ספרים במכאניקה קוואנטית - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספרים במכאניקה קוואנטית

IG

Recommended Posts

הי,

אני מחפש ספר במכאניקה קוואטית- רצוי (מאוד) בעברית.

משהו שאפשר ללמוד ממנו (ברמה של קורס..) כולל נוסחאות והסברים...

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו שאפשר ללמוד ממנו (ברמה של קורס..) כולל נוסחאות והסברים...

תודה לעוזרים.

יש קצת רקע (אבל אני מעדיף ספר שמתחיל מאפס)

יש תואר בהנדסה- אבל לא משהו שקשור לפיסיקה קוואנטית ברמה מפורטת מספיק (במקצוע משתמשים בכל מיני חישובים והנחות של קוואנטים, אבל לא למדנו את זה בצורה מסודרת ומפורטת מספיק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע אנגלית- אני לא יודע מספיק מושגים בקוואנטים כדי ללמוד את החומר באנגלית...

אם יש איזה ספר באנגלית פשוטה אז אין בעיה... יצא לי לראות ספרים בעברית שהיו כתובים בצורה מפגרת ושלא יכולתי לקרוא אותם... פאק- אבשלום קור הייה מתקשה בהם...

בגלל זה אני שואל פה אם מישהו מכיר ספר טוב (כי כל הספרים שאני מכיר הם או באנגלית טכנית מידי או בעברית בניב עכדי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספרים של סקוראי ממש טובים ולא קשים מידי להבנה.

אבל אם אתה רוצה משהו בעברית ברמה של קורס אז פשוט תסתכל על סיכומים של קורסים.

פה יש סיכום ממש טוב של הקורס תורת הקוונטים 2.

http://givatram.org/bank/listfiles.php?course=77605

הסיכומים מ-2007 והלאה הם של אבי שילר.

הוא מרצה מדהים והקורס בנויי ממש טוב... תסיים את זה ואני אוכל לתת לך סיכומים של עוד קורסים.

(יותר מתקדמים)

אור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הרקע הדרוש, אתה אומר שיש לך תואר בהנדסה וזה אומר שיש לך קצת ידע והבנה בפיסיקה. אולי כדאי שקודם כל תרפרף לפחות על כלים מתקדמים יותר בפיסיקה כמו משוואות אוילר לגראנז' והמילטון. כבר בשלב הראשון של קוונטים העבודה היא עם ההמילטוניאן של מערכת פיסיקלית.

מעבר לזה, ואם אתה מוכן לנסות גם באנגלית צור קשר ואני אוכל כנראה להעביר לך משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צריך את זה בשביל קורס בקוואנטים- אני רוצה ללמוד לבד בשביל שיהייה לי רקע כלשהו בנושא... לא ממש מעניין אותי לתרגל משוואות...

לכן-

אור: אני צריך להתחיל ממש מההתחלה- קוואנטים 1

גלעד: אני צריך משהו שמתחיל במשוואות הבסיסיות ומפתח משם את המכניקה הקוואנטית. משהו שמתחיל מאמצע הסיפור לא יעזור לי... אם יש לך משהו כזה, קישור להודעה פרטית נמצא ממש מתחת לתוכי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צריך את זה בשביל קורס בקוואנטים- אני רוצה ללמוד לבד בשביל שיהייה לי רקע כלשהו בנושא... לא ממש מעניין אותי לתרגל משוואות...

לכן-

אור: אני צריך להתחיל ממש מההתחלה- קוואנטים 1

גלעד: אני צריך משהו שמתחיל במשוואות הבסיסיות ומפתח משם את המכניקה הקוואנטית. משהו שמתחיל מאמצע הסיפור לא יעזור לי... אם יש לך משהו כזה, קישור להודעה פרטית נמצא ממש מתחת לתוכי :)

הייתי מציע רקקקק ספרים באנגלית, לא ידוע לי כמעט על ספרים בעברית

בכל אופן לדעתי, אם יש לך את כל הקורסים של מכניקה , אלקטרומגנטיות וכיוצא בזאת

ואת מתמטיקה : ליניארית, אינפינטסימלי

אתה תוכל לקרוא כל מחברת קורס של אוניברסיטאות, תחפש של או"פ, אני חושב אתה יכול ללכת ולבקש מהם בדואר לקבל מחרת כזאת

אולי בתשלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחברות קצת בעייתי להשיג כי בד"כ מי שלומד את זה יש לו יותר ידע מתמטי ממני והוא לא כותב מספיק הסברים בחישובים... אני צריך ספר שממש מסביר מאפס כולל הסברים מתמטיים (לפחות בחצי משפט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחברות קצת בעייתי להשיג כי בד"כ מי שלומד את זה יש לו יותר ידע מתמטי ממני והוא לא כותב מספיק הסברים בחישובים... אני צריך ספר שממש מסביר מאפס כולל הסברים מתמטיים (לפחות בחצי משפט)

לא לא לא הבנת

לא מחברת של בנאדם

מחברת קורס זה מחברת שאתה לומד בעזרת בקורסים באונ'

יש המון, אני חושב שאוניברסיטת חיפה אפילו מעלה לאתרים שלה

תחפש גוגל : "מחברת קורס קוונטים"

או שתחפש את אחת החוברות של האונ' הפתוחה

יש להם חוברת סבירות לדעתי, אבל בהחלט ניתן ללמוד מהן, אתה תוכל להיעזר פה בפורום אם לא תבין משהו

https://sheilta.apps.openu.ac.il/pls/dlamdal/lamda.MAIN?p_time=06072009011759&p_nihul=&search_by=3&p_value=4130

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה את מה ששלחתי לך...

בכוונה נתתי לך ישר את 2 ולא את 1.

2 יותר קונספטואלי, מתחיל מאפס ובלי הרבה מתמטיקה אם אתה לא נכנס לתירגולים.

תתחיל עם זה ואם יהיו בעיות תגיד לי מה הם ונמצא משהו אחר מתאים יותר.

אור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה חבר'ה, נראה שאני אסתדר מפה... ועם כל הכבוד- אם יהיו לי שאלות אני מכיר אנשים שיוכלו לעזור לי יותר מרוב האנשים בפורום (תואר בפיסיקה יש אבל בספרים אין להם מושג :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...