טיסות מסחריות לחלל - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיסות מסחריות לחלל

IG

Recommended Posts

IG, מקודם חישבת לנו את כמות המתכות באסטרואיד, אז אולי עכשיו תחשב לנו את המסה הכוללת של האסטרואיד וכמה מיליוני כוח סוס נצטרך בשביל להאט אותו למהירות נמוכה מספיק שתאפשר לו "להתעופף" לעבר כדוה"א ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עם כל הכבוד,

בעברית זה לא ניפוח באופן כללי אלא ניפוח במחירים קרי עלייה במחירים.

אתה מוזמן לפתוח מילון.

אם כבר זה הגיוני יותר שאינפלציה באופן כללי זה ניפוח (מ inflate באנגלית), וכמונח בכלכלה זה עלייה במחירים, או מה שלא תיהיה ההגדרה.

[עריכה]

רק עכשיו ראיתי שיש עמוד מס' 5..

IG אתה אומר על הכל "זה לא יותר מידי בעייתי", נראה לי שאתה קצת אופטימי מדי.

אפילו אם זה לא היה כל כך מסובך תיאורתית, מעשית זה יהיה מאוד מאוד מסובך (כמו שדובי אמר, לא במאה הזאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח שהצלחת להנחית אותו על הירח בשלום, ולהוציא ממנו את המתכות, איך אתה מתכוון להוריד אותן לכדוה"א? זו מסה גדולה של חומרים כבדים, זה לא כ"כ פשוט סתם לקחת אותם ולדחוף למעבורת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשור או לא, אבל הלינק הזה ריק, אין שם סרטונים..

אני הצעתי משהו בסגנון, אבל לא הצעתי לרסק אותו על כדור הארץ... אני לא עד כדי כך הזוי...

להנחית אותו על הירח זה לא יותר מידי בעייתי (כמה מנועים גדולים, מפרש סולארי...)(חחחחח... מה אתה אומר?! יש לך מושג באיזה מהירות הדברים האלה זזים בחלל?! ועוד מסות כאלה!!!! ), וגם אם תרסק אותו הוא לא יסיט את הירח מהמסלול אפילו לא בכאילו...(לפעמים מספיק להסיט מטר אחד בכיוון הלא נכון כדי להוציא אותו משיווי משקל, או שהוא יתרסק לארץ, או יברח!) אלא אם תתן לו להתרסק במהירות מטורפת... ואז קרוב לוודאי שהוא פשוט ינפץ את הירח לפני שהוא יסיט אותו לאנשהו...(חחחחחחחחח... ינפץ אותו לאבק?! או חתיכות ענקיות שימחקו חצי מכדור הארץ?) צריך איזה חצי מהמסה של הירח כדי הזיז את כדור הארץ בצורה משמעותית....(חחח.. משמעותית?! לא צריך להזיז אותו משמעותית, אמרתי כבר, לפעמים מספיק להזיז מטר, כדי שהוא יצא משיווי משקל, ועוד 10 שנה יכנס בשמש! ואם אתה מכניס משו בגודל של חצי מהירח בכדור הארץ אתה לא משאיר שום דבר חי על כדור הארץ, וסביר להניח שתנפץ את כדור הארץ)

[br]פורסם בתאריך: 6.11.2007 בשעה 19:42:03

עוד לא נולדה מעבורת החלל שתוכל להכיל 10^10 טון מתכות ולהעבירם לכדוה"א.

לא נכון, מה לא ראית את ה TRANSPORTER בSTARCRAFT????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Sp_RuS, אם אתה מצפה לתשובה רצינית תכתוב ככה שיהייה אפשר להגיב בצורה נורמאלית.

כדאי להניע לווין במשקל של 30 ק"ג רצתה לבנות מפרש סולארי ברוחב של חצי ק"מ.

מנועים, זה פאקינג אסטרואיד, אתה יודע איזה מנועים צריכים בשביל לעצור אותו? אתה יודע כמה דלק אתה צריך? כל הצעה שלך הזויה יותר מקודמתה...

אתה יודע כמה כוח יהייה למנועים שמופעלים בעזרת כור היתוך או גרעיני? לא. גם אני לא. אני משער שהרבה יותר חזק מהטילים שיש היום...

IG, מקודם חישבת לנו את כמות המתכות באסטרואיד, אז אולי עכשיו תחשב לנו את המסה הכוללת של האסטרואיד וכמה מיליוני כוח סוס נצטרך בשביל להאט אותו למהירות נמוכה מספיק שתאפשר לו "להתעופף" לעבר כדוה"א ?

חישבתי את המסה של כל האסטרואיד בהנחה שהוא כולו עשוי ניקל... אני מניח שהמסה האמיתי היא בערך באותו סדר גודל, ואם לא, אפס או שניים יותר או פחות לא ישנו הרבה...

ולא צריך לגרום לא להתעופף אל כדור הארץ.. הוא גם ככה מתעופף ליד... פשוט צריל להעט אותו ולהכניס למסלול סביב כדור הארץ... זה בעייה, אבל אתה גורם לזה להשמע כאילו צריל לגרור אותו מהקצה השני של מערכת השמש, על עגלה עם סוס :P

נניח שהצלחת להנחית אותו על הירח בשלום, ולהוציא ממנו את המתכות, איך אתה מתכוון להוריד אותן לכדוה"א? זו מסה גדולה של חומרים כבדים, זה לא כ"כ פשוט סתם לקחת אותם ולדחוף למעבורת .

עוד לא נולדה מעבורת החלל שתוכל להכיל 10^10 טון מתכות ולהעבירם לכדוה"א.

וגם כנראה שלא תהיה, לא בכמה מאות שנים הקרובות...

איפה ראית שהצעתי לדחוף הכול למעבורת אחת? (או למעבורת בכלל...). חוץ מזה, ואם כבר, אז בעיית המשקל של המעבורת זה בעיקר בהמראה, ופחות בנחיתה. אפשר להעמיס כמה טונות בכול פעם ולנחות...

ומה נראה לך שתעשה עם 10^10 טון מתכות? יקח כמה מאות שנים כדי לנצל את הכול...

לגבי הירח- הצעתי שישתמשו במתכות כדי לבנות על הירח עצמו- לא להעביר לכדור הארץ...

אני מודע לזה שמה שאני כותב נשמע הזוי. זה נשמע הזוי כי אתם חושבים על פתרונות באמצעים שיש היום. אני חושב על פתרונות באמצעים של עוד 30~40 שנה.

ב40 השנים האחרונות הספיקו לפתח סגסוגות על על בסיס ניקל, חומרים אחרים וטובים יותר (בעיקר שיטת ייצור שגורמת לחומר מסויים להיות טוב יותר), וקרובים לפיתוח סגסוגות על על בסיס , שאמורות להיות טובות יותר... הצליחו לפתח מוליכי על שעובדים בסביבה הגיונית ולא רק בחנקן נוזלי... פיתחו ושיפרו בצורה משמעותית לייזרים מוצקים... אתם לא יכולים לתאר לעצמכם מה יהייה עוד 40 שנה.

ההשקעה בחלל ובמדע הולכת וגדלה (בכול העולם), ואת ההאצה בפיתוח, שמתרחשת בעשורים האחרונים תמשיך, כל מה שאני מציע יהייה הגיוני לחלוטין בעוד 30-40-60 שנה הבאות. לא בסדר גודל של מאות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שהאסטרואיד נגיש האם יכרו ממנו ? ( כלומר נוציא את עלויות השינוע )( יכולות הן פונקציה של עלות )

לכן השאלה לא מה הוא מכיל וכו ' אלא הנגישות - ונגישות היא טכניקת המסע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון להיום זה מאוד לא משתלם לכרות אותו, אל בעתיד עלויות הטיסה לחלל ובחזרה צפויות לרדת צורה משמעותית, ואז כנראה זה כן יהייה משתלם... זיקוק המתכות הוא גם תהליך יקר, ואם ינצלו את האסטרואיד יחסכו את העלות של הזיקוק.

והדיון הייה מכוון לא רק לאסטרואיד... עזבו את המסכן בשקט..

בעקבות ההכרזה כי החל מבעוד כשנתיים יהייה אפשר לטוס לחלל תמורת 200K בסך הכול, מעניין לשמוע את דעתכם בנושא.

האם בעוד 10~15 שנה טיסה לחלל תעלה כמו טיסה לארה"ב? ואם כבר, אז למה שלא ישתמשו בחלל כדי לקצר את הטיסה לארה"ב מחצי יום (במקרה הטוב) לשעתיים?

מישהו יודע אולי מה נאס"א וסוכנות החלל האריפאית מתכננים לבנות בחלל בעתיד הלא כל כך רחוק? (שמעתי על איזה אסטרואיד שמכיל בוחטה פלטינה זהב ניקל ושות', שרוצים לבנות עליו מיכרה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

P

איפה ראית שהצעתי לדחוף הכול למעבורת אחת? (או למעבורת בכלל...). חוץ מזה, ואם כבר, אז בעיית המשקל של המעבורת זה בעיקר בהמראה, ופחות בנחיתה. אפשר להעמיס כמה טונות בכול פעם ולנחות...

בכלל לא התייחסתי למה שאתה כתבת, תשים לב, התייחסתי לזה שהגיב מעל התגובה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...