מדהים! Ican See Again - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדהים! Ican See Again

avivlyaviv

Recommended Posts

חברה מדהים!

לפני כמה ימים קמתי בבוקר בבית של חברה שלי ומולי יש TV עם ממיר של HOT שמוצגת בו השעה.

הממיר היה איזה 4 מטר ממני ואני אף פעם לא מצליח לראות את השעה ממרחק כזה אולי בחצי מרחק.(2 מטר :smile1:)

הפלא ופלא- 20 שניות הראשונות שקמתי ראיתי את השעה!!! ממש ממש ברור! כאילו אני עם משקפים.. יותר טוב!

אני זוכר את הרגע הזה שלא הבנתי איך אני רואה הייתי בשוק! אשכרה רואה מעולה!

אחרי איזה 20 שניות אני כולי בשוק פתאום אני שוב לא מצליח לראות את השעה.

המספר שלי 0.75 צילנד ו מינוס 1.25.

בחיים לא ראיתי ממרחק כזה. חברה שלי הייתה איתי אז כנראה שזה לא חלום.

מה לעזזל קרה?

חשבתי על זה קצת והססבר ה"הגיוני" היחיד הוא שבלילה משתחרר איזה חומר ששיפר לי את הראיה.(אולי ויטמין או משהו)

אבל גם זה לא כזה הגיוני(אם היה חומר כזה למה לא משתמשים בו...)

מישהו ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שהיה מעט מים או משהו דומה על העין שלך, מה ששינה את העוצמה של העדשה של העין בדומה לעדשות. גם כנראה שבלילה שרירי העין שלך היו מעט רפויים מהרגיל, ואז כשהתעוררת הם חזרו למצב הרגיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת בא לי לשאול שאלות בנושאים שקשורים לתרד באופן עקיף אבל ...

האם התופעה חוזרת על עצמה בכול בוקר ?

הפיזיק של האדם די משתנה בשעות הבוקר כאשר הגוף מתכונן לערות ( מבחינה מטבולית ) ומלבד זה יתכן בהחלט שהבעיה שאתה סובל מימנה קרי ראיה לקויה היא בעקבות של קימור לא מתאים של הקרנית ויתכן שבלבילה ישנת בצורה כזו שלחצת על העין והקרנית קיבלה קימור מתאים לראיה של אותו מרחק , אם ראית קיצרי רואי כאשר הם מביטים על עצמים מרוחקים הם מצמצמים את העיניים ( מי זוכר את הפרק בסיינפלד שג'ורג' "כיווץ" את העיניים וראה את האחיין של ג'רי מנשק את החברה שלו " כל הדרך מג'ורג' ואשינגטון ברידג' איתרתי את הרקונים אחד אחד " - חחח ) ( ג'ורג' מספר איך הוא יכול להסתדר בלי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומלבד זה יתכן בהחלט שהבעיה שאתה סובל מימנה קרי ראיה לקויה היא בעקבות של קימור לא מתאים של הקרנית ויתכן שבלבילה ישנת בצורה כזו שלחצת על העין והקרנית קיבלה קימור מתאים לראיה של אותו מרחק , אם ראית קיצרי רואי כאשר הם מביטים על עצמים מרוחקים הם מצמצמים את העיניים ( מי זוכר את הפרק בסיינפלד שג'ורג' "כיווץ" את העיניים וראה את האחיין של ג'רי מנשק את החברה שלו " כל הדרך מג'ורג' ואשינגטון ברידג' איתרתי את הרקונים אחד אחד " - חחח ) ( ג'ורג' מספר איך הוא יכול להסתדר בלי )

לא מה שהבנתי מתיאור הבעיה היא לא מתאימה לבעיה שלי, כי כמו שאמרתי אחרי 20 שניות פתאום שוב לא ראיתי, ועדין הייתי באותה זווית ומיקום.

הפיזיק של האדם די משתנה בשעות הבוקר כאשר הגוף מתכונן לערות ( מבחינה מטבולית )

השאלה אם ניסו לבדוק מה בדיוק משתנה... יכל להיות שזה יפתור את בעית הראיה?

כנראה שהיה מעט מים או משהו דומה על העין שלך, מה ששינה את העוצמה של העדשה של העין בדומה לעדשות.

יש מצב אבל זה ממש ממש פוקס שיש בדיוק כמות של מים ככה שאני בדיוק כמו שצריך. חוץ מזה אני חושב ששפשתי את העיניים ועדין ראיתי טוב ב20 שניות האלו. אבל אני לא בטוח בזה.

גם כנראה שבלילה שרירי העין שלך היו מעט רפויים מהרגיל, ואז כשהתעוררת הם חזרו למצב הרגיל+

יש מצב, אם ככה יש מצב טוב ששיטת ביטס עובדת.

אני באמת ינסה לעשות מין "מעקב" למרות שאני קם כל יום ב7 (לעבוד) אז בשעות כאלה אני לא רואה כלום... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מה שהבנתי מתיאור הבעיה היא לא מתאימה לבעיה שלי, כי כמו שאמרתי אחרי 20 שניות פתאום שוב לא ראיתי, ועדין הייתי באותה זווית ומיקום.

השאלה אם ניסו לבדוק מה בדיוק משתנה... יכל להיות שזה יפתור את בעית הראיה?

אני באמת ינסה לעשות מין "מעקב" למרות שאני קם כל יום ב7 (לעבוד) אז בשעות כאלה אני לא רואה כלום... :P

אני לא מבין בכלל מה השאלה ומה השטות

העקרון הוא פיזיקלי פשוט, ומאוד נפוץ

עם קצת אינטיליגנציה, ידע מצומצם באופטיקה, והבנה התרחיש, זה מובן ופשוט, האפשרות שteatime ציין אפשרית

האפשרות השניה שבנויה על אותו עקרון פיזיקלי של שבירת האור היא ככה:

הקרנית שוברת את האור הנכנס לעין לכיוון העדשה, וזו ממקדת אותו על הרשתית.(גם העדשה בעין שוברת אבל לא משנה עכשיו)

על מנת שתראה תמונה חדה וברורה(דמות), הקרניים שנשברו (הקרנית שוברת ל2 כיוונים, תלוי לאיזה כיוון הגיעה קרן האור) צריכות להעצר ברשתית באותה הנקודה

בנאדם עם מיופיה(קוצר ראיה) בעצם סובל מקרנית קעורה

בכל אופו, כאשר התעוררת, כמו שעכביש אמר , אם כי לא בבירור, כנראה הופעל לחץ על הקרנית, שגרם ל"תיקון" זמני של זווית השבירה, ונוזל על העין גם כן יכל לשנות זווית ולתקן את זווית השבירה

אם תכווץ את העין(כמו מצמוץ מאולץ) אתה תראה כל זמן שאתה ממצמץ טוב יותר(לא מומלץ בכלל, לחץ על העין ומאמץ על השרירים גורם להחמרת הבעיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן הבנתי את האפשרות הזאת.

אבל זה הגיוני שקמתי בבוקר עם כמות נזולים/לחץ מדויק כדי שאני יראה טוב? (ראיתי ממש ממש טוב אני חושב שאם משקפים אני לא רואה ככה)

לפי ההיגיון (שלי) צריכה להיות כמות נוזלים/ לחץ ממש ספציפי. זה אמור להיות דבר מאוד מאוד נדיר לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לספר סיפור מהצבא: חבר שלי, בחור שרוט מאוד, העיר את כולנו בצעקות "זה נס אני רואה, אני רואה" במשך 10 דקות התלהב

מהנס שקרה לו שהוא רואה פתאום 6\6 עד שהוא קלט שהוא נרדם עם העדשות (סיפור אמיתי). הוא כל כך התרגש שהוא לא שם לב שהעין

שלו מיובשת לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן הבנתי את האפשרות הזאת.

אבל זה הגיוני שקמתי בבוקר עם כמות נזולים/לחץ מדויק כדי שאני יראה טוב? (ראיתי ממש ממש טוב אני חושב שאם משקפים אני לא רואה ככה)

לפי ההיגיון (שלי) צריכה להיות כמות נוזלים/ לחץ ממש ספציפי. זה אמור להיות דבר מאוד מאוד נדיר לא?

לא נדיר בכלל. אני אנסה להסביר עם מספרים* . תחשוב שבמצב רגיל העין שלך היא על 2 במקום על 1. כשאתה יישן השרירים נרפים והעין במצב 0. כשאתה מתעורר הם לאט לאט מתקווצים מ0 עד ל2. במספר רגעים שהם היו סביב 1 ראית טוב (גם קצת לפני 1 וגם קצת אחרי היית רואה טוב)

*המספרים להמחשה בלבד ואין קשר בינם לבין עוצמת העדשה, תיקון הראיה הדרוש וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

המוח שלך אומר לך שאתה צריך משקפים,כמו במטריקס.(עכשיו כולם יגידו תיזהר לא לנסות לעוף)

אנחנו חיים על פי אמונות והרגלים שסיגלנו לנו במשך כל חיינו.ישנם רגעים שבהם המוח דומיננטי פחות והמיינד עדיין לא שולט. אלה הם הרגעים שבהם אנו חופשיים יותר.

כך לפחות, לפי הידע של המזרח הרחוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

( מי זוכר את הפרק בסיינפלד שג'ורג' "כיווץ" את העיניים וראה את האחיין של ג'רי מנשק את החברה שלו " כל הדרך מג'ורג' ואשינגטון ברידג' איתרתי את הרקונים אחד אחד " - חחח ) ( ג'ורג' מספר איך הוא יכול להסתדר בלי )

לא חשבתי שדווקא לך אני אצטרך להזכיר, שאותה נשיקה הייתה בעצם עם סוס (ליתר דיוק - סתם איזה שוטרת שבדיוק ליטפה את הסוס שלה), ואותם דביבונים היו בעצם תיבות דואר ..

They were mailboxes, you idiot. I didn't have the heart to tell you

באותו פרק בדיוק,אגב, הוא גם אכל בצל כי חשב שזה תפוח.

Good Day :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(אחד שלא חושב שהשתגעת)

גם אני מרכיב לעיתים, יש לי בשני העיניים 1.25-

למה לעיתים? פשוט... נוצרה לי בעיה לפני שנים והסתובבתי ללא והמוח התרגל. כשהתחלתי ללבוש אז הרגשתי כאילו הראיה שלי נהרסה בלי .

הקטע שיש בקרים שזה באמת אחלה לכמה שעות (לא שניות...) ומסתובב ללא משקפיים באותם ימים. מכיר אנשים שהיו במצב כזה ובוקר אחד פשוט הפסיקו ללבוש משקפיים, המספר השתנה... (מדובר במישהו שהיה לו מינוס 1 ובעין שניה מינוס 1.5 או משהו כזה והמספרים נהיו זניחים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חשבתי שדווקא לך אני אצטרך להזכיר, שאותה נשיקה הייתה בעצם עם סוס (ליתר דיוק - סתם איזה שוטרת שבדיוק ליטפה את הסוס שלה), ואותם דביבונים היו בעצם תיבות דואר ..

באותו פרק בדיוק,אגב, הוא גם אכל בצל כי חשב שזה תפוח.

Good Day :)

מה איזה פרק זה?

ראיתי את כל הפרקים ולא זכור לי משהו כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...