טיסות מסחריות לחלל - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיסות מסחריות לחלל

IG

Recommended Posts

אני מבין את מה שאתה אומר, אבל זה גם לא רק ברזל, וגם אפשר לצבור מספיק ניסיון ב30~40 שנה כדי ליישם את זה... אל תשכח שלפני 50 שנה שוגר הלווין הראשון שבמשך איזה 3 חודשים שלח מידע בגודל הודעת SMS, ולפני פחות מ-40 שנה נחתו על הירח, כשהיום בונים תחנת פי 1000 יותר מתקדמת... תחשוב מה יכול להיות עוד 40 שנה קצב הזה...

מתקדמים לאן שרוצים, ורוצים לאן שצריך בד"כ.

המרוץ לחלל היה בשביל לנצח במלחמה, משנות ה70 לא עשינו יותר מידי דברים...

אם אין צורך ממשי בכריה בכלל אף אחד לא יפתח את זה, כל עוד אין צורך זה לא יהיה משתלם כלכלית כי תמיד יהיה מקור זול יותר וקל יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

צודק, ובזמן האחרון יש רצון לפתח את תוכנית החלל... מתכננים נחיתות על הירח ועל מאדים כדי לצבור ניסיון ולהקים שם בסיסי קבע... מתכננים על העתיד שבו הזול והקל יותר של היום כבר לא יהייה, וכל מדינה רוצה להיות הראשונה שתתפוס לעצמה איזה אסטרואיד מחמד ותנצל אותו.

יש גבול עד כמה אתה יכול לחפור, ולא לכל מדינה יש את המשאבים

אגב, יכול להיות מרוץ חימוש חדש של אסטרואידים... גם לא משאיר קרינה, גם מקור למשאבים, וגם מוחק עיר לא פחות טוב מפצצה גרעינית ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך בתוכניות , סין החליטה שהמלחמה הבאה תהיה להגיע לירח ופתאום כולם קופצים בהצהרות על בסיסים...

אין לנו מה לחפש בחלל כאנשים. חוץ מהכסף שנשפך על מחקר (דבר לא רע כשלעצמו) אנחנו לא מרווחים כלום משהות בחלל. חוץ מאפס כבידה (וגם היא מסתברת כלא שימושית במיוחד...) אין שם כלום בשבילנו (כולל אסטרואידים. כמה מתכת כבר אסטרואיד של 2-3 ק"מ יכול להכיל? להזכירך כדור הארץ בהרכב דומה וקוטרו עשרת אלפים ק"מ, הרבה יותר קל להגיע אליו, יש לו כבידה וכמה אלפי שנים של ניסיון בכריה עליו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי היינו צריכים להיות כבר בחלל מזמן - אני חושב שעתיד המין האנושי - אם יהיה לו עתיד, יכיל גם את היציאה של האדם מחוץ לכדור הארץ - זהו דבר טיבעי "ההיתפשטות"/ הרצון להשתלט שטבוע בכול יצור חי, להגדיל את הטריטוריה שלו ואם זה לא הוא אז הצאצא שלו או חברו לגזע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנקודת זמן לא ידועה בעתיד כן. במאה שנה הקרובות לא.

אל תאמין לבולשיט של תומכי איכות הסביבה, כדור הארץ מספיק גדול בשביל להכיל הרבה מאד בני אדם. לפחות 7 מיליארד, והרבה יותר מ2 מיליארד שזה מספר שאוהבים לנופף בו כ"מקסימום" שכדור הארץ מסוגל לכלכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך בתוכניות , סין החליטה שהמלחמה הבאה תהיה להגיע לירח ופתאום כולם קופצים בהצהרות על בסיסים...

אין לנו מה לחפש בחלל כאנשים. חוץ מהכסף שנשפך על מחקר (דבר לא רע כשלעצמו) אנחנו לא מרווחים כלום משהות בחלל. חוץ מאפס כבידה (וגם היא מסתברת כלא שימושית במיוחד...) אין שם כלום בשבילנו (כולל אסטרואידים. כמה מתכת כבר אסטרואיד של 2-3 ק"מ יכול להכיל? להזכירך כדור הארץ בהרכב דומה וקוטרו עשרת אלפים ק"מ, הרבה יותר קל להגיע אליו, יש לו כבידה וכמה אלפי שנים של ניסיון בכריה עליו)

נגיד כדור נפח של בקוטר 2.5 ק"מ זה 10^6.54 מטר בשלישית, נקח צפיפות של ניקל 8900 ק"ג למטר בשלישית= 14^5.82 ק"ג, שזה 11^5.82 טון.

בכרום כדור הארץ הריכוז של וברזל הרבה יותר נמוך מהאסטרואיד המדובר... רוב האסטרואיד ההוא מורכב ממתכת, כשקרום כדור הארץ מורכב מפחמן סיליקון אלומינה, סידן וכו'... יחסית קצת מתכות מיבניות...

וכבר היום יש כמעט 7 מיליארד בני אדם ::)

אתה אולי התכוונת ל20 ו-70?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדור הארץ יכול להכיל מס' רב של בני אדם - מסכים

הצורה שבה בני חיים על כדור הארץ היא צורה אשר מכלה משאבים - לזה גם צריך להסכים .

אני לא חושב שהאדם מנהל נכון את סביבתו בצורה אשר תתיר לכדור הארץ לארח את האדם במשך הזמן אשר הוא יכול להיות כאן - אנחנו מנצלים את כדור הארץ בצורה בלתי אחראית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, ל2 ו7. לכן אמרתי לפחות, כי אין שום בעיה עם הכמות הנוכחית (לאחרונה מספר השמנים בעולם עבר את מספר הרעבים אפילו) ואין לי דרך לקבוע מה המקסימום האמיתי. אולי מחר ימצאו סופר חיטה או סופר אורז שיספיקו בשביל להאכיל את כולם?

אתה רוצה לאמר שיש אסטרואידים בגודל של 2.5 ק"מ של ניקל טהור שפשוט צפים להם בחלל לא הרחק מאיתנו? איכשהו אני בספק

אה הא.מנצלים בצורה בלתי אחראית. ואת זה אתה קובע על סמך...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינפלציה זה לא עליה במחירים, איפלציה זה ניפוח, כאשר יש ניפוח של כסף למשל(שזה מוצר צריכה לכל דבר למרות ששום דבר לא עומד מאחוריו) תיהיה עליה במחירים כיוון שהערך של אותו מטבע נופל.

עם כל הכבוד,

בעברית זה לא ניפוח באופן כללי אלא ניפוח במחירים קרי עלייה במחירים.

אתה מוזמן לפתוח מילון.

בכלכלה זה עליית מחירים, באופן כללי משתמשים במונח הזה במשמעות של עלייה בכמות או "הצפה" של מוצר מסויים... לא תיקני, אבל בעברית של היום, מה כן :P

ובכל זאת המונח הנכון הוא דפלציה, ירידה במחירים.

זה מה שקורה שההיצע גבוה מהביקוש.

תקרא שוב מה שכתבת:

כריית האסטרואיד תהייה על חשבון כרייה בכדור הארץ... ובייחד עם זה שאפשר לכרות בצורה מבוקרת, אין סיבה שתהייה אינפלצייה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ אני יודע... פשוט כשכתבתי את ההודעה שכחתי את השם של הירידת מחירים (דיפלצייה) ולא כתבתי שתהייה דיפלצייה במחירי הברזל, אלא כתבתי בעברית "מקולקלת" (וציינתי שהשתמשתי במונח בצורה לא "חוקית" בהודעה הקודמת...) אינפלצייה של הברזל (עצמו... לא המחיר...)

לא, ל2 ו7. לכן אמרתי לפחות, כי אין שום בעיה עם הכמות הנוכחית (לאחרונה מספר השמנים בעולם עבר את מספר הרעבים אפילו) ואין לי דרך לקבוע מה המקסימום האמיתי. אולי מחר ימצאו סופר חיטה או סופר אורז שיספיקו בשביל להאכיל את כולם?

אתה רוצה לאמר שיש אסטרואידים בגודל של 2.5 ק"מ של ניקל טהור שפשוט צפים להם בחלל לא הרחק מאיתנו? איכשהו אני בספק

אה הא.מנצלים בצורה בלתי אחראית. ואת זה אתה קובע על סמך...?

לא אמרתי ניקל טהור (ניקל זה רק דוגמא... מעריכים שיש בו בעיקר ניקל וברזל, אבל גם מתכות יקרות כמו פלטינה שהצפיפות שלה גבוהה יותר.... לקחתי ניקל בממוצע...), אבל גם אם רק 40% מהמסה של האסטרואיד זה מתכות, עדיין אתה נשאר עם איזה 10^10 טון מתכת...

אבל-

ברזל הוא יסוד מתכתי, אחד מהנפוצים ביותר בטבע (מספר 4 בתפוצתו בכדור הארץ). ברזל גולמי נמצא רק במטאוריטים. בכדה"א ניתן למצאו רק בצורת תרכובת.
בשנת 2000 הופקו כ-1100 מיליון טון עופרות ברזל בשווי 25 מיליארד דולר.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A8%D7%96%D7%9C

לא יודע אם עניין הברזל הטהור באסטרואידים נכון, אבל יש סבירות גבוהה לזה, אם מדובר ברזל שנפלט מליבה של כוכב לכת מסויים

בכרייה של1100 מליון טון של עופרת ברזל בשנה מהאסטרואיד, הוא יספיק לאיזה 1000 שנה (!). וליותר אם הברזל שם טהור (או סגסוגת של מתכות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שהציע פה "להביא את האסטרואיד לירח\כדור הארץ ואז לפרק אותו", זה די לא מציאותי, כי משו בגודל כזה, במשקל כזה, ואתה רוצה להניח אותו על הירח?!?! אלא אם כן אתה יכול לעשות את זה ממש בעדינות, אתה תסיט את הירח ממסלולו, ואם תכניס אותו בכדור הארץ, זה גם ייסיט אותו ממסלולו, ולך תידע איזה נזק יכול להיגרם (ראה ערך, דינוזאורים :P ), להנחית את האסטרואיד בעדינות זה משימה קשה, לשלוט במדוייק במסה כזאת ענקית, שנעה במהירות כזאת ענקית, ועוד למצוא דרך לעצור את זה, ולהנחית בעדינות, לא נראה לי... :nixweiss: יותר מציאותי לחתוך אותו לחלקים ולהביא לכדור הארץ, ואם כבר לחתוך אז אולי פשוט לבנות עליו מכרה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הצעתי משהו בסגנון, אבל לא הצעתי לרסק אותו על כדור הארץ... אני לא עד כדי כך הזוי...

להנחית אותו על הירח זה לא יותר מידי בעייתי (כמה מנועים גדולים, מפרש סולארי...), וגם אם תרסק אותו הוא לא יסיט את הירח מהמסלול אפילו לא בכאילו... אלא אם תתן לו להתרסק במהירות מטורפת... ואז קרוב לוודאי שהוא פשוט ינפץ את הירח לפני שהוא יסיט אותו לאנשהו... צריך איזה חצי מהמסה של הירח כדי הזיז את כדור הארץ בצורה משמעותית....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הצעתי משהו בסגנון, אבל לא הצעתי לרסק אותו על כדור הארץ... אני לא עד כדי כך הזוי...

להנחית אותו על הירח זה לא יותר מידי בעייתי (כמה מנועים גדולים, מפרש סולארי...), וגם אם תרסק אותו הוא לא יסיט את הירח מהמסלול אפילו לא בכאילו... אלא אם תתן לו להתרסק במהירות מטורפת... ואז קרוב לוודאי שהוא פשוט ינפץ את הירח לפני שהוא יסיט אותו לאנשהו... צריך איזה חצי מהמסה של הירח כדי הזיז את כדור הארץ בצורה משמעותית....

כדאי להניע לווין במשקל של 30 ק"ג רצתה לבנות מפרש סולארי ברוחב של חצי ק"מ.

מנועים, זה פאקינג אסטרואיד, אתה יודע איזה מנועים צריכים בשביל לעצור אותו? אתה יודע כמה דלק אתה צריך? כל הצעה שלך הזויה יותר מקודמתה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...