמה שפחות אם יש דרכים יותר טבעיות לטפל בהתקף, ואז יכול להיות שגם תדירות ההתקפים תקטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שכתב פה פשוט מדבר שטויות.

לאסטמה גורם פסיכוסומטי? מאיפה הבאת את זה?! אין לי דרך לסתור את זה כרגע - אבל אתה טענת את זה ולכן עליך מוטלת מלאכת ההוכחה. יש לך הוכחה כלשהי לזה? סימוכין? הסבר?

ונטולין:

יש סיכוי סביר שיש בתרופה גורם ממכר. אבל בתור אסטמתי - אני לפעמים פשוט חייב לקחת את זה. אני לא "מכור" לונטולין ואין לי בעיה להסתדר גם חודשים בלעדיו. אבל לפעמים אני נקלע למצבים שבהם יש לי קוצר נשימה כבד וונטולין "מציל" אותי. זוהי לא תרופה שנועדה ללקיחה באופן קבוע. לטיפול קבוע יש פתרונות אחרים. כך שהטענה לא כל כך רלוונטית. אילו דרכים "טבעיות" יש בדיוק כתחליף לונטולין?

אני, לדוגמה, מפתח תמיד התקפים (למרות שאני לוקח טיפול מונע) בבית של חברתי שרווי באופן מיוחד בחיות מחמד. במצבים כאלה אין תחליף (לצערי) לונטולין. זה אחרי שנים שבהם הייתי משתמש בונטולין אולי פעם בשנה.

אסמטי צריך ללכת לטיפול ולמעקב אצל רופא ריאות. זה לא התפקיד של רופא המשפחה לטפל בו.

הטענה על כוס החלב והחמאה נשמעת לי כמו בולשיט מוחלט. מה גם שמוצרי חלב, אם כבר, ידועים כמחמירים אלרגיות ואסטמה.

בתור אסטמתי כל חיי (אני בן 28), אני לא מכיר שום דרך להתמודד עם ה"מחלה" פרט לתרופות קונבציונליות. אין גם צורך לטפל בדרך אחרת. ההמלצות שלי הן:

• אם יש אפשרות - פשוט להמנע מסביבה שמחמירה את האסטמה (אצלי נגיד, סביבה עתירת צמחיה וחיות).
  • לשמור על טוב. (זה תמיד טוב)
  • למזער את השימוש במשאפים (אך לא להמנע מהם)
  • להשלים עם המציאות ולא לחפש שטויות. זה לא כל כך נורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאסתמה בפירוש אין גורם פסיכוסומטי.

מדובר בתופעה הנגרמת מכיווץ בסימפונות (קנה הנשימה מתפצל לשני הריאות ע"י הסימפונות) כתוצאה מדלקת מקומית.

הטיפול מתחלק לשניים - מרחיבי סימפונות (כמו הונטולין) ונוגדי דלקות (סטרואידים כמו סולומדרול)

מאחר והטיפול נעשה ע"י אינהילציה, השפעת התרופות היא מקומית ולכן הסיכון להתמכרות נמוך מאוד ובנוסף תופעות הלוואי מצומצמות אם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Psychological

stress has long been suspected of being an asthma trigger, but only in recent decades has convincing scientific evidence substantiated this hypothesis. Rather than stress directly causing the asthma symptoms, it is thought that stress modulates the immune system to increase the magnitude of the airway inflammatory response to allergens and irritants

http://en.wikipedia.org/wiki/Asthma

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקה (Stress) משפיעה באופן שלילי על כל הגוף ועל מערכת החיסון באופן כללי. כנראה שאסטמה היא חלק מהתסמינים שעלולים להגרם. אבל זה לא הופך אסטמה להיות מחלה שנגמרת כתוצאה מעקה, כפי שזה הובן ממה שנאמר פה. זה בסה"כ גורם אפשרי, אחד מני רבים.

לפחות לגבי, באופן מובהק יש גורמים פיזיולגים שגורמים להתקפי אסטמה. גם אם אני הכי "רגוע" בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקה (Stress) משפיעה באופן שלילי על כל הגוף ועל מערכת החיסון באופן כללי. כנראה שאסטמה היא חלק מהתסמינים שעלולים להגרם. אבל זה לא הופך אסטמה להיות מחלה שנגמרת כתוצאה מעקה, כפי שזה הובן ממה שנאמר פה. זה בסה"כ גורם אפשרי, אחד מני רבים.

לפחות לגבי, באופן מובהק יש גורמים פיזיולגים שגורמים להתקפי אסטמה. גם אם אני הכי "רגוע" בעולם.

אסטמה לא נגרמת מחרדה, אבל היא יכולה להתפרץ או להחריף בעקבותיה.

תמיד יש מרכיב פסיכוסומטי לדברים מהסוג הזה.

כשהגוף חווה התקפים מלחיצים, הלחץ הופך להיות שותף לתהליך.

אני אתן לכם דוגמא.

אתם נכנסים להתקלח בערב קייצי.

אין מים חמים.

הגוף נלחץ מהטמפרטורה של המים, הדופק עולה, קצב הנשימה גובר.

כמה הדופק וקצב הנשימה יתגברו תלוי בעיקר ביכולת שלכם להעריך ולהפנים(מתוך נסיון) שלמרות שהמים קצת קרים, טמפרטורות הגוף שלכם לא תקבל שוק אמיתי

מטמפרטורות המים בזמן הקצר של המקלחת.

אם לא תתאימו את תגובת הגוף שלכם לטמפרטורת המים ולזמן השהיה, היא תהיה מוגזמת.

האם יש תגובה פיזיולוגית לדבר ממשי במקרה הזה?

כן.

האם יכולה להיות תגובה מוגזמת שמבוססת על סוג של פאניקה שאינה מותאמת למצב המדויק?

בהחלט כן.

תמיד יש מרכיב פסיכוסומטי לאירועים פיזיולוגים שקיים בהם מימד של לחץ.

במיוחד כשזה קשור למערכת לב ריאה.

הנסיון הנלמד להכיר את המצב ולשלוט בדרך התמודדות איתו, במידה ונעשה נכון, יכול לשפר את המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאסתמה בפירוש אין גורם פסיכוסומטי.

מדובר בתופעה הנגרמת מכיווץ בסימפונות (קנה הנשימה מתפצל לשני הריאות ע"י הסימפונות) כתוצאה מדלקת מקומית.

הטיפול מתחלק לשניים - מרחיבי סימפונות (כמו הונטולין) ונוגדי דלקות (סטרואידים כמו סולומדרול)

מאחר והטיפול נעשה ע"י אינהילציה, השפעת התרופות היא מקומית ולכן הסיכון להתמכרות נמוך מאוד ובנוסף תופעות הלוואי מצומצמות אם בכלל.

אם לוקחים תרופות דרך הפה זה אומר שההשפעה היא מקיפה?

אני פעם נמנעתי מסטרואידים בגלל שהבנתי שיש השפעה מערכתית ותופעות לוואי

על כל הגוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם מספר דרכים לקבל תרופות: דרך הפה (כדור, סירופ), IV (הזרקה לוריד), IM (הזרקה לשריר), אינהילציה ועוד.

היתרונות של IV ואינהילציה היא ההשפעה המידית. החומר הפעיל מתפזר בגוף בצורה יעילה דרך מערכת הדם.

במקרה של סטרואידים לטיפול באסטמה, המינון הוא מספיק נמוך כך שההשפעה תהיה מקומית בפה, קנה נשימה, סימפונות (נקודת הקארינה)

וכבר הררבה פחות ובמערכת הדם המינון כבר יהיה זניח.

כמובן שמומלץ להתייעץ עם רופא לפני נטילת תרופות בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...