המכללה האקדמאית להנדסה בירושלים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המכללה האקדמאית להנדסה בירושלים

Guy950

Recommended Posts

שלום לכם חבר'ס, אני בשנה הקרובה מתכנן לעשות פסיכומטרי והוספת יחידות לתעודת הבגרות שלי מבחינת מתמטיקה.

המטרה שלי היא ללמוד הנדסה וחשבתי בהתחלה על הנדסת חומרה אבל כרגע אני לא נעול על זה לחלוטין ועלתה בפניי האופציה לנסות להתקבל למכללה האקדמאית להנדסה בירושלים שקודם אני אנסה את המכינות שלהם, עכשיו מה אומרים על המקום הזה? התארים שלהם שווים משהו ואיך הם מבחינת הלימודים? אני מחפש לעצמי מקום ברמה גבוהה שאני אצא עם תואר ששווה משהו ואדע שזה היה שווה את זה.

אני לא רוצה לבזבז את השנים שלי במקום שבסופו של דבר התואר לא יעזור לי בתחומים שאני רוצה.

אז אני שואל פה חברים, איך המקום הזה מבחינת רמה, האם יש עליו תלונות והתארים שהם נותנים באמת שווים את המאמץ?

שווה לוותר על אוניברסיטה וללכת למכללה הזאת?

המכללה המדוברת:

http://www.jce.ac.il/

תודה, גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודעים היטב. בבקשה (מתוך אתר הטכניון. נא לשים לב למשפטים המודגשים):

הטכניון מכון טכנולוגי לישראל הינו מוסד להשכלה גבוהה אשר שם לו למטרה לקדם ולהפיץ ידע באמצעות ההוראה והמחקר בשטחי המדע השימושי והטהור בהנדסה, , רפואה וניהול.

היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ נוסדה בשנת 1954 והיא יחידה כלל-טכניונית המתמחה בארגון ופיתוח תוכניות לימודים לבוגרי מוסדות להשכלה גבוהה בתחומי המדעים המדויקים בכלל ולמהנדסים בפרט, כמו גם לעובדים מקצועיים בכירים בענפים שונים של ההנדסה והמינהל באמצעות לימודים מתקדמים, קורסים, השתלמויות, כנסים, ימי עיון והתמחויות מגוונות בשיתוף הפקולטות.

היחידה מקיימת לימודי הסבה והכשרה למהנדסים, הנדסאים ואקדמאים. התוכניות נעשה בתאום עם ענפי התעשייה הטכנולוגית המודרנית והתכניות נועדו לאפשר הכשרה שתבטיח את מקומם בשורה הראשונה של היצור והפיתוח.

היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון מציעה לתעשייה, למוסדות ולמפעלים את עזרתה בארגון ההדרכה במסגרת הארגון, בכל שטחי ההנדסה והניהול.

המשימות של לימודי המשך הן בקידום, עדכון והעשרת הידע של מהנדסים, מדענים, רופאים, אקדמאים, הנדסאים וקהלים נוספים, תוך שמירת זיקה למשימות האקדמיות של הטכניון ובהתאם לצרכי המשק והתעשיה.

והנה הקורסים בחסות הטכניון שהשלוחה הזו מציעה (גם זה מאתר הטכניון):

בשלוחה זו יועברו מגוון תוכניות לימוד במגמות השונות:

מגמת נדל"ן ובנייה:

שמאות מקרקעין

ניהול פרויקטים בבניה

מגמת מחשבים:

SQAבודקי תוכנה

מנהלי מערכות, (MCSA) ואבטחת מידע

יישום ופיתוח מערכות בינה עסקית- BI

מנהלי MCSA/MCITP

ניהול, הדרכה והטמעת מערכות ERP-SAP

בודקי תוכנה בהתמחות מערכות ERP

מגמת ניהול:

ניהול ופיתוח משאבי אנוש

ניהול פרויקטים

Coaching אימון אישי

Coaching- אימון אישי עם התמחות בלקויות למידה והפרעות קשב ADHD

שים לב שמדובר בקורסי הכשרה, לא תארים אקדמאיים. מה לומדים מכל זה? שאם המכללה הזו מציעה גם תארים אקדמאיים, הרי שהם על דעתה בלבד וללא יותר מדי קשר לטכניון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שמדובר בקורסי הכשרה, לא תארים אקדמאיים. מה לומדים מכל זה? שאם המכללה הזו מציעה גם תארים אקדמאיים, הרי שהם על דעתה בלבד וללא יותר מדי קשר לטכניון.

אז זה יותר קורסים לעצמך מאשר לתואר?

ואני פשוט גר בי-ם אז אני מחפש גם אופציות קרובות לבית, אני הולך לנסות להתקבל גם בת"א ולעברית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש להם תואר בהנדסה אזרחית שהשנתיים הראשונות בירשוליים, והשנתיים האחרונות כולל פרוייקט הגמר בטכניון, התואר הסופי הוא תואר רגיל של הטכניון.

ממה שדובר אמורים להכנס עוד מסלולים כאלה למכללה הזאתי, כאשר דובר על הנדס אלקט', הנדסת חומרים, והנדסת תוכנה בתוכנית משולבת עם הטכניון.

תואר שני בארץ, בעיקר MBA אפשר להוציא ברוב המכללות עם חותמת מלאה של אונב' מחו"ל, אוקספורד למשל פעלה בארץ עד עניין האמברגו המסריח של איגוד האונב' והמכללות של בריטניה דרך מכללת ת"א יפו, ומי שבחר לעשות את המסלול המדובר קיבל של אוקספורד.

יש מספיק מכללות בארץ שהרמה שלהן נחשבת לזהה או טובה מאשר אונב' מסויימות, בכל מקרה מעבר לעבודות סטודנט או סטארטאפים פלצניים שמחפשים מצטיינים מאונב' ומסלולים מאוד ספציפיים מאיפה השגת את התואר זה לא משנה במיוחד. במקרה הטוב זה אולי ייתן עשירית נקודה לזכותך, הידע שתפגין בראיון העבודה, הכישוריים החברתיים, והרושם הכללי שתשאיר חשובים פי כמה וכמה מאשר מאיפה השגת את התואר, שבמילא בחצי השנה הראשונה של העבודה תלמד יותר ממה שלמדת בכל התואר שלך.

תואר לא אמור להקנות לך מקצוע, הוא אמור להקנות לך כלים, אם אתה מצליח להוכיח שיש לך את הכלים והכשרון להצליח גם אם רשום על התואר שלך מכללת שם ויפת לתפארת מדינת סהנדרין זה לא ישנה לאף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו כשרבים אומרים שתואר של מכללה הוא נחות יותר?

תואר של מכללה יכול לתת לך כלים כמו של תואר מאונ' השאלה היא האם הוא מגביל את הכלים או לא?

ממה שאני הבנתי בשנים האחרונות מכללה היא מעין אופציה ב', לא יודע אם זה נכון או לא אני כרגע מסתכל על כל האופציות שלי כשוות רק השאלה היא האם התארים שווים או לא מבחינת כל מקום שאני אתראיין. בכ"ז אוהבים להיכנס לפרטים הקטנים, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

וגם ממה שיש באוניברסיטאות.

וליתר דיוק קוראים לתואר שאליו אתה מתכוון, הנדסת מחשבים ופיסיקה יישומית (הלימודים כוללים הרבה יותר מדעי המחשב (אלגורתמים,מבני נתונים והמון OOP)ופיסיקה מאשר בתואר בהנדסת אלק').

התואר הטהור בפיסיקה יישומית, הוא רק תואר שני (לאחר ראשון בפיסיקה, וגם רוב הקורסים בו נלמדים בתואר הראשון בהנדסת מחשבים ופיסיקה יישומית, רק בלי המחקר וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בטח אם אתה בוגר מחשבים בהתמחות פיזיקה ישומית יותר פשוט להשלים לתואר שני בפיזיקה ישומית בעברית, לא? או שזה לא ממש משמעותי?

היית ממליץ למי שרוצה התעסקות רק עם חומרה ופיזיקה ללמוד הנדסת מחשבים ופיזיקה ישומית בעברית, או שבשביל מסלול יותר "חשמלי" עדיף משהו אחר, טכניון נניח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להתמחות בתחום המיקרואלקטרוניקה (ובתואר שני ננו) או בתחום האופטואלקטרוניקה (=אלקטרו אופטיקה) אז באוניברסיטה העברית ההתמחויות הללו הן זהות (ואף לעיתים מתקדמות יותר) כמו בטכניון ושאר המקומות.

יש אפשרות להשלים מתואר במחשבים + התמחות ביישומית לתואר שני ביישומית אבל זה כרוך בהשלמת קורסים מתקדמים בפיסיקה (קוונטים 2 וכו'), ומצד שני חוץ מהקורסים הללו יהיו לך קצת מאוד קורסים להשלים כי את רובים עשית בהתמחות ורוב העבודה שתשאר לך זה המחקר (ועוד קורסים בקוונטים ובמכניקה סטטסטית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...