Teleportation :האם יתכן ? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Teleportation :האם יתכן ?

alexbmw

Recommended Posts

אני רוצה מידע על המושג הזה ,נכון שהוא ברובו משמש סדרות בידיוני ,אך שמעתי (וכמובן רק שמועות ,אין לי כל מידע מפורש בנושא) שהצלחו לגרום לחלקיק לבצע "טלפורט" (לפי מה שהבנתי מעבר החומר ממצב חומר למצב אנרגיה ובחזרה ) ,אבל זה דרש קמות כוח אסטרונומית ולא ראלי כרגע לבצע דבר כזה על עצמים גדולים יותר .

משהוא יכול לאמת עם ניסוי כזה נעשה ? ועם כן לתת יותר מידע (בעזרת הסבר ,או קישור למאמר או משהוא בסיגנון ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרת אלכס, כדי להגיע למצב שבו אתה משגר עצם כל שהוא מנקודה X ל-Y צריך הרבה אנרגיה. המטרה היאלהגיע למהירות האור וככה אתה בעצם "שולט בזמן ובמרחב" לעומת העולם עצמו שכאילו "קפוא" (תאוריית היחסות של איינשטיין). זה הסבר ממש סתמי ותיאורתי ברובו שאמור להמחיש לך איך בעצם זה אמור לפעול.

קיימת גם "השיטה השניה" שהיא בעצם ליצור חור תולעת- אתה פותח חור במיימד פה ועובר דרכו לחור תולעת אחר שנמצא בנקודה אחרת.

כמו שאתה רואה ומכיר את זה כמכשיר ממדע בדיוני ככה זה כרגע, אין על זה הרבה מידע כי זה נושא קצת חלש במדע וקשה לפיצוח ודורש המון המון משאבים.

אבל, כמו שאמרת- יש פה מספיק חבר'ה גאונים שידעו לתת לך פירוט הרבה יותר רציני משלי.. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה טלפורטציה ברמה הקוונטית, כמו שמדברים עליה כיום, לא קשורה להעברה של חומר ממקום למקום, אלא להעברה של מידע.

העקרון הבסיסי בפיסיקת הקוונטים היא שכל החלקיקים מאותו הסוג הם זהים לגמרי, כלומר כל האלקטרונים ביקום, לדוגמה, הם בעצם אותו דבר.

לכן בטלפורטציה צריך רק להעביר את המידע לגבי המצב הפיסיקלי של החלקיקים וליצור את אותו המצב באמצעות חלקיקים אחרים במקום אחר.

כל זה כמובן זה תיאור מאוד פשטני. בפועל משתמשים במצב קוונטי שנקרא entanglement (שקשור למשל גם לדיון על מחשוב קוונטי שמתנהל כאן), ויש איזושהי שיטה מתוחכמת ליצור טלפורטציה בעזרתו. אני יודע שאפילו עשו לא מעט ניסויים מוצלחים בשיטה הזאת. במקרה למדתי פעם אצל מרצה שמתעסק בשטויות האלה, אבל אני לא ממש זוכר, ואין לי כרגע גישה למחברת שלי...

אני מקווה שמחר-מחרתיים אני אוכל לתת הסבר קצת יותר מפורט.

בינתיים, אפשר להסתכל בהסבר של ויקיפדיה, למרות שהוא לא מי-יודע-מה מאיר עיניים:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%9C%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%A6%D7%99%D7%94_%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%AA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה ,זה דיי מובן ,זה כמו במחשב קוונטים ,שזה בעצם גם a וגם b וזה רק העברת מידע בינהם ,יפה זו נושא מעניין מאוד .

אבל כמובן הייתי רוצה לישמוע משהוא על העברת עצם פיזי ממקום למקום (הכוונה היא לחלקיק ,אני משער שיותר מיזה כרגע אנחנו לא יכולים ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מידע בשבילך אין לי,

אבל אני יכול להגיד שגם אני זוכר שראיתי שהצליחו לעשות טרנספורטציה לחלקיק.

הוא נעלם והופיע במקום אחר בצורה רנדומלית.

עשו את זה עם אור או משהו בסגנון.

שוב, אין לי שום ידע בנושא, רק זוכר שראתי כתבה או תוכנית על זה וזה היה מהפכני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להסתכל על הנושא בכמה רבדים

למשל: אם מבחינה ביולוגית, יוכלו לפרק את כל ההוויה שלנו לכדי רצפי גנים (ארוכים מאד) יהיה אפשר לשלוח אותנו למקום אחר שירכיב אותם בסדר המתאים

בעיות:

א. המון המון המון מידע, להעביר מאד מהר - עוד אי אפשר

ב. אם אפשר לעשות גזור-הדבק, אפשר גם לעשות העתק-הדבק

ג. עוד לא ממש ברור נושא "הנפש" ומי גורם לנו לפעול ו"להיות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה מצויינת

אני מנילח שיכולות להיות לפחות שלוש אפשרויות

1. להעביר את העצם עצמו

2 . לשנות את המרחב בו מצוי העצם

3. להעביר את המידע ליצור העצם במקום אחר

1.א ( דוגמה מהיום טיסה או נסיעה במכונית בה אתה מעביר עצם ממקום למקום ) להעביר את העצם עצמו יהיה כניראה צורך לפרק ( או יותר נכון להכין אותו ל"טיסה " מיכיוון שאיננו מיועד למסע שכזה ) אותו לגורמים ולחבר אותו במקום אחר , במצב זה יהיה צורך במכשיר שיעבד את העצם עצו - דוגמת טלפורטר במסע בין כוכבים או במדריך למטייל בגלקסיה , יצריך מתקדמת ביותר וכוח עיבוד רב מאוד .

2.א דוגמת משיכה של מפת שולחן מתחת לכוסות וצלחות , המפה יצאה והכלים נתרו על השולחן יצריך אנרגיה רבה מאוד .

3.א. כבר היום עושים זאת ביצור של חלקים לבניה של בינינים ואפילו אתה עושה זאת בכול פעם שאתה מדפיס קרי שולח מידע למדפסת ויוצר במקום רחוק יותר את החפץ ( במקרה הזה דף נייר מודפס ) טכניקה זו ישימה בעיקר לחפצים .

הבעיה היא עם הפירוק ( יותר נכון עם ההרכבה חזרה ) ( חחח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן דיי הבנתי בעצמי שלפרק בן אדם לגורמים ולהרכיב חזרה זה מורכב ומסובך מאוד ,בגלל זה שמעתי על ניסוי עם חלקיק אחד ,שברמה התאורתית אין צורך בפירוק ,רק המרה ל אנרגיה ,מה שאני חושב שאפשרי גם היום ,פשוט דורש המון כוח ,וגם שמעתי על ניסוי מהסוג הזה ,לכן שאלתי אולי למישהוא יש יותר פרטים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, הדרך היחידה לטלפורטציה שנוסתה בהצלחה היא זו שנעשתה בניסוי הזה:

http://www.its.caltech.edu/~qoptics/teleport.html

ובניסויים דומים אחריו (למשל http://www.physorg.com/news79265847.html)

כל זה נעשה על פי הרעיון שתיארתי קודם, כלומר מבוסס על שחזור מצב פיסיקלי במקום מרוחק כלשהו.

אני לא חושב שאפשר להעלים חלקיק שיופיע במקום אחר (למעט אולי באמצעות חור תולעת, אבל כל הקונספט הזה הוא בעצם טריק מתמטי במשוואות איינשטיין, ולא איזה משהו שיודעים לייצר בניסוי או לזהות את קיומו ביקום).

חשוב להדגיש שמכיוון שכל החלקיקים ביקום מאותו סוג הם באמת זהים, אין חשיבות אם החלקיק עצמו מועבר או רק המצב הפיסיקלי שלו, שמיושם על חלקיק אחר מאותו סוג.

כתבתי גם קודם שאני אסביר איך זה עובד, אבל השילוב של העובדה שזה קצת מסובך עם עצלנות קלה מצדי מונע ממני לקיים את ההבטחה בינתיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

( לא "התעצלת" להסביר מדוע אינך מסביר - ;) )

על כל מקרה כיצד הפיתרון הזה של העברת המידע יתיחס לעצם המצוי במקום אחד ויצרתו במקום אחר , זה נשמע לי יותר כמעיין שיבוט אשר מתאים לחומר שאיננו מורכב .

שנית כיצד במערכות מורכבות כגון מערכות של חיים תיתכן העברה , האם התאוריה הזו "טוענת" שנניח אדם הוא סך כל ה"תאים" שלו ?

ושאלה סופית האם נניח האדם הוא סך כל המידע שלו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאפשר להתייחס לזה כסוג של שיבוט, אבל נראה לי שההבדל בין זה לבין להעביר את החומר ממש הוא כמעט פילוסופי.

בכל מקרה, השיטה הזו של טלפורטציה קוונטית הורסת את המצב המקורי שמשוגר באמצעותה למקום אחר. כלומר, אם משגרים עצם כלשהו למקום אחר, אותו עצם באמת נעלם ובסוף התהליך נשאר רק העצם שביעד.

ובלי קשר לנושא הטלפורטציה, נראה לי שבסופו של דבר אדם הוא אכן סך כל התאים שלו, או החלקיקים מהם הוא מורכב. אוסף החוויות והזכרונות שהוא צבר הוא למעשה מכלול הקשרים החשמליים במוח שלו (או משהו כזה - אני ממש לא מומחה למדעי המוח).

ולכן, אם ניקח בן אדם ונחליף אחד-אחד את כל החלקיקים מהם הוא מורכב בחלקיקים זהים, הוא אמור להישאר אותו אדם - בטח שמבחינה פיסיקלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חלקיק יכול אז באם נצליח להגיע לתנאים של חלקיק גם אנחנו נוכל.

לכן לדעתי השאלה היא האם נוכל להגיע לתנאים.

(או שישנה האפשרות שהוזכרה פה של שחזור במקום אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...