"Backdoor" נכנס ואי אפשר יותר להפעיל שום תכנה - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"Backdoor" נכנס ואי אפשר יותר להפעיל שום תכנה

Amos

Recommended Posts

שלום,

פניתי בנושא גם בפורום תמיכה טכנית, אך עדיין לא קיבלתי שם סיוע. אולי מישהו כאן יכול לסייע?

אחד המחשבים ברשת שלי הודבק כנראה ב- Backdoor Trojan שזוהה ע"י הנורטון אנטי וירוס. לא הייתי שם בעצמי, אך לפי מה שאני מבין מי שהשתמש במחשב באותו זמן פשוט לחץ "OK" על הודעות האנטי-וירוס עד שהן נעלמו. בכל אופן מה שקרה מאז הוא שלא ניתן להפעיל כמעט שום תכנה: המחשב לא מצליח למצוא את קבצי ה- EXE, למרות שהם קיימים. גם כשאני מנסה "דבל-קליק" על הקובץ עצמו, הוא עדיין כותב שהוא לא מצליח למצוא אותו...

יש למישהו רעיון לפני התקנה מחדש של ה- (גירסת PRO) או פירמוט של המחשב?

תודה מראש!

נ.ב.

מצאתי בפורומים השונים התייחסויות ל-Backdoor, אך לא לבעייה הספציפית הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעלה את הוינדוס בSAFE MODE ותעשה סריקת ווירוסים מלאה.

איזה אנטי וירוס יש לך? אם זה נורטון, תבדוק בACTIVITY LOG איזה וירוס נכנס לך למחשב, באתר של נורטון תמצא הוראות/כלים להסרה של הוירוס :D

(אם יש לך אנטי וירוס אחר, חפש את הLOG של האירועים האחרונים, ומשם פרסם לנו את סוג הוירוס)

פרסם את השם המדייק של הוירוס, כי BACKDOORים יש המון :-\.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי כבר לעלות ב-safe mode, אבל גם כך הבעיה קיימת- המחשב עדיין כותב שהוא לא מצליח למצוא את קובץ ה-EXE הדרוש ואני לא מצליח להפעיל את תכנת האנטי-וירוס (נורטון 2003).

אגב - לא וודאי שזה היה trojan, יכול להיות שזה באמת אחד מתוך הרשימה הארוכה של וירוסי Backdoor שקיימים.

ביצעתי סריקה של המחשב "החולה" באמצעות נורטון שנמצא על מחשב אחר ברשת, אבל ניתן לסרוק רק folders, כך שאני לא בטוח שהבדיקה כללה את כל אותם המקומות בהם וירוס כזה יכול להסתתר.

חשבתי אולי לנסות ולהעלות את המחשב "החולה" ב-dos ולהריץ סריקה בנורטון מדיסק, אבל מה שיש לי זה דיסק התקנה של התוכנה ואני לא בטוח שזה ניתן לביצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצלחתי לבדוק את ה-log כי אני לא מצליח להפעיל את האנטי-וירוס. מה שכן הצלחתי זה להפעיל בצורה כלשהי את האקספלורר וביצעתי בדיקה on-line של על המחשב שלי, באדיבות חברת סימנטק. נמצא באמת וירוס שנקרא Backdoor.OptixPro.12.b. עכשו צריך לנסות להוריד אותו (עוד לא הספקתי). עדיין לא בטוח שזה יפתור את הבעיות שהוא יצר. ניראה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חדשות טובות!

פעלתי לפי ההוראות של סימנטק להסרת הוירוס. לפי התיאור שלהם זה וירוס די ניבזי. אחד הדברים שהוא עושה זה באמת מונע גישה לכל קבצי ה-EXE. ביצעתי שינוי ב-registry ועכשו ניתן להפעיל שוב את הכל. השלב הבא לפי ההוראות שלהם הוא להפעיל את הנורטון ולהוריד את הוירוס, אלא שדוקא הנורטון לא פעל והייתי צריך להתקין אותו מחדש. אך באופן מפתיע הוא לא מגלה שום וירוס...

בכל אופן, הודות לסימנטק כרגע הכל עובד. המסקנה החשובה - לא למהר ולפרמט..

תודה לכל המסייעים! :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...