עושק הצרכן הישראלי: מוצרי מזון ישראלים עולים פחות בארה"ב מאשר בארץ - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עושק הצרכן הישראלי: מוצרי מזון ישראלים עולים פחות בארה"ב מאשר בארץ

momi2004

Recommended Posts

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בארה"ב הם שחקנים קטנים ולכן לא יכולים לגבות את אותם המחירים כמו בארץ. קוראים לזה גמישות הביקוש.

ככה שזה לא מפתיע במיוחד (או מעורר מחאה, אצל מי שלמד קצת כלכלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מעורר מחאה ולו מהסיבה הפשוטה שאין גבול לחזירות.

מילא אם היצרן הגדול היה מסתפק בלגבות את המחיר שהוא גובה. בפועל, כאשר צץ יצרן קטן ומציע את אותו המוצר (ובאותה עלות ייצור עבורו) בזול יותר, כיוון שהוא מוכן להסתפק באחוזי רווח קטנים יותר, היצרן הגדול ימצא אלף ואחת דרכים לתקוע לו מקלות בגלגלים, ע"י דחיקת התוצרת שלו למדפים בלתי-נגישים כמעט או הפעלת טרור משפטי כלפיו.

אני אוהב את הרעיון שאותו נועדה המדינה הזו לממש. אני שונא את מה שהיא בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זה בגלל שבארה"ב המסים יותר נמוכים, המשלוח מישראל לא עולה כסף, לא צריך לשלם שכירות, משכורות לעובדים, להשקיע בפרסום ושיווק... או שבעצם לא.

ברמת ההיגיון, המחירים בארץ אמורים להמשיך לעלות עד הנקודה בה לרוב האנשים פשוט לא יהיה כסף לשלם, והדרך עוד ארוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחירים פה גבוהים מכיוון שאין מספיק תחרות. תה עולה שם פחות? שוק התה בארה"ב רווי במתחרים. כדי להתחרות במותגים מוכרים

שם צריך להשקיע בפרסום או מחירים נמוכים.

אגב, לא כל דבר יותר זול שם. גביע דני למשל עולה 2 דולר. כך גם שמנת.

ובכל זאת, מה זה אומר? שהחברות הללו מוכרות לנו ברווח עצום. עובדה שהם מוכרים במחירים נמוכים בעשרות אחוזים מן המחירים בארץ

כאשר כמובן עלויות השינוע גבוהות יותר, משכורת מינימום גבוהה יותר.

מצד אחד יש העדר תחרות (ואפילו הסכמי קרטל בלתי חוקיים במגוון שווקים) ומאידך, במדינה כ"כ קטנה כח הקנייה קטן מאוד מה שמקשה מאוד

על חברות קטנות לקום ולהתחרות בחברות גדולות ומבוססות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארה"ב הם שחקנים קטנים ולכן לא יכולים לגבות את אותם המחירים כמו בארץ. קוראים לזה גמישות הביקוש.

ככה שזה לא מפתיע במיוחד (או מעורר מחאה, אצל מי שלמד קצת כלכלה).

אין בעיה, אבל הם הרי לא מוכרים בהפסד, וזה אומר שהם מרוויחים גם כשהם מוכרים במחירים יותר נמוכים. אז כל הבלבולי מוח שלהם בארץ על עליית מחירי חומרי הגלם והתשומות היא קשקוש. גם שמתם לב שתמיד המחירים עולים בבת אחת ביחד? שטראוס, תנובה וטרה למשל במחירי החלב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוהב את הרעיון שאותו נועדה המדינה הזו לממש. אני שונא את מה שהיא בפועל.

מה הקשר למדינה? :bash:

אסם היא חברה ציבורית, שהציבור מחזיק בה ומטרתה רווח. למדינה (לממשלה) אין שום קשר אליה.

למיטב ידיעתי אף אחד פה לא עובד בחינם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחת "מדינה" התכוונתי לכל מה שאנו רואים כאן, לרבות נורמות חברתיות וכלכליות. לא בהכרח מדובר במשהו שהמדינה יוזמת או מעודדת, אבל בהחלט מדובר במשהו שהמדינה יכולה, לו רצתה, למנוע. בפועל, אין כמעט מאבק בקרטלים או בטרור (למשל, תביעה מבעלי מרכולים שלא להציג תוצרת של יצרן מסויים כתנאי לאספקת מוצר פופולארי במחיר הרגיל שלו) מצד חברות גדולות כלפי המתחרים הקטנים יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשטראוס, עלית, תונבה, אוסם כרמל ומספר לא קטן של חברות יש מפעלים בארצות הברית ואירופה, מפעל החומוס(ושאר הירקות) הגדול בעולם למשל נמצא בארצות הברית והוא הוקם ע"י שטראוס לקידום מותג האחלה שלהם בארצות הברית, לכרמל יש מפעלי אריזה ועיבוד ענקיים בגרמניה, הולנד ואנגליה, בנוסף לארצות הברית.

ככה שבהתחשב שהכתבה בכלל לא הזכירה שהמוצרים הם תוצרת הארץ אלא רק שמדובר במותגים\חברות ישראליות(שחלקן(או רובן) שייך או עובד בשיתוף פעולה כלשהו עם חברות ענק בין לאומיות\אמריקאיות כמו נסטלה יוניליבר ו-Douwe Egberts) הכתבה היא דיי דמגוגית, בארצות הברית ברוב המדינות אין מס מכירה על ובארצות הברית אין מע"מ בכלל,בנוסף עקב הסכמי סחר חופשי גם אין מיסוי ייבוא על מוצרי , ומס החברות בארצות הברית(וגם אירופה) נמוך באין שיעור ממס החברות בארץ, שלא נדבר על עלויות דלק, ארנונה, ועוד לא מעט מיסים ישירים ועקיפים שלא קיימים או שנמוכים בהרבה בהמון מדינות ובפרט בארצות הברית.

כמו כן השוק האמריקאי הוא הרבה יותר גדול ואם הייצור הוא מקומי(מה שמאוד סביר) אין ממש פלא שהמחיר יותר נמוך בארצות הברית.

ולמיש שחושב שייצוא לארצות הברית עולה הרבה כסף אז הוא טועה, מכולה לארצות הברית לצרכן פרטי עולה בין 2000 ל-5000 דולר(שהמחרי בעיקר קשור למהירות השילוח, ולדגל הספינה) ומדובר במכולות של בין 300 ל-800 קו"ב, לחברה כמו אוסם זה עולה הרבה הרבה הרבה פחות וב-300 קו"ב אפשר להכניס הרבה הרבה מאוד ביסלי, ואני בספק רב אם חברה כמו אוסם או שטארוס גם במקרה ויש צורך במשלוח של התוצרת מארץ משלמת יותר מ-25% ממחיר המכולה לצרכן פרטי, לדעתי המחיר שלהם בכמויות ובהתחשב בזה שהם ככל הנראה קונים מכולות קבועות יותר קרוב ל-10%).

כל הכתבות האלה הן ברובן אינריסנטיות, ודמגוגיות, כן יוקר המחיה כאן גבוהה, אבל בתור מישהו שמלבה בזמנו האחרון כחצי מהזמן שלו במדינות שונות באירופה מנסיעות עבודה המחירים שמה בסופר יותר גבוהים מבארץ, כן יש דברים שהם זולים יותר, אבל סלט ארוז בסופר בהולנד יעלה בן 8 ל-10 יורו, על מעדן תשלמו בין יורו ליורו וחצי(לסופלה שוקולד נחמד אפילו 2.75) ולבקבוק קולה יורו וחצי, אז כן טוויקס קצת פחות, בשר ממש זול(למרות שעוף יקר), אבל בסופו של דבר אפילו על שקיות תשלמו 25 סנט.

אז ככה שתפסיקו לבכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פירות וירקות אין מה לדבר, המחיר בארץ ברצפה לעומת ארה"ב\אירופה. בקשר למוצרים הישראליים בחו"ל - אני מאמין שהחברות היו רצות להגיב שהייצור הוא מקומי ולכן המחיר זול יותר. העובדה שהן לא טענו את זה כנראה אומרת שהמוצרים מגיעים מהארץ. בקשר למשלוח - ההובלה היא העלות העיקרית בכל מוצר בעולם שאינו מיוצר בארץ המקור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שהיתי בטיול בחול יצא לי לדבר עם כל מיני תירים אחרים

זה שבארץ מסריח היום לא אומר שבארצות אחרות בהכרך להיט

בארצות הברית יש הרבה אבטלה היום ואפילו לעבודה במקדונלדס יש מתחרים היום

בבליגיה גם המחירי דיור גבוהים היום ולא קל ליסתדר שם -דיברתי עם זוג שתיכנן לנסוע לאוסטרליה ללמוד ולעבוד שם (להם מותר בגלל וההסכמים עם אוסטרליה )

ומה עם אוסטרליה ?-במקומות הטובים המחירים מאוד יקרים

בקיצור תפסיקו עם "בארצות אחרות טוב יותר " -נכון עם אתם עושים מספיק כסף בארץ ומהגרים לתאילנד אז בטח שהחיים שם יותר טובים לכם

אבל המשכורות המקומיות מאוד נמוכות

בקיצור אין פיתרון קסמים וחבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פירות וירקות אין מה לדבר, המחיר בארץ ברצפה לעומת ארה"ב\אירופה. בקשר למוצרים הישראליים בחו"ל - אני מאמין שהחברות היו רצות להגיב שהייצור הוא מקומי ולכן המחיר זול יותר. העובדה שהן לא טענו את זה כנראה אומרת שהמוצרים מגיעים מהארץ. בקשר למשלוח - ההובלה היא העלות העיקרית בכל מוצר בעולם שאינו מיוצר בארץ המקור.

בכמויות, ובמחיר הדלק לשלוח ממפעל וויסוצקי בגליל לארצות הברית יותר זול מלשלוח את זה במשאית לבאר שבע.

ושוב 90% מהכתבות בגלובס(ובלא מעט עיתונים) הן אינטרסנטיות וממומנות ע"י גורמים עם אינטרסים מאוד ברורים(וממש לא לטובת הצכרן), אם לא שמת לב לא הכניסו כאן שום גורם מרשתות השווק כגורם כלשהו במחיר הסופי, אלא רק טענה של השווק שהן מונפול הרבה יותר גדול מחברות הייצור בארץ בזה שהמחירים של היצרנים גבוהים. אני לא יודע מה מרווח השווק של תה וויסוצקי ברשתות השווק, אבל רובן פועלות של מרווחי שווק של עשרות אחוזים, בעוד שב-Wall Mart האיומה מרווח השווק הוא 7% בלבד על כלל המוצרים.

בנוסף הכותב ככל הנראה גם לא יודע מתמטיקה כמו שצריך התה לא עולה יותר מכפליים.

ע"פ הכתבה בישראל התה עולה

24/25 = 0.96

או

25/18 = 0.72

ובארצות הברית:

20/10.2 = 0.51

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...