האם ידעתם? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ידעתם?

elerock

Recommended Posts

יש שם בהחלט כמה דברים מדהימים.

השאלה היחידה זה איך הם הגיעו למסקנה שבשנת 2049 מחשב שעולה 1,000 דולר ...

יכיל בתוכו את המידע של כל העולם? הערכה די מפגרת

אה? התכוונו שכל מחשב בשווי 1000 דולר ב 2049 יהיה בעל כח חישובי של כל כדור הארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשחושבים על זה, זה דיי מפחיד כל העסק.

עד 2049 יהיו מחשבים בעלות של 1,000 דולר בלבד, שיוכלו לחשב כמו כל אנשי כדוה"א. דבר ראשון, זה כולה 1,000 דולר. דבר שני, תחשבו כמה אנשים יהיו על כדור הארץ עד 2049..............................

זה פשוט מטורף ומפחיד בו זמנית. אילו עבודות יישארו לאנשים בשנת 2049 אז? הכל יוכלו לעשות המחשבים/מכונות... פשוט הכל... מפינוי הזבל, ייצור נעליים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ועד לטיסות סביב כדור הארץ, או אפילו מחוצה לו... הכל בלי ידי אדם בכלל...

לא יודע מה איתכם, אותי זה פשוט מפחיד. והדבר הגרוע יותר הוא שאני אחיה כשכל זה ייקרה. זה מבאס בטירוף.

אם חצי ממה שסטודנטים כבר עכשיו לומדים לא יהיה רלוונטי במשך השנה השלישית של התואר שלהם, איך אני אמור לקבל מזה תקווה לעתיד? איזה חיזוק זה אמור להביא לי לגבי עבודה ופרנסת המשפחה שתהיה לי בעזרת השם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

המחשב בו את משתמש כרגע (ספק אם הוא איזה 3 וגם אז..) מעבד מידע יותר טוב מכל מוח אנושי קיים על הכדה"א.

מצד שני לא נשכח דבר אחד- מחשב זה מכונה. מכונה שבסופו של דבר מבצעת פקודות שאותם אנחנו נותנים לה. ללא אותן פקודות המחשב נשאר במקום אלא אם תהיה לו או פקודה-פעולה שחוזרת בלולאה.

בסופו של דבר- ברגע שנחליט אנחנו יכולים ללחוץ- קונטרול+אלט+ דליט ויאלה ביי... ;D

ב-2049 העתיד צופן הרבה הפתעות ואני צופה שלכל אחד יהיה מובנה עליו איך שהוא והוא ישתמש בו והוא יהיה מחובר לרשת 24/7 ומחשב ב-1000 דולר יהיה מחשב בייתי לגיימרים/ פיתוחים/גרפיקאים וחיות אחרות..בעתיד המחשבים יהיו כל כך זולים שזה יהיה שונה. (ראה ערך תופעת האייפון והנטבוקים שתופסת בעולם..)

נ.ב- לא דיברתי אפילו על מספר הליבות שיהיה במחשב ודברים שכאלה.. מפחיד ביותר.

וכמו שאלכס אמרו בלשון קומדיה- בסוף הטכנולוגיה תאכל את בעליה... :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

המחשב בו את משתמש כרגע (ספק אם הוא איזה 3 וגם אז..) מעבד מידע יותר טוב מכל מוח אנושי קיים על הכדה"א.

מצד שני לא נשכח דבר אחד- מחשב זה מכונה. מכונה שבסופו של דבר מבצעת פקודות שאותם אנחנו נותנים לה. ללא אותן פקודות המחשב נשאר במקום אלא אם תהיה לו או פקודה-פעולה שחוזרת בלולאה.

בסופו של דבר- ברגע שנחליט אנחנו יכולים ללחוץ- קונטרול+אלט+ דליט ויאלה ביי... ;D

ב-2049 העתיד צופן הרבה הפתעות ואני צופה שלכל אחד יהיה מובנה עליו איך שהוא והוא ישתמש בו והוא יהיה מחובר לרשת 24/7 ומחשב ב-1000 דולר יהיה מחשב בייתי לגיימרים/ פיתוחים/גרפיקאים וחיות אחרות..בעתיד המחשבים יהיו כל כך זולים שזה יהיה שונה. (ראה ערך תופעת האייפון והנטבוקים שתופסת בעולם..)

נ.ב- לא דיברתי אפילו על מספר הליבות שיהיה במחשב ודברים שכאלה.. מפחיד ביותר.

וכמו שאלכס אמרו בלשון קומדיה- בסוף הטכנולוגיה תאכל את בעליה... :lol:

מידע שהמוח שלך (טוב, לא מכיר אותך אז נגיד שלי) מעבד בשניה הוא עצום... אתה רואה ברזולוציה יותר גבוהה מHD, שומע, מרגיש ע"י עשרות חיישנים מגע וחום, טועם- מעבד את כל המידע, מוצא תגובה מתאימה- ומדבר\ מגיב בהתאם.

ושוב- הכול תוך פחות משניה (אם נזניח את הזמן שלוקח לאותו לעבור לדוגמא מהידיים למוח ובחזרה...)

רק חיפוש מכל התגובות שאתה מכיר למצב מסוים זה טונות של מידע, ובהרבה מיקרים אתה מפתח את התגובה "מאפס" על סמך נתונים של הסביבה והנסיבות... בחלקיק שנייה אתה אינטואיטיבית בודק עשרות אפשרויות, בוחר ומבצע את האפשרות שנראת לך הכי טובה.

וגם זה תוך המשך קבל נתונים ועיבוד שלהם בזמן אמת...

דבר נוסף- אתה יכול להסתכל על תמונה גדולה יותר ממחשב: אתה פותר מבוך, אתה מעביר את הקו במסלול הנכון וכשאתה בצומת אתה רואה לרחוק שצד אחד חסום וצד שני לא. מחשב ילך לצד כלשהו עד שיתקע ואז יחזור וילך לכיוון השני..... וגם אם תצליח לכתוב תוכנה שתפתור מבוך בצורה "אינטואיטיבית" ידרש כוח עיבוד הרבה יותר גדול ממה שיש לך היום כדי להריץ אותה בזמן סביר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה איתכם, אותי זה פשוט מפחיד. והדבר הגרוע יותר הוא שאני אחיה כשכל זה ייקרה. זה מבאס בטירוף.

אם חצי ממה שסטודנטים כבר עכשיו לומדים לא יהיה רלוונטי במשך השנה השלישית של התואר שלהם, איך אני אמור לקבל מזה תקווה לעתיד? איזה חיזוק זה אמור להביא לי לגבי עבודה ופרנסת המשפחה שתהיה לי בעזרת השם?

אה, ואיך המחשב אמור לדעת לעשות את כל הדברים האלה? מעצמו? כמו שאמרו פה, מחשב מקבל פקודות. אם אתה לא יודע מה להגיע לו (ע"ע לא עשית תואר במשהו) כנראה שהוא לא יעשה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר נוסף- אתה יכול להסתכל על תמונה גדולה יותר ממחשב: אתה פותר מבוך, אתה מעביר את הקו במסלול הנכון וכשאתה בצומת אתה רואה לרחוק שצד אחד חסום וצד שני לא. מחשב ילך לצד כלשהו עד שיתקע ואז יחזור וילך לכיוון השני..... וגם אם תצליח לכתוב תוכנה שתפתור מבוך בצורה "אינטואיטיבית" ידרש כוח עיבוד הרבה יותר גדול ממה שיש לך היום כדי להריץ אותה בזמן סביר...

האנלוגיה הזאת לא נכונה. כשאתה "רואה לרחוק שצד אחד חסום וצד שני לא." אתה בעצם עוקב עם העיניים אחרי מסלול אחד ורואה שהוא חסום והולך לשני - שזה בעצם הפתרון האינטואיטיבי למבוך וגם הדבר הראשונה שאדם יממש בתכנות.

דבר שני- מחשב תמיד יפתור מבוך יותר מהר מבן אדם, אם אני לא טועה זמן הפתירה תלוי ביחס ישר במספר הצמתים = ז"א זמן קצר מאוד יחסית לבעיות אחרות.

לדעתי ממש קשה להשוות כוח עיבוד של מעבד למוח, כי לא יודעים איך המוח עובד בעצם. ברוב הבעיות הפשוטות (כמו פתירת מבוך) המחשב עוקף את המוח, אבל בדברים מסוימים מורכבים יותר כמו זיהוי עצמים בתמונה המוח הרבה יותר טוב מהסיבה הפשוטה שאנחנו לא יודעים בדיוק איך הוא עושה את זה, לכן לא יודעים לישם את זה בתכנות. אם יום אחד תתגלה הדרך (=~ האלגוריתם) שהמוח מזהה בעזרתה עצמים, אולי יתברר שהמחשבים של היום כבר חזקים מספיק בשביל לעקוף אותו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנלוגיה הזאת לא נכונה. כשאתה "רואה לרחוק שצד אחד חסום וצד שני לא." אתה בעצם עוקב עם העיניים אחרי מסלול אחד ורואה שהוא חסום והולך לשני - שזה בעצם הפתרון האינטואיטיבי למבוך וגם הדבר הראשונה שאדם יממש בתכנות.

דבר שני- מחשב תמיד יפתור מבוך יותר מהר מבן אדם, אם אני לא טועה זמן הפתירה תלוי ביחס ישר במספר הצמתים = ז"א זמן קצר מאוד יחסית לבעיות אחרות.

לדעתי ממש קשה להשוות כוח עיבוד של מעבד למוח, כי לא יודעים איך המוח עובד בעצם. ברוב הבעיות הפשוטות (כמו פתירת מבוך) המחשב עוקף את המוח, אבל בדברים מסוימים מורכבים יותר כמו זיהוי עצמים בתמונה המוח הרבה יותר טוב מהסיבה הפשוטה שאנחנו לא יודעים בדיוק איך הוא עושה את זה, לכן לא יודעים לישם את זה בתכנות. אם יום אחד תתגלה הדרך (=~ האלגוריתם) שהמוח מזהה בעזרתה עצמים, אולי יתברר שהמחשבים של היום כבר חזקים מספיק בשביל לעקוף אותו..

מחשב פותר מבוך מהר יותר ע"י נסיון וטעיה, במבוך עיוור כלומר שלמחשב אין את כל התמונה, והוא לא יכול להריץ טריליארד וואריאציות בו זמנית אפילו תינוק יימצא את הדרך החוצה מהר יותר ממחשב על.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי למה אתה מתכוון :S.

באלגוריתם של הניסוי וטעיה (לפחות זה שאני מימשתי פעם) המחשב לא מתחשב בתמונה הכללית, הוא פשוט עובר במבוך כמו אדם שעובר במבוך עם קירות גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...