נהג חדש|שאלה על ביטוחים והאם מותר לי לעלות על הרכב של אמא :) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נהג חדש|שאלה על ביטוחים והאם מותר לי לעלות על הרכב של אמא :)

zombie

Recommended Posts

טוב אז אני בן 17 נהג חדש..

אני יודע שמותר לי לעלות על הרכב של אמא כי יש ביטוח חובה אבל במקרה ואני עושה נזק התשלום נופל עליי אני צודק?(אבל חוקית אני יכול לנהוג ברכב?)

לאבא יש ליסינג תיפעולי של אוויס ממקום עבודתו, האם אני צריך לעשות לו ביטוח נהג חדש?והאם גם עליו אני יכול לנהוג בלי ביטוח אבל במקרה של נזק נופל עליי התשלום?

בתודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)רכב של "אמא"- ביטוח החובה הרגיל מכסה נסיעות מזדמנות של מי שלא רשום בפוליסה.

כדי לנהוג כל הזמן אתה צריך לשלם תוספת על נהג צעיר.

אל תיהיה דפוק ותחשוב שאתה סופרמן כי אם תדפוק איזה מרצדס אתה תוכל חרא כל החיים.

2)הרכב של "אבא" כל ליסינג והחוקים שלו

הכי טוב להרים טלפון ולשאול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך ביטוח נהג חדש ונהג צעיר. בלי להיכנס לחובה-לא חובה לעשות ביטוח, תעשה וזהו. הסיכון שתתן למישהו מכה קטנה בזמן החניה או שחס וחלילה תהיה מעורב בתאונה לא שווה את הכסף שתחסוך על הביטוח.

עד כמה שידוע לי ביטוח חובה לא תופס לנהג צעיר/חדש גם במקרה של נסיעה מזדמנת, אבל אולי אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)רכב של "אמא"- ביטוח החובה הרגיל מכסה נסיעות מזדמנות של מי שלא רשום בפוליסה.

כדי לנהוג כל הזמן אתה צריך לשלם תוספת על נהג צעיר.

אל תיהיה דפוק ותחשוב שאתה סופרמן כי אם תדפוק איזה מרצדס אתה תוכל חרא כל החיים.

2)הרכב של "אבא" כל ליסינג והחוקים שלו

הכי טוב להרים טלפון ולשאול.

מה זה נסיעות מזדמנות? איך חברת הביטוח תדע שאני נוסע על האוטו קבוע או שרק היום עליתי בפעם הראשונה? נשמע מחורטט

בכל מקרה רוב הסיכויים שביטוח החובה של אמא לא תופס עליך, אז עדיף שתעשה ביטוח לנהג חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בעיה, נטל ההוכחה הוא עליך במקרה תאונה שאתה לא נוהג בדרך קבע

וההגדרה של דרך קבע זה לא נהג ראשי וכו', אפילו אם אתה נוהג כל סוף שבוע שלישי שבו אתה יוצא לשבת מהצבא זה נחשב דרך קבע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בליסינג התפעולי של אוויס- לא (וזה בדוק).

מבחינה חוקית לא יעשו לך כלום אם מוצאים שאתה נוהג באותו ברשות, אבל העבודה של אבא שלך עלולים לעשות לו בעיות, כי לפי אוויס זה אסור, והפוליסה שלהם לא מכסה מקרים כאלו.

על הרכב של אמא שלך- מותר לך, אבל שוב, כל דבר קטן- על אחריותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בליסינג התפעולי של אוויס- לא (וזה בדוק).

מבחינה חוקית לא יעשו לך כלום אם מוצאים שאתה נוהג באותו ברשות, אבל העבודה של אבא שלך עלולים לעשות לו בעיות, כי לפי אוויס זה אסור, והפוליסה שלהם לא מכסה מקרים כאלו.

על הרכב של אמא שלך- מותר לך, אבל שוב, כל דבר קטן- על אחריותך.

איך מותר לו לעזאזל,

הוא צריך ביטוח חובה + ביטוח צעיר על הרכב.

אני מאמין שלאמא שלך כבר יש ביטוח חובה אז אתם צריכים להוסיף אותך לפוליסה שגם יהיה ביטוח לכל נהג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני חלקים לביטוח ועוד אחד לתוספות:

א. ביטוח חובה. זה הביטוח המחייב בחוק, היעדר ביטוח כזה הוא עבירה פלילית. ביטוח זה אינו מכסה את הנזק הכספי לרכוש (מכונית) אלא רק הטיפול בגוף הנפגע. ביטוח חובה יכול להיות לפי נהג נקוב בשם, או שני נהגים, או מוגבל בגיל הנהג או / ו בוותק של רשיון, או כזה שלא מוגבל בכלום. הכל לפי הפוליסה הקיימת והתנאים הקיימים אצל כל אחד. חברות ביטוח עושות הנחה לנהגים מבוגרים ובעלי ותקה נהיגה ללא תאונות, אז יש אנשים שמגבילים תוקף הביטוח.

ב. ביטוח מקיף/רכוש. ביטוח כזה יכול להיות חלקי (צד ג' בלבד) או מקיף. יכול להיות מוגבל לנהגים נקובים בשם, נהגים מעל גיל מסויים או/ו עם וותק נהיגה מסוים. יש חברה הנותנת הנחה לנשים. כמו כן אם ניתנה הנחת היעדר תביעות ונוהג מי שיש לו תביעות זו נהיחגה בניגוד לתנאי הפוליסה. אין כאן עבירה פלילית אלא רק אי קיום הסכם בין חברת הביטוח לנהג, מה שיכול להביא לכך שהנהג יצטרך לשאת מכיסו בכל נזק. זה יכול להיות מאד לא נעים אם אתה נכנס בדלת וקורת צד של מרצדס שעולה כמו חצי דירה.

ג. התניות פרטניות. בחברות רבות כמו גם בליסינג יש התניות ומגבלות ואי הקפדה עליהן יכול להביא לבעיות של ממש לעובד במקום עבודת,ו או להפסד כספי כשחברת הליסינג לא תישא בעלויות הנזק. הכל תלוי בהסכם הפרטני של האדם עם מקום העבודה, וההסכם של מקום העבודה עם חברת הליסינג.

כל מי שנותן לך כאן עצה מוחלטת ומוגמרת וכוללנית מטעה אותך, בכך שאין עצה אחת מתאימה לכולם. היות וכל חברת ליסינג יכולה לעשות כל מיני הסכמים עם מקומות עבודה שונים, וכל מקום עבודה יכול לעשות התניות ותנאים לעובדים, הנכון הוא שתבדוק פרטנית מה שנכון במקרה שלך:

א. הביטוח של אמא שלך, גם חובה וגם המקיף, כרשום בפוליסה, מומלץ לוודא מול סוכן הביטוח.

ב. ברכב הליסינג שאבא יבדוק מול האחראי לכך במקום העבודה, או בחברת הליסינג עצמה. גם אם יש הסכם מגביל יש מקרים שחברת הליסינג מתירה פרטנית לעובד בתמורה לתשלום תוספת פרמיית ביטוח קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...