למה שלא ימציאו את המחשב שאמור לצאת בעוד כ20 שנה? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה שלא ימציאו את המחשב שאמור לצאת בעוד כ20 שנה?

Morphine

Recommended Posts

למה כל פעם מפתחים של 512, 1024, 2048 וכן הלאה, במקום לפתח ישר 6 GB זיכרון? אני מאמין שאפשר לעשות את זה.

כנ''ל לגבי . למה שלא יפתחו מעבד עם 25 ליבות וכל מיני פונקציות מתקדמות שאמורות לצאת בעוד 20 שנה?

ככה כשנקנה מחשב, אז את המחשב שאחריו יקנו הנינים שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה יותר יקר לפתח את זה עכשיו ואין בזה שימוש? :nixweiss:

אם אתה ממש רוצה תוכל למצוא מחשב עם 25 ליבות ועשרות ג'יגה של רם, אתה מוכן לשלם את המחיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_Roadrunner

בבקשה מחשב על:

קצת מידע:

Dates operational 2008, final completion 2009

Sponsors IBM, United States

Operators National Nuclear Security Administration, United States

Location Los Alamos National Laboratory, United States

Architecture 12,960 IBM PowerXCell 8i CPUs, 6,480 AMD Opteron dual-core processors, Infiniband, Linux

Power 2.35 MW

Space 296 racks, 560 m2 (6,000 sq ft)

Memory 103.6 TiB

Speed 1.71 petaflops (peak)

Cost USD $133M

Ranking TOP500: 1, June 2008

Purpose Modeling the decay of the U.S. nuclear arsenal.

Legacy First TOP500 Linpack sustained 1.0 petaflops, May 25, 2008

Web site http://www.lanl.gov/roadrunner/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כל פעם מפתחים של 512, 1024, 2048 וכן הלאה, במקום לפתח ישר 6 GB זיכרון? אני מאמין שאפשר לעשות את זה.

כנ''ל לגבי מעבדים. למה שלא יפתחו מעבד עם 25 ליבות וכל מיני פונקציות מתקדמות שאמורות לצאת בעוד 20 שנה?

אתה יודע מה העלות וצריכת חשמל של מחשב כזה שיבנה היום ?

אפשא לבנות מחשב אם כמה מעבדים חזקים והרבה וכמה

אבל העלות כל כך גבוה וצריכת החשמל כל כך גבוה שזה לא משתלם לשוק הפרטי

חוץ מזה לא תמיד יש תאימות תוכנה לעתיד

לדוגמה בכרטיסי המסך מידי פעם יש שדרוגים לתוכנה עצמה לדוגמה DX11 שתחליף את DX10

והכרטיסי מסך היום לא תומכים בזה חומרתית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנ''ל לגבי . למה שלא יפתחו מעבד עם 25 ליבות וכל מיני פונקציות מתקדמות שאמורות לצאת בעוד 20 שנה?

מהסיבה הפשוטה שלא תיהיה תוכנה שתנצל זאת, אי אפשר לפתח חומרה יותר מהר מהתוכנה אותה היא מריצה.

גם כשמשחקים וסרטים יהיו פוטו-ריאליסטים אני לא בטוח שיהיה צורך במחשב כל כך חזק, וגם אם כן, הוא יגיע בזמנו.

עריכה: רציתי להוסיף שמה שבאמת משפר את הביצועים זו הטכלוגיה ולא הכמות, גם אם יהיה לך TB של ראם, הדבר לא ישפר את ביצועי המחשב שלך, ואי אפשר לזהות היום, ובטוח לא לפתח את הטכנולוגיה שתיהיה בעוד כמה עשורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר, בהתיחסות שלך (ושל רובנו) ל"מחשב"

מאד "מהר" גם להוסיף ליבות וזיכרון כבר לא יעזור, ויצטרכו למהציא משהו חדש (שעוד לא קיים היום)

מחשבי העל עושים מתמטיקה בצורה מאד מאד מהירה, כי מאד קל לפרק אותה לליבות נפרדות שלא צריכות להעביר הרבה מידע או מידע כל זמן קצר

בעוד שהמערכות "שלנו" (כאלה עם ממשקים / אינטרקציה של משתמש / / וכו) מאד מהר כבר לא יוכלו לנצל אפילו לא את המקביליות בצורה משתלמת

כמובן שכל מה שנאמר לגבי גם נכון, הכל אפשרי, תלוי באיזה מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מפתחים מחשבים מתקדמים כי אין תוכנות שינצלו אותם? תסלחו לי - שטויות במיץ.

כל עוד מדובר במשתמש הביתי, התוכנות נכתבות עבור המחשב הביתי הממוצע, לא להיפך. אם לכולם היו מחשבים חזקים יותר, היינו מזמן רואים גם תוכנות חזקות יותר שמנצלות אותם.

לא, רבותי, הבעיה העיקרית כרגע היא מזעור ועלויות. את החלקים צריך לבנות כך הם יהיו קומפקטיים, בעיקר מהסיבה הפשוטה שקשר דו צדדי בין זוג רכיבים כלשהם נעשה איטי ככל שהמרחק הפיזי בינהם גדל (הכוונה היא ל"רכיבים" בתוך המעבד למשל), ומה לעשות - דחיסה הולכת וגדלה של הרכיבים דורשת הרבה מחקר בחשמל, פיזיקה והנדסת מכונות (שזה כרגע התחום המגביל ביותר, כי ככל שאתה דוחס יותר את הרכיבים כך יותר קשה לדאוג לסילוק החום הנבנה). המחקרים האלה לוקחים הרבה זמן ועולים הרבה כסף.

אני מניח שניתן היה לזרז את המחקר, אבל אז העלות פר רכיב היתה עולה פלאים. היית מוכן לשלם מחיר כפול או משולש עבור המחשב לבית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי לא יודעים איך לבנות רכיב בתצורה של היום בנפחים גדולים יותר ממה שיש. אתה יכול לבנות "סטיק" שבגודל של טרילארד פטה בייט, אבל זה יהיה בגדול של מיכלית נפט, וידרוש כמה כורים גרעיניים לתפעולו...

מאותה סיבה למה לא בנו F22 בשנות ה40 כשהתחילו לבנות מטוסי סילון ראשונים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגישה הומוריסטית אך חילקית נכונה

מהנדסים מוציאים חדשה עם וחומרה חדישה ומהירה יותר.. מתכנתים מצד שני מוציאים תוכנות כבדות יותר ועמוסות יותר שלא תוכל להרגיש במהירות הגבוה של הטכנולוגיה החדשה :silly:

:עכביש:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...