קצת על היחס המכפיר ללקוחות של NavNGo, יצרנית iGo - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת על היחס המכפיר ללקוחות של NavNGo, יצרנית iGo

Milford Cubicle

Recommended Posts

אהלן,

כפי שוודאי רובכם יודעים, iGo היא תוכנת הניווט למיטב ידיעתי המובילה בישראל, כאשר אין לה ממש מתחרות רציניות בארץ בתחום השימוש שלה (קיים שירות הניווט של הסלולרים, אך לא מדובר באותו אופי של מערכת) חוץ מכמה בודדות מזעריות.

אי שם בשנת 2006, חברת NavNGo (היצרנית) הוציאה את תוכנת iGo 2006, עם מפות של .

לכל רוכשי התוכנה - שאגב עולה קצת מעל 1,000 ש"ח - הובטח עדכון תוכנה בחינם, ועדכון מפות ראשון חינם.

עד אמצע שנת 2007 לא היה שום עדכון מפות, כאשר navngo האשימו את קבלן המשנה שלהם - חברת "מפה".

באמצע שנת 2007, סוף סוף יצא העדכון המיוחל.

יחד איתו (פחות או יותר), יצאה גם גירסה חדשה של התוכנה, iGo 2006 Plus שמה.

אנשים שידרגו את התוכנה בחינם בהתאם להבטחה של navngo, ואת המפות בחינם למי שזה היה עדכון המפות הראשון שלו - וכולם היו מרוצים.

אלא מה? תוך זמן לא רב התחילו לצוץ בפורומים של navngo דיווחים רבים על תקלות במפה.

כבישים לא מעודכנים, שלטים לא נכונים, פניות אסורות (המכשיר התעקש להיכנס לכל מיני כבישים חד-סטריים, למשל), ותקלות רבות שונות ומשונות אחרות (למשל - לא ניתן היה לסמן רחובות בטירת הכרמל בתור יעד לנסיעה, שום רחוב).

ושוב, האשמה נפלה על חברת "מפה".

החל מסוף שנת 2007, החלו ב-navngo לדבר על גירסה חדשה של תוכנת igo, אשר כוללת מפות תלת מימדיות. גירסת התוכנה iGo 8 (קיצור של 2008 מין הסתם).

באותה תקופה דובר על השקה של הגירסה החדשה עוד לפני סוף שנת 2007, ע"י אורי לביא, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של החברה.

עבר חודש.. עברו חודשיים.. עברה חצי שנה.. עברה כמעט שנה...

וכלום.

אנשים תקועים עם מפות מקולקלות ברמה של ממש סיכון חיי אדם.

מספר דיווחים של גולשים בפורום של navngo מתאר מצב עגום - שבו navngo פשוט לא הסכימו להחזיר לאנשים את הגירסה הקודמת!! (שהיתה לא מעודכנת, אבל לפחות היו בה פחות באגים מסוכנים)

בשלב מסויים פורסם שחברת navngo הגיעה למבוי סתום עם חברת "מפה", ולכן היא החליטה פשוט לנטוש אותם ולהקים מחלקת מיפוי עצמאית (כך לפי פרסומים שלהם עצמם).

כשגולשים (לקוחות..) שאלו בפורום הרישמי של navngo מה נסגר עם הגירסה החדשה, הם קיבלו כל פעם מחדש תשובות מתחמקות, וכל פעם הדד-ליין נדחה לתאריך אחר.

מי שגלש באופן קבוע בפורום שלהם בשנה האחרונה, היה יכול לראות מצב פשוט אבסורדי. גולשים על גבי גולשים כבר מכירים בעל פה את הריטואל הקבוע הזה - "תאריך ההשקעה נדחה לחודש הבא", "עוד שבוע", "עוד חודש", "השקה בתערוכת אוטומוטור", "פרטים מדוייקים בסוף השבוע", "לקראת חודש הבא", וכו' וכו'...

זה הגיע למצב שזו היתה פשוט בדיחה גרועה.

הבדיחה היחידה שהצליחה להיות אפילו יותר עצובה, היא בדיחת מדיניות השדרוגים.

מסיבה לא ברורה (ואני בהחלט לא קורא לזה תאבת בצע, שכל אחד יבין מה שבא לו) הם החליטו שהשדרוג מגירסת 2006 לגירסת 2008 אינו מהווה שדרוג של התוכנה - אלא פשוט "שיווק של תוכנה חדשה".

הסיבה לכך ברורה לכל בעל היגיון בריא - הם פשוט רוצים שאנשים ישלמו כסף על השדרוג, על אף שהם כבר שלמו בעבר מעל 1,000 שקל (סכום אסטרונומי, לדעתי מספק שנים על גבי שנים של שירותי ניווט בסלולרי) על הרישיון המקורי אשר עבורו הובטחו להם שדרוגי תוכנה בחינם!

כל התלונות של הלקוחות בפורום לא עזרו, שלא נאמר זכו להתעלמות אלגנטית או לתגובות מתחמקות ולא קשורות למהות הנושא...

בפורום מונהגת מדיניות קשוחה של סתימת פיות, מנהל הפורום מר "יניב בלו" (שהוא גם מנהל הפיתוח הטכני של החברה) נוהג לנעול דיונים על ימין ועל שמאל כאשר הם אינם מוצאים חן בעיניו.

זו כמובן זכותו המלאה - אבל החבר'ה שם כנראה שוכחים שהפורום הזה נמצא על תקן שירות לקוחות. ונכון שהם לא חייבים לאף אחד שום דבר, אבל אם זה השרות שהם רוצים לתת ללקוחות שלהם... well... החלטה שלהם. ::)

השיא הגיע היום, וזו גם אחת מהסיבות שבגללן אני כותב את ההודעה הזו כאן.

פשוט כי בפורום הרישמי שלהם, מר יניב בלו החליט למחוק לי את המשתמש, בעקבות שאלה שלי בדיון הזה.

קצת היסטוריה: בגירסת igo 2006 התגלתה בעיה באחד במקבצי הקול של התוכנה.

הבעיה אותרה ושוחרר patch שמתקן אותה.

כשיצאה גירסת igo 2006 plus, בשנת 2007, הקובץ הפגום הופיע מחדש!!

האם אין זו חובבניות וחוסר תשומת לב נוראי של המתכנתים?

אבל מילא.

באותו דיון הנ"ל בפורום, גולש מסויים דיווח על תקלה ב-igo 8, וכתב:

גיל קומר שוב נשמע כאילו הוא מדבר מתוך באר. האם התיקון שהיה לגרסה הקודמת יעבוד גם פה?

אני ראיתי את זה, הייתי המום, והגבתי:

אתה רציני? הם שחררו את IGO 8 עם קובץ הקול הפגום של IGO 2006 ??

איזו חובבניות.

תגובתו של מר יניב בלו, היתה:

יש בדברים שאתה כותב בעיה חמורה (מבחינה משפטית "לשון הרע") מיכון שאתה משמיץ אותנו כאן מבלי שאפילו בדקת או הבאת עובדות ובנוסף רומז על דברים שפשוט לא נכונים . ולכן..... אני מסיים את זה כאן בצורה ידידותית וטובה.

ופעולתו הבאה - היתה למחוק לי את החשבון בפורום התמיכה הרישמי של התוכנה עליה שילמתי מעל אלף שקלים חדשים.

מה שמצחיק/עצוב זה שהבחור בכלל לא מסוגל להבדיל בין השמצה ובין שאלה/תמיהה שבאה בעקבות הודעה של גולש אחר.... ::)

-----------------------------

אני כותב את ההודעה הזו בעיקר על מנת לספר לגולשים המעוניינים בתוכנת ניווט את היסטורית שירות הלקוחות של החברה.

תוכנת iGo עולה מעל אלף שקלים, ולדעתי זהו סכום גבוה ביותר לתוכנת ניווט שמגיעה ללא עדכונים בפועל ועם שירות לקוחות, לדעתי האישית, מתחת לכל ביקורת.

כאשר ניתן לקבל שירותי ניווט בסלולריים, הכוללים גם דיווחים על עומסי תנועה ומעודכנים תמידית, כל זה בעלות של כמה עשרות שקלים בחודש (כך שאותם אלף שקלים מספיקים בקלות לשנתיים של שימוש במערכת מעודכנת תמידית) - אני מתחיל לפקפק בכדאיות קנית תוכנת הניווט הסגורה.

כל אחד מוזמן לעשות חושבים, ולהחליט עם עצמו אם הוא מעוניין לשלם מעל 1,000 ש"ח על מנת לקבל תוכנה שהעדכונים שלה מוטלים בספק, ושירות הלקוחות שלה גורם לרוב המוחלט של גולשי הפורום הרישמי להתלונן ללא הפסקה על בעיות של התעלמות וסתימת פיות.

אני יודע שאני כבר קיבלתי את ההחלטה שלי, ואת השדרוג ל-igo 8 אני בהחלט לא אעשה.

נ.ב.

אם מישהו מעוניין במכשיר ניווט Mio C510 עם תוכנת igo חוקית לחלוטין (בגירסת 2006), שתאפשר לו לשדרג ל-igo 8 בעלות של 450 ש"ח אם אני לא טועה - אז אני אומנם לא ממש מציע את המכשיר שלי למכירה, אבל אני פתוח להצעות אם יש לכם הצעה מעניינת בשבילי :)

(המכשיר עולה כ-2,400 ש"ח, כל הצעה מתחת ל-1,500 לא רלוונטית.. תודה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את 2006 פלוס בגרסה חוקית (לא ששילמתי עליה, השגנו בקומבינה דרך מפיץ מסוים........ אבל זה חוקי :xyxthumbs: )

אני שמח שלא שילמתי כמו אידיוט, ואני יודע שמעכשיו אני פשוט עובר לנביגייטור. המפות מתעדכנות תדיר.

אז נסבול ממשק תוכנה באנגלית בשביל תוכנה נורמלית שמתעדכנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית הייתי בשוק ששמעתי שתוכנת מפות עולה סכום מטורף כזה. חבר שלי בדיוק קנה לפני מספר ימים מחשב כף יד עם ואני לא מאשים אותו שהוא רץ להשיג את התוכנה בדרכים לא חוקיות..

תודה על ההזהרה, נדע לא להסתבך איתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני ממש לא אהבתי את מדיניות השדרוג בתשלום האחרונה למרות שמגיע לי בחינם משום שקניתי בסוף 2006 עדיין לא שלחתי את הכרטיס לשדרוג.

זה מה שקורה שאין תחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהגיע הזמן לזעזע אותם עם איזו כתבה פיקנטית ב YNET

אין יותר מעצבן מסתימת פיות שלא כדין

שורה תחתונה לקוח משלם !! לקוח צריך לקבל !!

ולגבי השגת תוכנות שלא כדין (מבחינה אישית אני שונא כשזה קורה לחברות ישראליות).... העיניין הזה יחמיר יותר ויותר כאשר אנשים יפיצו את אותם תוכנות ( כמו פרוץ למהדרין שכל ילד בן 7 יכול להוריד ולהתקין ) בכל חור באינטרנט ..... בעקבות זילזול של החברה בלקוחות שלה

לתשומת לב חברת IGO מישהו צריך ללכת הביתה ... ולא בשעה 5 ... לצמיתות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפות igo כבר מזמן פרוצות ונמצאות להן אי שם ברשת, לי יש מקורי ככה שזה לא מזיז לי אבל בהחלט אפשר להבין.... 1000 שקל? כאילו.... וואט דה פאק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...