עושק הצרכן הישראלי: מוצרי מזון ישראלים עולים פחות בארה"ב מאשר בארץ - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עושק הצרכן הישראלי: מוצרי מזון ישראלים עולים פחות בארה"ב מאשר בארץ

momi2004

Recommended Posts

בכמויות, ובמחיר הדלק לשלוח ממפעל וויסוצקי בגליל לארצות הברית יותר זול מלשלוח את זה במשאית לבאר שבע.

אתה שוכח את עלויות ההובלה בישראל לנמל ובתוך ארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בהתחשב בכמויות עדיין זול יותר, שוב זה נחמד שרשתות השווק בוכות וממנות מחקרים מוטעים ומטעים, אבל בפעם האחרונה שבדקתי גם תה ממותגי הבית שלהם לא מתקרב למחירים כביכול שיש בארצות הברית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם זה שיש יותר מדי בכיינות לגבי המחירים בארץ באופן כללי - אבל לא על כך הדיון.

העניין פה הוא הטענות הטיפשיות על ה"רעים", החברות הגדולות, שמאיתנו הן גוזלות ללא הרף בצורה מרשעת ונוראית, אך בארה"ב הן נוהגות בטוב לב ומוכנות למכור בפחות. שוב, סתם כי פה הן רעות ושם בא להן להיות טובות. הטענות האלה הן דביליות לחלוטין.

כל חברה - מטרתה להרוויח כסף. כמה שיותר - יותר טוב. לכל צרכן יש את הזכות לבחור האם להתעסק עם החברה הזו או לא. חברת אסם מציעה לך במבה ב X כסף. לא מתאים לך - אל תקנה את המוצר שלה.

יש פה מישהו שאם היה עובד בשטראוס\אסם וכדומה, לא היה רוצה לקבל משכורת גבוהה ככל האפשר? הייתם מוכנים לעבוד בחברות הללו בשכר מינימום, רק בשביל לממן "לעם" ביסלי, במבה, תה וקוטג' במחיר נמוך יותר מכיום? אני בספק רב. חברה פועלת בזכות האנשים שמפעילים אותה - והאנשים שמפעילים אותה הולכים לעבוד בשביל כסף, בדיוק כמונו. אף אחד לא עובד בחינם. הבעלים של החברה (בעלי המניות השונים) רוצים להרוויח כסף (וכמה שיותר) על ההשקעה שהם השקיעו ועל הסיכון שהם לקחו - בזכות הסיכון וההון הללו אתם יכולים לבחור מבין מגוון אדיר של מוצרים. בזכות המערכת הזו אתם מקבלים תשואה על פקדונות והפקדות שאתם מפקידים בבנק. האם הייתם מוכנים להפקיד ולא לקבל תמורה? האם הייתם מוכנים לקנות אג"ח ללא תשואה, סתם בשביל שימכרו במבה בזול בישראל? אני לא חושב.

אין שום הבדל בין אסם לבין או לבין AKG, לצורך העניין. כל חברה תמכור המוצר במחיר הטוב ביותר שהיא יכולה לקבל עליו (על רגל אחת כמובן. לא נכנס כאן לכללי המיקרו-כלכלה). פשוט איכשהו מישהו פה החליט שאסם היא "רעה". מה ההבדל בינה לבין AKG (החלף את שם החברה לכל חברה אחרת לבחירתך), אני לא מצליח להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשטראוס, עלית, תונבה, אוסם כרמל ומספר לא קטן של חברות יש מפעלים בארצות הברית ואירופה, מפעל החומוס(ושאר הירקות) הגדול בעולם למשל נמצא בארצות הברית והוא הוקם ע"י שטראוס לקידום מותג האחלה שלהם בארצות הברית, לכרמל יש מפעלי אריזה ועיבוד ענקיים בגרמניה, הולנד ואנגליה, בנוסף לארצות הברית.

ככה שבהתחשב שהכתבה בכלל לא הזכירה שהמוצרים הם תוצרת הארץ אלא רק שמדובר במותגים\חברות ישראליות(שחלקן(או רובן) שייך או עובד בשיתוף פעולה כלשהו עם חברות ענק בין לאומיות\אמריקאיות כמו נסטלה יוניליבר ו-Douwe Egberts) הכתבה היא דיי דמגוגית, בארצות הברית ברוב המדינות אין מס מכירה על ובארצות הברית אין מע"מ בכלל,בנוסף עקב הסכמי סחר חופשי גם אין מיסוי ייבוא על מוצרי , ומס החברות בארצות הברית(וגם אירופה) נמוך באין שיעור ממס החברות בארץ, שלא נדבר על עלויות דלק, ארנונה, ועוד לא מעט מיסים ישירים ועקיפים שלא קיימים או שנמוכים בהרבה בהמון מדינות ובפרט בארצות הברית.

כמו כן השוק האמריקאי הוא הרבה יותר גדול ואם הייצור הוא מקומי(מה שמאוד סביר) אין ממש פלא שהמחיר יותר נמוך בארצות הברית.

ולמיש שחושב שייצוא לארצות הברית עולה הרבה כסף אז הוא טועה, מכולה לארצות הברית לצרכן פרטי עולה בין 2000 ל-5000 דולר(שהמחרי בעיקר קשור למהירות השילוח, ולדגל הספינה) ומדובר במכולות של בין 300 ל-800 קו"ב, לחברה כמו אוסם זה עולה הרבה הרבה הרבה פחות וב-300 קו"ב אפשר להכניס הרבה הרבה מאוד ביסלי, ואני בספק רב אם חברה כמו אוסם או שטארוס גם במקרה ויש צורך במשלוח של התוצרת מארץ משלמת יותר מ-25% ממחיר המכולה לצרכן פרטי, לדעתי המחיר שלהם בכמויות ובהתחשב בזה שהם ככל הנראה קונים מכולות קבועות יותר קרוב ל-10%).

כל הכתבות האלה הן ברובן אינריסנטיות, ודמגוגיות, כן יוקר המחיה כאן גבוהה, אבל בתור מישהו שמלבה בזמנו האחרון כחצי מהזמן שלו במדינות שונות באירופה מנסיעות עבודה המחירים שמה בסופר יותר גבוהים מבארץ, כן יש דברים שהם זולים יותר, אבל סלט ארוז בסופר בהולנד יעלה בן 8 ל-10 יורו, על מעדן תשלמו בין יורו ליורו וחצי(לסופלה שוקולד נחמד אפילו 2.75) ולבקבוק קולה יורו וחצי, אז כן טוויקס קצת פחות, בשר ממש זול(למרות שעוף יקר), אבל בסופו של דבר אפילו על שקיות תשלמו 25 סנט.

אז ככה שתפסיקו לבכות.

בתור תושב במדינה אירופאית, אני לא יודע באיזה סופר היית, אבל זאת לא המציאות. סל קניות פה עולה פחות מבארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור תושב במדינה אירופאית, אני לא יודע באיזה סופר היית, אבל זאת לא המציאות. סל קניות פה עולה פחות מבארץ.

בתור תושב אני לא יודע באיזה סופר ביקרת לאחרונה אבל אלא אם אתה קונה סטייקים אז בוודאות לא, ירקות, פירות, מוצרי חלב, לחמים, בשר מעובד(פסטרמה), עוף, ולא מעט דברים אחרים הרבה יותר יקרים בגרמניה, איטליה, הולנד, אנגליה, ספרד, וצרפת.

שלא נדבר על המחירים מסעדות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה מישהו שאם היה עובד בשטראוס\אסם וכדומה, לא היה רוצה לקבל משכורת גבוהה ככל האפשר? הייתם מוכנים לעבוד בחברות הללו בשכר מינימום, רק בשביל לממן "לעם" ביסלי, במבה, תה וקוטג' במחיר נמוך יותר מכיום? אני בספק רב. חברה פועלת בזכות האנשים שמפעילים אותה - והאנשים שמפעילים אותה הולכים לעבוד בשביל כסף, בדיוק כמונו. אף אחד לא עובד בחינם.

החלק הזה בהודעתך מראה שאין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר. לחברה אין אינטרס למכור ביוקר בשביל לשלם משכורת נורמאלית, בניגוד לעמדתך הנאיבית עד מאוד. למעשה, האינטרס הוא לשלם דווקא משכורות נמוכות ככל האפשר, יחד עם למכור ביוקר, הכל בשביל שלבעל החברה יהיה יותר כסף.

המשך הודעתך מדבר על כך שאת מי שלקח סיכון יש לתגמל, וזה נכון, רק שכחת דבר אחד: תגמול יכול להיות מליון שקל רווח בחודש, ויכול להיות 30 מליון. בשני המקרים הבעלים לא יהיה עני, אבל במקרה השני ללא ספק מי שיספק את אותם 29 המליונים הנוספים, הוא הצרכן הסופי, יהיה עני יותר.

אגב, גם הסיכון הוא לא מה שהיה פעם. היום כשחברה גדולה עומדת לקרוס, לא פעם הממשלה תסייע לה, ולו כדי למנוע תגובת שרשרת הרסנית לכלכלה כולה... אני לא אומר שהצעד הזה אינו הרע במיעוטו, אבל כל עוד זה המצב, די לקשקש על סיכונים. לבעל חברה גדולה יש מקסימום את הסיכון לאבד את השליטה בה ולהשאר "רק" עם כמה מליונים טובים בבנק לכל הפחות. לעובד הפשוט יש לפעמים את הסיכון להיות מפוטר ולהאלץ לחיות מהיד לפה, ואילו לבעל העסק הקטן יש את הסיכון לפשוט רגל ולהקלע לחובות שבהבדל ממקרה דומה עם חברה גדולה, הבנק לא יסכים לפרוס והוא בהחלט עשוי להשאר בחוסר כל ובחובות כבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעלי המניות הם בעלי החברה, בנוסף בסופו של דבר הכסף הזה חוזר אליך במיסוי... כל עסק מחוייב למכור את התוצרת שלו במחיר היקר הגבוה ביותר שיאפשר לו לשמור על הרווחים הגבוהים ביותר שהשוק מאפשר. אם לאנשים לא יהיה כסף לקנות תה אז הם לא יקנו, והמחיר ירד, אם המחיר לא מאפשר ל-10% בלבד לקנות תה, ומצד שני מאפשר לחברה למכור את התה ב-100% רווח אז זה מה שהיא תעשה וזה מה שהיא מחוייבת לעשות כהיותה עסק.

עסק זה לא מפעל צדקה, ואנחנו לא חיים בקומוניזים, לא טוב לך, לך תחפש תה זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני הייתי בהולנד וזה די יקר שם בלא מעט מקומות.

לי יצא לגור כמה זמן בעיר נחמדה שאין בה כמעט תיירים.

העיר מחולקת ל2, העיר העתיקה והעיר החדשה.

והמחירים שם תלוים בין השאר באיזור.

בדברים מסוימים גבוהים או זהים לפה ובדברים אחרים זולים.

באופן כללי הולנד היא מדינה יקרה כי היא מדינה מצליחה כלכלית ועשירה, עם המון תיירות.

דובי אתה עובד באמדוקס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שאנחנו לא רוצים לחיות בקומוניזם אבל המצב בישראל הוא בלתי נסבל. כל הרעיון עם חברות ציבוריות שהציבור שותף לסיכונים ולרווחים. חברות התקשורת, הבנקים ודסק"ש הידועות לשמצה מחלקות דיבידנדים על ימין ועל שמאל. אסם לא חילקה לי כלום.

בנוסף צריך להבין שישראל היא מדינה קטנה וחברות קטנות לא יכולות להתקיים בה כי אין מספיק ביקוש, ולכן נגזר עלינו להיות תלויים בחברות בודדות מכל מוצר או שרות.

בארה"ב יש חברות רבות ובאירופה אפשר לייבא בזול מהשכנים. בישראל גם את זה אי אפשר. לכן צריך למצוא פתרון שישקף את הבעיות הספציפיות שלנו ולא להיצמד לקלישאות של "אף אחד לא רוצה קומוניזם" ולכן לא מתערבים במחירים. אם ידוע (וידוע) על תיאום מחירים יש לתת עונשים כבדים מאוד עד כדי סגירת החברה. לא יכול שחברות ישתמשו בכוחניות למניעת תחרות ואז דובי זובי יציג זאת בגאווה כהצלחת הקפיטליזם. הרי זוהי בדיוק דוגמא לכישלון אחת המטרות של האידיולוגיה והיא תחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א משהו כמו 85% מזרעי העגבניות בעולם מיוצר בארץ ככה שגם בזה אנחנו אשמים!

1) 85%? מאיפה בדיוק הנתון הזה? יש לך מאיפה לגבות את זה ?

2) עוד לא קם אף אדם(מדען,קוסם,מכשף,מעלה באוב,מעונן) שיצר זרע,לא של עגבניה ולא של מלפפון.

אם אני טועה לגבי סעיף 2 , אז אולי אתה יכול לספר לנו מהם המצרכים הדרושים ליצור זרע של עגבניה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני טועה לגבי סעיף 2 , אז אולי אתה יכול לספר לנו מהם המצרכים הדרושים ליצור זרע של עגבניה

כמו שעושים בשאר הירקות.

יוצרים זן מוצלח ועמיד שיש לו תפוקה גבוהה של זרעונים.

מהנדסים אותו גנטית כדי שהדור הבא יהיה עקר.

ומוכרים את הזרעונים לפראיירים עם פיטצ' שהזן הזה מוצלח ושאת הכסף שהם ישקיעו בזרעים הם ירוויחו מהעמידות שלו לפגעי הטבע וחיי המדף הגבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הרעיון עם חברות ציבוריות שהציבור שותף לסיכונים ולרווחים. חברות התקשורת, הבנקים ודסק"ש הידועות לשמצה מחלקות דיבידנדים על ימין ועל שמאל. אסם לא חילקה לי כלום.

לכן צריך למצוא פתרון שישקף את הבעיות הספציפיות שלנו ולא להיצמד לקלישאות של "אף אחד לא רוצה קומוניזם" ולכן לא מתערבים במחירים. אם ידוע (וידוע) על תיאום מחירים יש לתת עונשים כבדים מאוד עד כדי סגירת החברה.

הציבור = בעלי המניות. :lol:

יש לך מניות באסם? למה שיחלקו לך כסף?

תיאום מחירים הוא עבירה. אף אחד פה לא טוען שלעבור על החוק זה טוב או מוסרי. אין קשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור תושב אני לא יודע באיזה סופר ביקרת לאחרונה אבל אלא אם אתה קונה סטייקים אז בוודאות לא, ירקות, פירות, מוצרי חלב, לחמים, בשר מעובד(פסטרמה), עוף, ולא מעט דברים אחרים הרבה יותר יקרים בגרמניה, איטליה, הולנד, אנגליה, ספרד, וצרפת.

שלא נדבר על המחירים מסעדות..

כנראה שאנחנו חיים ביקומים מקבילים, האמת נמצאת במחירים שאני רואה בכל קנייה בסופר.

רק לגבי פירות וירקות זה נכון, למרות שצריך לדעת מאיפה כדי להשיג מחיר זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קשה לי לענות, פשוט אין לי זמן לענות תשובה רצינית לפני משמרת. לא יזיק לך גם לענות במעט יותר דרך ארץ.

לחברה אין אינטרס למכור ביוקר בשביל לשלם משכורת נורמאלית, בניגוד לעמדתך הנאיבית עד מאוד. למעשה, האינטרס הוא לשלם דווקא משכורות נמוכות ככל האפשר, יחד עם למכור ביוקר, הכל בשביל שלבעל החברה יהיה יותר כסף.

נכון. תראה לי איפה טענתי אחרת.

המשך הודעתך מדבר על כך שאת מי שלקח סיכון יש לתגמל, וזה נכון, רק שכחת דבר אחד: תגמול יכול להיות מליון שקל רווח בחודש, ויכול להיות 30 מליון. בשני המקרים הבעלים לא יהיה עני, אבל במקרה השני ללא ספק מי שיספק את אותם 29 המליונים הנוספים, הוא הצרכן הסופי, יהיה עני יותר.

קודם כל, לצרכן יש זכות לבחור האם לרכוש את המוצר או לא. אם זה מוצר שיהפוך אותו ל"עני" מדי, לטעמו, הוא יכול לא לקנות, להוריד את הביקוש ובכך גם (כנראה) את המחיר.

בכל מקרה, מה שאמרת הוא לא נכון. חברה בעלת שולי רווח נמוכים ביותר לא תוכל לגדול (לדוגמה, כי אף אחד לא יתן לה מימון גדול בריבית נמוכה). חברה שעומדת במקום - סופה לקרוס ולהדרס על ידי המתחרים שכן מתרחבים. בלי קשר - אם ה"בעלים" יכול להרוויח X אחוז, למה שלא ינסה להרוויח X אחוז, אלא פחות? הוא לא לוקח לך את הכסף מהכיס, הוא מציע לך מוצר כלשהו ואתה בוחר אם לשלם עליו או לא. אם יציעו לך משכורת של 15000 ומשכורת של 10000, אתה תעדיף את המשכורת של ה 10000 כדי שמישהו אחר יהיה "פחות עני"?

אגב, גם הסיכון הוא לא מה שהיה פעם. היום כשחברה גדולה עומדת לקרוס, לא פעם הממשלה תסייע לה, ולו כדי למנוע תגובת שרשרת הרסנית לכלכלה כולה... אני לא אומר שהצעד הזה אינו הרע במיעוטו, אבל כל עוד זה המצב, די לקשקש על סיכונים. לבעל חברה גדולה יש מקסימום את הסיכון לאבד את השליטה בה ולהשאר "רק" עם כמה מליונים טובים בבנק לכל הפחות. לעובד הפשוט יש לפעמים את הסיכון להיות מפוטר ולהאלץ לחיות מהיד לפה, ואילו לבעל העסק הקטן יש את הסיכון לפשוט רגל ולהקלע לחובות שבהבדל ממקרה דומה עם חברה גדולה, הבנק לא יסכים לפרוס והוא בהחלט עשוי להשאר בחוסר כל ובחובות כבדים.

אז אתה טוען בעצם שאין שום סיבה שאסם\שטראוס\שאר חברות גדולות בשוק ינסו בכלל להרוויח כסף, כי בכל מקרה הממשלה תעזור להם לאחר שיקרסו?

קודם כל - אף אחד לא שואל אותך. אלו הן חברות פרטיות והבעלים שלהם הם אנשים כמוך וכמוני. כל עוד מה שהם עושים חוקי, זכותם לנסות להרוויח כמה שיותר. שנית, הטענה שלך היא סתם ספקולציה. אף מנכ"ל לא יהיה אדיש לפשיטת רגל רק כי "אולי" יעזרו לו. שלישית, מאיפה אתה חושב בדיוק שהממשלה תביא את הכסף לעזור, נגיד וזה יקרה? מהמסים על רווחים של חברות כאלה, מהמסים על המשכורות שלנו [ואנחנו הרי רוצים תמיד שתגדל] - שאנחנו מקבלים מהיותנו שכירים בחברות כאלו או כמותן לחלוטין חוקית (חברות פרטיות), ממסים שונים על רווחי הון (תיקי השקעות שונים) - שמתקבלים כתוצאה מפעילותן העסקית הרווחית של חברות שונות(!) ועוד.

ד"א, אם אסם תקרוס, העובדים שלה ממש לא יהיו ראשונים מבין הנושים. אז בעצם אם היא תפשוט רגל - העובדים שלה ידפקו (כנראה). העובדים הללו הם אנשים כמוך וכמוני, שהולכים לעבודה והחברות הללו מפרנסות אותם. לחברה יש אינטרס לשלם כמה שפחות, לעובד יש אינטרס לקבל כמה שיותר - שתי הכוחות עובדים במקביל.

דווקא ההודעות שלך מעידות על חוסר הבנה בסיסית בחוקי הכלכלה והניהול הפיננסי. האם בכלל עשית קורסים בתחום?

סתם שאלה: יש לך קרן פנסיה עם X כסף. האם אתה מוכן לקבל על הכסף הזה תשואה של 1% בשנה, כאשר אתה יודע שיש אפשרות אחרת שתניב לך תשואה של 5% בשנה? (ושוב - כאשר הכל כחוק, כדין ומוסרי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...