האם מישהו פעם ניסה את "ניסוי האורז"? זה עבד לחבר שלי! ---יום 3 עבר! (מתוך 7)---- - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מישהו פעם ניסה את "ניסוי האורז"? זה עבד לחבר שלי! ---יום 3 עבר! (מתוך 7)----

The_magament

Recommended Posts

אני מקווה מאד שזה היה בצחוק, ולא שאתה באמת חושב שזה יעבוד לך עם הזכרונות..

IG, כמו שאתה משתמש בתורת הקוונטים אתה יכול גם להגיד שזה שאתה נוסע היום במכונית מעלה את ההסתברות שתקבל מקולקל בפעם הבאה שתקנה אחד. לך תוכיח שזה לא נכון.... אבל זה פשוט לא נכון ולא צריך לתת הוכחה בשביל שזה יהיה ברור.

ואתה יכול להגיד שאולי היום לסוע במכונית בשביל להשפיע על הסיכוי שזכרון יהיה מקולקל זה סתם בולשיט ניו-אייג'י, אבל אולי בעתיד נדע לאן אנחנו צריכים לסוע, באיזה מהירות ומתי לפנות פניית פרסה - כדי שאז זה יעבוד.... אבל זה לא יקרה.

זה לא השוואה טובה כי זה לא משהו שמשתנה צורה משמעותית כמו עובש על אורז, משך הניסוי שונה (נסיעה זה כמה דקות, לעומת מחשבה יומיומית משך כמה ימים על האורז), הגורם המשפיע לא קשור (אלא אם אתה חושב על הזכרונות המקולקלים כל הנסיעה), והמרחק ממך אל הזכרונות לא אחיד (אני מניח שגלי המוח דועכים כמו כל שדה שנפלט ממקור...)

בכול אופן, אני לא אומר שזה נכון ובאמת אנחנו יכולים להציל אורז מרקבון לעולמים, ולהאכיל איתו את רעבי העולם, אבל יש כל מיני עובדות (קיום גלי המוח והעובדה שהסתברות לקיום מצב מסויים של חלקיקים מושפעת משדות מגנטיים וחשמליים) שאי אפשר להתעלם מהן....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בכוונה כתבתי דוגמא כמה שיותר לא קשורה, כדי להראות ששני הדברים סבירים באותה מידה..

ננסה לתת דוגמא שאולי יותר תרצה אותך.. שים קערה עם אורז על המחשב שלך ותפתח במחשב, בשליטה מרחוק (כדי שהאורז לא "ירגיש" אותך לידו..), WORD ותרשום שם - "אורז רקוב".

גם המחשב פולט קרינה, אז זה שתרשום בWORD אורז רקוב יגרום עכשיו למחשב להשפיע על המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה?

התכוונתי שהשדות משפיעים על הסתברות של חלקיקים להימצא במצבים קוואנטיים מסויימים... יענו יש חלקיק עם מלנתאלפים מצבים אפשריים והסתברות שונה לכול מצב, ובמקרה שיש שדה מסויים שמפעיל עליו כוח לכיוון מסויים ועושה את שאר הדברים ששדות עושים, אז הסיכוי שהחלקיק יהייה במצב מסויים (לדוגמא מיקום בחלל) שנגיד והכוח פועל לכיוון שלו, גדול יותר ממצב שבו אין שדה...

בכוונה כתבתי דוגמא כמה שיותר לא קשורה, כדי להראות ששני הדברים סבירים באותה מידה..

ננסה לתת דוגמא שאולי יותר תרצה אותך.. שים קערה עם אורז על המחשב שלך ותפתח במחשב, בשליטה מרחוק (כדי שהאורז לא "ירגיש" אותך לידו..), WORD ותרשום שם - "אורז רקוב".

גם המחשב פולט קרינה, אז זה שתרשום בWORD אורז רקוב יגרום עכשיו למחשב להשפיע על המחשב?

על האורז ;)

ולא יודע... אולי... בניסוי כזה, זה שתדע את התשובה יכול להשפיע עליה בסטייה גדולה מידי... עכשו עשה טובה ובו לא ניכנס לניתוח של מה שכתבתי עכשו :smile1:

והדברים לא סבירים באותה מידה (עם המכונית)... הקטע עם המחשבה והאורז זה בגדול כמו לשים מגנט ליד מסך CRT... מגנט חלש לא ישפיע הרבה, אבל אחרי הרבה זמן תוכל להבחין בשינוי צבע בכיוון שלו (בתנאי שהוא לא חלש מידי...)

משערים שאותו הדבר קורה עם המוח... אתה משדר לאורז אות שמשפיע על ההתפתחות שלו, וברמה המולקולארית משפיע עליו...

ובכלל, אני רק באתי להסביר את הטענה ללמה הניסוי הזה "הגיוני"... מה התנפלתם עלי :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי שהשדות משפיעים על הסתברות של חלקיקים להימצא במצבים קוואנטיים מסויימים... יענו יש חלקיק עם מלנתאלפים מצבים אפשריים והסתברות שונה לכול מצב, ובמקרה שיש שדה מסויים שמפעיל עליו כוח לכיוון מסויים ועושה את שאר הדברים ששדות עושים, אז הסיכוי שהחלקיק יהייה במצב מסויים (לדוגמא מיקום בחלל) שנגיד והכוח פועל לכיוון שלו, גדול יותר ממצב שבו אין שדה...

על האורז ;)

תגיד, אתה יודע בכלל מה זה מצב קוונטי?

דווקא הדוגמא עם המסך רלוונטית.

במסכי ה- CRT הישנים היה אפשר באמצעות ציוד מתאים "לקרוא" את המסך ממרחק כמה עשרות מטרים ע"י ניתוח הקרינה שנפלטת ממנו.

בזמנו היה (או לפחות היתה שמועה כזו) שלמייקרוסופט רעיון להשתמש בזה כדי לאתר רשיונות בלתי חוקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מה הידע של IG בפיזיקה קוונטית, אבל דווקא מה שהוא רשם פחות או יותר נכון.

אני לא רואה איך הדוגמא של המסך קשורה בכלל, כל מה שהיא מראה שאם יש הרבה הצטברויות של תרומות קטנות יכולה להיות לזה השפעה מוחשית.

אבל, בנושא של האורז אין שום תרומה קטנה, פשוט אין שום קשר בין מה שחושבים לזה שהאורז יושפע בצורה מסוימת. מאד בתאוריה אפשר להגיד שיש איזה השפעה למה שמישהו חושב (או כל דבר שהוא שקורה מסביב לאורז, והאמת לא ממש צריך פיזיקה קוונטית בשביל שזה יהיה נכון) אבל גם אם זה היה משפיע איכשהו אין שום הגיון בזה שאם מישהו יחשוב שיקרה משהו מסוים אז ההשפעה על האורז תהיה באמת לכיוון שיתרום להסתברות שזה יקרה.

נשמע לי מאד לא סביר שיהיה אפשר לקרוא את המסך ע"י הקרינה שנפלטת ממנו (מעבר לקרינה בתחום הנראה כמובן...). ואיתור רשיונות לא חוקיים ע"י זה זה פשוט מגוחך.. (כאילו נגיד שבאמת יהיו למיקרוסופט סוכנים ש"יקראו את המסך" של איזה בית עסק שהם חושדים בו - עדיין אין בזמן עבודה רגילה עם המחשב אין שום עדות לזה שהגרסה לא חוקית, שלא לדבר על זה שזה לא יהיה חוקי לעשות את זה מראש בלי צו בית משפט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.surasoft.com/articles/tempest.php

La La la...

(עריכה)

אגב, הטענה לגבי מה שמייקרוסופט התכוונו לעשות היתה שהם התכוונו להצפין את ה- product key באותות שנשלחים למסך וככה בעצם לשדר אותו.

קצת מופרך, אבל ככה גם רוב הטכנולוגיות שארגוני ביון משתמשים בהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, חלאס עם הספאם.

זו אזהרה ראשונה ואחרונה.

הכוונה אלי ???

קצ ת

מה לא נכון במה שכתבתי (בפרטי כבר... ואני באמת אשמח לדעת)? הדוגמא עם המגנט זה לא קשור לקוואטים, אבל זה דוגמא ל"נזק מצתבר" שנבנה מחלקיקים שמגיעים למצב מסויים בהשפעת שדה...

במסכי ה- CRT הישנים היה אפשר באמצעות ציוד מתאים "לקרוא" את המסך ממרחק כמה עשרות מטרים ע"י ניתוח הקרינה שנפלטת ממנו.

בזמנו היה (או לפחות היתה שמועה כזו) שלמייקרוסופט רעיון להשתמש בזה כדי לאתר רשיונות בלתי חוקיים.

מכיר את התופעה, אבל לא שמעתי על הרעיון של $m... מטורפים אלה :silly:

בקיצור, כל ה"ניסוי" הזה הוא בהשראה של "what the bleep do we know", ושם יש הסבר טוב יותר לקשר של ההשפעה של המחשבה על הסביבה ולקוואנטים... הייה לי היום משבר קטן עם המחשב שלי (שבעקבותיו ניסרתי חצי מהגג של המארז :P) אז יש מצב שאני התבלבלתי, כי עכשו כשאני נזכר בזה, אז הקטע הקוואנטי בסרט הייה על הסידור של הניורונים במוח, שגורמים להשפעות שונות על הסביבה... בקיצור, תראו את הסרט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OMFG אני לא באמת מאמין שאני מגיב לכן אבל נו מילא...

כן אתם צודקים לכל מעשה שקורה יש השפעה כלשהי על הסביבה (אפקט הפרפר לדוגמא).

הטעות שלכן נובעת בעובדה שאתם מניחים שההשפעה שלכם גורמת לשינויים שרציתם. אין לכם שום ידע פיזיקיאי לדעת אי החלקיקם משפיעים אחד על השני ודרך אגב אין שום מחשב קיום שיכול לחשב את השפעה של כל כך הרבה מרכיבים בו זמנית.

נחזוא לדוגמת האורז אז נכון שהעובדה שאתה חושב על א ולא על ב גורמת לשינויים כלשהם (נעזוב את העובדה שההשפעה זניחה) אבל אותם שינויים אינם קשוריים כלל למה שאתם חושבים, זה לא כאילו המוח יודע לכוון את ההשפעה שלו.

ולפני שאתם רואים איזה סרט עילג וחושבים שאתם מבינים הכל תקראו כמה ספרים כמו למשל QED של פר' ריצארד פיינמן ז"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי, לא אמרתי שאני מבין הכול... אני ניסיתי להסביר את כיוון החשיבה של הניסוי הזה.... לא אמרתי שאני תומך ומאמין לתוצאות שלו או משהו כזה.

וזה לא רק לנו אין ידע פיסיקאי לדעת מה ההשפעה- לאף אחד אין את הידע הפיסיקאי הזה... וכמו שכתבתי, יש כמה אפקטים אפשריים בכל הסלט הזה, ולכן לא צריך לפסול את זה כל כך מהר... תזכור מה עשו לגלילאו ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שיש לפיזיקאים ידע בשביל להבין את זה, ולא צריך באמת להיות פיזיקאי, מספיק קצת הגיון פיזיקלי ורצוי שיהיה מושג על מה מדברת תורת הקוונטים - כדי להבין שאין שום הגיון בזה.

לגלילאו היה הגיון מדעי בתאוריה שלו והכנסייה רדפה אותו בגלל שזה לא התאים לאמונה שלה, אין לזה שום קשר למצב היום..

במקרה הזה אין שום הגיון מדעי בזה, סתם למישהו עלה הרעיון הזה לראש ואיכשהו זה התפשט. באותה מידה אתה יכול להאמין לכל דבר אקראי שמישהו המציא בשביל איזה סרט בדיוני נגיד. (ואני מדבר על בדיוני שטותי, לא טכנולוגיות עתידניות שמבוססות במידה מסוימת על ואולי חלקן באמת יהיו בעתיד)

Boomerang, מעניין, אם כי לא ראיתי בלינק ששלחת משהו לגבי זה שבאמת הצליחו לשחזר בהצלחה מסך מחשב מרחוק, ואין לי כרגע כוח להתעמק בזה יותר מידי.

לא ממש ברור לי איך עושים את זה אבל אני גם לא מתמצא באיך בדיוק מסך CRT עובד.

בכל מקרה העניין עם עדיין נשמע מגוחך, אם הם כבר שמים trojan במערכת הפעלה (מה שאין סיכוי שהם יעשו כי יגלו את זה מהר מאד ויתבעו להם את הצורה..) אז היו יכולים פשוט לגרום למחשב לשלוח דרך האינטרנט את המידע בהסתר, לא צריך לקלוט את זה מהמסך מחשב. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(עדיין offtopic)

yonir- אם מייקרוסופט היתה רוצה, היא היתה יכולה להכניס את זה לתוך מערכת ההפעלה. בהבדל משידור באינטרנט שאי אפשר להסתיר אותו, את המידע שאפשר היה להעביר דרך המסך היה אפשר לגלות רק עם ציוד מיוחד (ויקר) וצריך גם היה לדעת לחפש אותו.

חוץ מזה, הם כבר שמים trojan במערכת ההפעלה שלך. קוראים לו WGA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך מייקרוסופט יכולה לאתר רשיונות בלתי חוקיים אם זה "משדר" רק לכמה עשרות מטרים?

הם יבואו לחנייה שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...