שאלה בקשר להצהרה שנאבד לי טלפון סלולרי וקנייה של אותו מכשיר במוזל - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר להצהרה שנאבד לי טלפון סלולרי וקנייה של אותו מכשיר במוזל

DaNiEl360

Recommended Posts

שלום,

יש לי שאלה שאני כבר זמן מה רוצה לדעת את התשובה...

לפני כמה חודשים אימא שלי איבדה את הסלולרי שלה, אז הלכנו לסלקום בשביל לקבל מכשיר זהה.

בכלל שיש לנו ביטוח אז מכרו לה את אותו המכשיר בכ- 150 ש"ח. וששאלתי כמה היה עולה לי אם הייתי מאבד את ה - N95 שלי והם אמרו לי שזה בערך 800 ש"ח.

ועכשיו חבר שלי איבד את הסלולרי שלו, ואין לו ביטוח כך שהוא צריך לקנות מכשיר חדש, שכמובן יעלה לו הרבה כסף.

אז נגיד ואני אלך עכשיו לסלקום ואגיד להם שנאבד לי המכשיר, והמכשיר יהיה בבית שלי מכובה או משהו, אז אני אוכל לקנות מכשיר חדש + סים שיעלה עוד 100 שקל והם לא יעלו על זה שלא באמת איבדתי את המכשיר? ואז יהיה לי מכשיר סלולרי בהרבה פחות כסף, שאני אוכל למכור או לתת לחבר.

אני לא בטוח אם זה הפורום המתאים, ולא נראה לי שעברתי על החוקים אז תסלחו לי אם עשיתי טעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול גם להכנס לבנק עם M16 ולשדוד אותו ובכסף לקנות את הטלפון.. מה ההבדל? :kopfpatsch:

מה אתה מצפה? שאנשים פה יעודדו אותך לעשות משהו לא חוקי וגם להסביר לך מה זה אומר..

צא מהראש הזה ותגיד לו שיעבוד הלאה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן תאורתי, כן, אפשרי.

להמליץ לך לעשות את זה? בשום אופן.

אני מאמין שצריך לעבוד בשביל הכסף.

מה גם שאם במקרה יגלו "איכשהו"

שלא באמת איבדת אותו, אתה נכנס לצרות מיותרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן תאורתי, כן, אפשרי.

להמליץ לך לעשות את זה? בשום אופן.

אני מאמין שצריך לעבוד בשביל הכסף.

מה גם שאם במקרה סלקום יגלו "איכשהו"

שלא באמת איבדת אותו, אתה נכנס לצרות מיותרות.

מסכים, הם לא טיפשים ותמיד יכול להיות סיכוי שיעלו עלייך.

החברות סלולר מחזיקות חברות דיי יעילות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי עקרונית הטלפון מכיר קוד זיהוי וגם ה SIMCART שלך

כאשר את מאבד את הטלפון שלך עקרונית ניתן לזהות עם הטלפון דלוק עדין בפעולה וניתן אף לעקוב אחר השימוש שלו .

לא נראה לי שבאמת יעשו את זה ...אבל בהחלט אפשרי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שאפשרי...

אבל מתן הסתם אם הם היו עושים את זה היינו שומעים לפחות שהם איתרו את הגנב.

והם לא עושים את זה, וגם הבנתי שבמשטרה מנסים לאתר מישהו אז הם משלמים די הרבה כסף לחברות הסלולר. לא יודע אם זה משנה משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שאתה צודק לחלוטין, וברוב המקרים מביטוח מקבלים מכשיר מחודש.

בנוסף, המכשיר הישן ננעל מיידית, ככה שאתה בעצם משלם על מכשיר "חדש" (מחודש) והופך את ה "ישן" ללא שמיש.

פעם לא נעלו, ואז ראו את מספר תרמיות הביטוח בקטע הזה. מאז 2006 דואגים לנעול כל מכשיר שמדווח כגנוב/אבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לנעול מכשיר באמצעות תקשורת דרך הסים?

ואם נגיד אני עושה את התרמית בסלקום, ואז פותח את המכשיר "הגנוב" לאורנג'. הוא יחסם באורנג'?

התחום הזה נראה לי ממש פרוץ.

בכל מקרה, אם יש לאותו בחור 600 שקל, שילך לקנות מכשיר ב600 שקל. רוצה מכשיר יותר טוב? תעבוד, או תקנה מחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נעילת המכשיר לא קשורה בכלל לסים, נועלים את מספר ה-IMEI (המספר הסידורי של המכשיר) באותה ואחרי הנעילה לא ניתן להשתמש במכשיר ברשת שבה בוצעה הנעילה. לאחרונה משרד התקשורת הציע לבצע נעילה לכל הרשתות של מכשירים גנובים אך ההצעה עדיין לא גובשה לכדי הצעת חוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...