בין הנדסת מכונות להנדסת מיגון - עתודה אקדמית - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בין הנדסת מכונות להנדסת מיגון - עתודה אקדמית

Aviad6

Recommended Posts

שלום,

ברוך ה' זכיתי הלתמיין לעתודה אקדמית ורציתי לשאול לדעתכם בעניין מסוים.

אני נמשך להנדסת מכונות, העתודה מציעה מסלול של הנדסת מיגון (בבן גוריון בלבד) שזה בעצם שילוב של הנדסת בניין והנדסת מכונות.

אם שתי המקצועות אני זורם ונורא מעניינים אותי אבל ההנדסת מכונות יותר.

אנשים אמרו לי שלעשות תואר שמשלב בין שתי מגמות (כדוגמת הנדסת המיגון) יותר נחשב מאשר תואר בודד (במקרה שלי, דוגמת ההנדסת מכונות), לכן שאלתי היא כזאת.....

*חצוצרות*

מה כדאי מבחינת יוקרה, עבודה לעתיד ודברים כאלה (נקודות נוספות שיכול להיות וחמקו מדעתי יכולות מאוד להועיל, תודה)?

נקודה למחשבה: אמרו לי שהעניין ששילוב יותר נחשב כי נקודות הזכות שלך הולכות על הדברים הקורסים הטובים של שתי המגמות ולכן בעצם אתה לא לומד קורסים "סתם" בשביל הנקודות שיזכו אותך....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שלו שהתואר הרבה יותר מכוון לדברים שהם צבאיים ביסודם. גם אחרי השירות אני מניח שתהיה האפשרות למצוא עבודה בתחום, אבל הנדסת מכונות (או בניין) זה תחום מאוד מאוד רחב וההתמקדות במשהו כ"כ ספציפי כבר בשלב הזה נראת לי מיותרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שלו שהתואר הרבה יותר מכוון לדברים שהם צבאיים ביסודם. גם אחרי השירות אני מניח שתהיה האפשרות למצוא עבודה בתחום, אבל הנדסת מכונות (או בניין) זה תחום מאוד מאוד רחב וההתמקדות במשהו כ"כ ספציפי כבר בשלב הזה נראת לי מיותרת.

לדעתך הסיטואציה שהאדם לומד 2 מגמות בצורה משולבת זה תורםונחשב לתואר "טוב" או שעדיף להתמקד במגמה אחת ויחידה.

כמו שכתבת בתחילת הנושא, אני פועל על פי אנשים שאמרו לי שזה יוקרתי יותר אם אתה עושה שילוב כזה למה אז אתה לא לומד "שטויות מסיבי" בשביל נקודות זכות, לדעתך זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נאמר שזה לא יוקרתי, אבל יוקרתי ככל שזה יהיה שזה יגיע למבחן התעסוקה זה יכשל ככל הנראה.

אם ככה או ככה בסוף תועסק כמהנדס מכונות או בניין אין טעם לשלב מה גם שיהיה לך פחות ידע בתחומים שונים של ההנדסה הרלוונטית.

רק שתבין, רק להנדסת מכונות יש (לפחות) 7-8 תת תחומים ראשיים גדולים מאוד וזה כשאני לא סופר תת תחומים כמו הנדסת אוירונוטיקה, ביומכניקה שמצדיקים תואר שלם רק בהתמחות הספציפית הזו, וכו'. נניח שתתחיל ללמוד ותגלה שתחום החוזק פחות מושך אותך (לדעתי אגב, תחום מעניין אבל מאוד אמוד מורכב פיזיקלית) ודווקא בקרה זה תחום שהרבה יותר מעניין אותך, מה תעשה אז? בסופו של דבר, שאתה לומד תואר כזה הוא מגיע במחיר של ויתור ואני לא חושב שבמקרה הזה הויתור משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנדסת מיגון באמת נמצאת אצלי במקום השלישי והאחרון בהעדפות, לפניה במקום השני יש את ההנדסת מכונות ומקום ראשון תוכנית ה"ברקים".

לדעתך כדאי לי לשנות את ההעדפה השלישית (המיגון) למשהו אחר כדוגמת חומרים,כימית וכו'??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון העדיפויות זה משהו פורמלי בבלבד ומזה תנתן לך האפשרות לבחור את מקצועות הלימוד.בחירת העדיפויות לא מחייבת ואחרי שמאשרים לך את הרישום אתה נרשם למה שאתה רוצהמבין העדיפויות שלך ולאיזה מוסדות שאתה רוצה. אתה לא חייב להרשם לכל 3 התארים בכל 4 המוסדות האפשריים (אם לא שינו את זה בינתיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה קצת לא קשורה:

במידה ואני מתקבל מבחינת האוניברסיטה ללימודים במגמה מסוימת שלא כתבתי בהעדפות, האם הצבא יציע לי להרשם או שזה כבר תלוי בו?

ויואב לא הבנתי את התשובה שלך למה ששאלתי, אם תוכל להסביר בקשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה קצת לא קשורה:

במידה ואני מתקבל מבחינת האוניברסיטה ללימודים במגמה מסוימת שלא כתבתי בהעדפות, האם הצבא יציע לי להרשם או שזה כבר תלוי בו?

לא, אתה יכול להתקבל רק למה שנרשמת בעדיפויות.

ויואב לא הבנתי את התשובה שלך למה ששאלתי, אם תוכל להסביר בקשה

הצבא מחליט אם הוא רוצה אותך לפי העדיפויות. זה שרשמת תואר מסוים בעדיפויו לא מכריח אותך להרשם אליו, ואתה יכול לבחור אאל"ט 4 מוסדות לימוד לכל תואר - אתה גם לא חייב להרשם לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...