מה הדרישות ללימודי פיסיקה בטכניון? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הדרישות ללימודי פיסיקה בטכניון?

J S Bach

Recommended Posts

שלום,

מסיבה לא ברורה לא הצלחתי למצוא באינטרנט את תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בפיסיקה בטכניון.

מעבר לכך אשמח מאוד לדעת גם את תנאי הקבלה למסלולים המשלבים:

- פיסיקה + הנדסת חשמל

- פיסיקה + מדעי המחשב

- פיסיקה + ביו-רפואה

מפה השגתי מעט מידע על המסלולים השונים:

"לימודי פיסיקה בטכניון".

בתודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לא מעט שטויות באתרים האלו שמרכזים מידע על לימודים. עדיף להיכנס לאתר האוניברסיטה עצמה.

באתר המועמדים של הטכניון תוכל למצוא את המידע שאתה מחפש. חשוב רק לציין שאין כל קשר בין הסכם לקושי התואר - זו טעות נפוצה אצל כל מי שמתעניין בלימודים גבוהים. תואר ראשון בפיסיקה למשל, נחשב לאחד הקשים בטכניון והסכם שלו יחסית נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור סטודנט בטכניון, אני יכול להגיד לך שהדבר הראשון שצריך בשביל לעשות תואר בפיזיקה ועוד בטכניון הוא מחלת נפש.

אם כך, אני תואם את הדרישות.

ועכשיו ברצינות, אתה יכול להסביר בבקשה?

מה הופך את הלימודים לכל כך תובעניים ומאיימים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הופך את הלימודים לכל כך תובעניים ומאיימים?

תובעניים הם רוב התארים, ומאיימים זה עניין אינדיבידואלי. בפיסיקה הלימודים קשים בגלל החומר והדרישות. תורות, תאוריות ועקרונות פיזיקליים הם לא בהכרח אינטואיטיבים להבנה ולכן תצטרך לשבת הרבה לבד וללמוד בעצמך מהספרים (כי אתה לא באמת יכול להבין נושאים מסובכים רק מההרצאות). רמה גבוהה של מתמטיקה דרושה גם כן. וכמובן הקשיים הרגילים - לחץ בלימודים, הגשות וכד'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vic07 - ממספר מקורבים דווקא הבנתי שאין כלכך בעיה של תעסוקה עם תואר בתחום.

מעבר לכך השאיפה שלי [שלא בהכרח מחוברת למציאות] היא להגיע למחקר באסטרופיסיקה.

תובעניים הם רוב התארים, ומאיימים זה עניין אינדיבידואלי. בפיסיקה הלימודים קשים בגלל החומר והדרישות. תורות, תאוריות ועקרונות פיזיקליים הם לא בהכרח אינטואיטיבים להבנה ולכן תצטרך לשבת הרבה לבד וללמוד בעצמך מהספרים (כי אתה לא באמת יכול להבין נושאים מסובכים רק מההרצאות). רמה גבוהה של מתמטיקה דרושה גם כן. וכמובן הקשיים הרגילים - לחץ בלימודים, הגשות וכד'.

זה מובן. אני מקווה שהיכולות שלי מספיקות לצורך כך.

השאלה עד כמה ההוספה של תואר במקביל [הנדסת חשמל לדוגמא] תוסיף לקושי וללחץ או שזה באמת משהו אפשרי וקונקרטי.

_________________________________________________ _____________________________________

עוד פעם פקידי האוצר הורסים את חלום המדינה.

[]

הא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם תואר שני בדרך כלל מוצאים תעסוקה טובה (כמובן תלוי בתחום). בקשר לשאיפות - אתה די מהר תשכח מכל מה שאתה חושב שאתה מכיר היום. סיפורי מדע בדיוני על חורים שחורים ומסעות בזמן זה מאוד מלהיב ונחמד בסרטים וכחומר קריאה מעניין, אבל בפועל הגישה שלך לתחומים האלו יכולה מאוד להשתנות. פיסיקאים בתואר ראשון עושים קורס מבוא אחד בקוסמולוגיה בסמסטר שישי, אם אני לא טועה. (באתר של לימודי הסמכה אתה יכול להיכנס למידע כללי -> קטלוג הסמכה, ולראות את המערכות של התארים הראשונים)

אתה גם תמיד יכול לנסות לדבר עם סטודנטים מתארים גבוהים או אפילו עם מרצים בפקולטה, ולבקש מהם לתת לך תמונה כללית על התחומים שמעניינים אותך.

השאלה עד כמה ההוספה של תואר במקביל [הנדסת חשמל לדוגמא] תוסיף לקושי וללחץ או שזה באמת משהו אפשרי וקונקרטי.

משמועות, מאוד. אם יש לך תנאי קבלה מספיקים אתה תמיד יכול להתחיל במסלול כפול ולעבור לרגיל אם אתה לא עומד בעומס, עד כמה שזכור לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם תואר שני בדרך כלל מוצאים תעסוקה טובה (כמובן תלוי בתחום). בקשר לשאיפות - אתה די מהר תשכח מכל מה שאתה חושב שאתה מכיר היום. סיפורי מדע בדיוני על חורים שחורים ומסעות בזמן זה מאוד מלהיב ונחמד בסרטים וכחומר קריאה מעניין, אבל בפועל הגישה שלך לתחומים האלו יכולה מאוד להשתנות. פיסיקאים בתואר ראשון עושים קורס מבוא אחד בקוסמולוגיה בסמסטר שישי, אם אני לא טועה. (באתר של לימודי הסמכה אתה יכול להיכנס למידע כללי -> קטלוג הסמכה, ולראות את המערכות של התארים הראשונים)

אתה גם תמיד יכול לנסות לדבר עם סטודנטים מתארים גבוהים או אפילו עם מרצים בפקולטה, ולבקש מהם לתת לך תמונה כללית על התחומים שמעניינים אותך.

משמועות, מאוד. אם יש לך תנאי קבלה מספיקים אתה תמיד יכול להתחיל במסלול כפול ולעבור לרגיל אם אתה לא עומד בעומס, עד כמה שזכור לי.

תודה רבה!

כמובן שנחשפתי לרעינות ולתאוריות ללא הנוסחאות, אך מההכרה שלי את עצמי התחום מאוד מרתק אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכנות, אין דבר שמוציא את הכיף מפיסיקה יותר מתואר ראשון בפיסיקה.

בפרט הקורסים המתקדמים בתואר (קוונטים 2, מצב מוצק, אסטרופיסיקה) שבהם כל בעיה נפתרת ע"י קירוב מונפץ ואתה מרגיש שמסתלבטים עליך. בסופו של דבר אתה פשוט מתייאש ו"לומד" את החומר על סמך פתרונות של תרגילים. כן שמעת אותי - בתואר ראשון בפיסיקה אתה לא אמור ללמוד פיסיקה, אתה אמור ללמוד לעבור מבחנים.

אהה וחכה שתגיע לדו"ח המעבדה הראשון שלך...

http://pages.cs.wisc.edu/~kovar/hall.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vic07 - ממספר מקורבים דווקא הבנתי שאין כלכך בעיה של תעסוקה עם תואר בתחום.

אשרי המאמין... אולי המקורבים התכוונו לתואר שני?

בכל אופן אם אתה אוהב פיסיקה שילוב פרקטי הוא פיסיקה והנדסת חשמל. הרבה נושאים חופפים והרבה קורסים קשורים זה לזה. אצלי בעבודה למשל עובדים פיסיקאים ומהנדסי חשמל באותם תפקידים רק שאין אף פיסיקאי ללא תואר שני. אתה יכול להגיע להמון אפשרויות תעסוקה בתחום עם התואר המשולב, הרבה יותר ממה שפיסיקה לבד יתן לך.

בקשר לקושי וללחץ של תואר משולב, אז יש לחץ אבל יש מספיק אנשים שעומדים בזה, אז אולי גם אתה יכול, לדעתי שווה לך לנסות לפחות כדי שיהיו לך יותר אופציות פתוחות בעתיד.

בכל אופן, זו לא חתונה קתולית והמון סטודנטים מתחילים מסלול לימודים מסוים ומחליפים אחרי סמסטר או שניים כשמבינים יותר טוב מה ניצב מולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...