האם מישהו פעם ניסה את "ניסוי האורז"? זה עבד לחבר שלי! ---יום 3 עבר! (מתוך 7)---- - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מישהו פעם ניסה את "ניסוי האורז"? זה עבד לחבר שלי! ---יום 3 עבר! (מתוך 7)----

The_magament

Recommended Posts

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם לי זה עבד! אני לקחתי 2 סטיקים חדשים של 1GB זכרון כל אחד. על גוף הקירור של האחד רשמתי "תקול" ועל השני רשמתי "תקין". חיכיתי שבוע והרצתי עם כל אחד בנפרד memtest. והתוצאה.......... שניהם תקינים.

אני יכול להסביר את זה. הניסוי הרי חייב לעבוד (כי האמנתי בזה! אז זה בטוח עבד!), פשוט הזכרון שרשום עליו "תקול" התבלבל וחשב שרשום עליו "תקין" כי יש דמיון במלים. אלו זכרונות של , אז העברית שלהם לא משהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחסוך לך את הטרחה.

אם אתה באמת מאמין בניסוי הזה, אז תורת הקוונטים היא לא בשבילך.

וכדי שאני לא יהיה ספאמר אני אנמק:

תורת הקוונטים היא כל כך מוזר שהרבה אנשים חושבים שהם מבינים אותה אך הם טועים. דבר זה יוצר הרבה סיפורים מטומטימים שאנשים ממציאים שכאילו אפשר להוכיח אותם בתורת הקוונטים.

למקרה האורז:

אתה באמת חושב שהאטומים יודעים את משמעות המילים. נניח שאכן המדבקות משפיעות על הניסוי, משמעות המילים היא רק בשביל בני אדם ולכן אם יהיה הבדל הוא לא יהיה קשור למילים.

דבר שני יש יותר משני אפשריות לאורז. יתכן ויגדלו בו 3 גרם עובש ויתכן שיגדל בו 4 גרם עובש. שניהם מצבים אפשריים ושונים.

ולשאר האנשים שלא הבינו את הכוונה של הניסוי:

השימוש בקוואנטים בניסוי הזה זה בראייה של המציאות... המוח, לכאורה, מפיק אותות חשמליים שמשתנים כתלות ברצון שלנו, ואם נרצה שקופסה מסויימת תהייה מזוהמת והשנייה נקייה (ובמקרה של אורז, שלא כמו במקרה של הזיכרונות, יש מצב משתנה שתלוי מהסביבה... אורז יכול לגדל עובש מעצמו, זיכרונות לא מתקלקלים סתם...) אז זו התוצאה שנקבל (אם נאמין בזה מספיק... כדי "לשלוח" אותות חיוביים ושליליים לקופסאות בהתאם...)

יענו המוח משפיע על הריקבון של האורז ברמה הקוואנטית.... לפי דעתי זה בולשיט שנובע מחוסר ידע והמצאות של אנשים משועממים, אבל ברמה מסויימת חלק מהגורמים שבהם "משתמשים" בניסוי הזה קיימים, לכן אני חושב שבשלב מסויים גם יצליחו (אם עדיין לא...) להגיע למשהו מדעי ומוכח (ולא בולשיט ניו אייג'י כמו שזה היום) שבעזרתו נוכל לשחזר ניסויים כאלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי זה עבד! אני לקחתי 2 סטיקים חדשים של 1GB כל אחד. על גוף הקירור של האחד רשמתי "תקול" ועל השני רשמתי "תקין". חיכיתי שבוע והרצתי עם כל אחד בנפרד memtest. והתוצאה.......... שניהם תקינים.

אני יכול להסביר את זה. הניסוי הרי חייב לעבוד (כי האמנתי בזה! אז זה בטוח עבד!), פשוט הזכרון שרשום עליו "תקול" התבלבל וחשב שרשום עליו "תקין" כי יש דמיון במלים. אלו זכרונות של , אז העברית שלהם לא משהו..

נסה עם של ותרשום ביפנית אולי :s05:

והאמת לא איכפת לי לנסות.

אבל אאין לי כוח :sleep:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולשאר האנשים שלא הבינו את הכוונה של הניסוי:

השימוש בקוואנטים בניסוי הזה זה בראייה של המציאות... המוח, לכאורה, מפיק אותות חשמליים שמשתנים כתלות ברצון שלנו, ואם נרצה שקופסה מסויימת תהייה מזוהמת והשנייה נקייה (ובמקרה של אורז, שלא כמו במקרה של הזיכרונות, יש מצב משתנה שתלוי מהסביבה... אורז יכול לגדל עובש מעצמו, זיכרונות לא מתקלקלים סתם...) אז זו התוצאה שנקבל (אם נאמין בזה מספיק... כדי "לשלוח" אותות חיוביים ושליליים לקופסאות בהתאם...)

יענו המוח משפיע על הריקבון של האורז ברמה הקוואנטית.... לפי דעתי זה בולשיט שנובע מחוסר ידע והמצאות של אנשים משועממים, אבל ברמה מסויימת חלק מהגורמים שבהם "משתמשים" בניסוי הזה קיימים, לכן אני חושב שבשלב מסויים גם יצליחו (אם עדיין לא...) להגיע למשהו מדעי ומוכח (ולא בולשיט ניו אייג'י כמו שזה היום) שבעזרתו נוכל לשחזר ניסויים כאלה...

השגיאה הבסיסית ב"הגיון" הזה היא שזה שמחשבות שונות מפיקות (לכאורה) תבניות גלי מוח שונות, לא אומר שגלי המוח האלה יכולים לגרום לאיזושהי פעולה שקשורה בדרך כלשהי למחשבות שהפיקו אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שכן או שלא :nixweiss:

זה הדבר שעדיין לא הוכיחו, ועדיין לא ממש יודעים איך להוכיח מתמטית\ פיסיקאלית, וניסויים מוצלחים כמו זה עם האורז (יש הרבה מהם, וסטטיסטית הם בד"כ יותר מצליחים מנכשלים, עד כמה שאני זוכר, ולא זוכר מאיפה :P) לא תורמים להפרכה של הטענות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הא?!

יש לך הוכחה חד משמעית לזה שתבניות גלי מוח שונות לא משפיעות על מה שהן מכוונות אליו? לי אין... ואין לי גם הוכחה שזה כן משפיע...

זה שאתה לא יכול למדוד את השינוי (אם הוא קיים) או לעשות ניסוי מבוקר, לא אומר שזה לא קיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שגם אני ניסיתי להגיד...

רק תיקון קטן-

אם A גורר B, זה לא מוכיח ולא סותר ש- B גורר A.

וזה מה ש-

או שכן או שלא :nixweiss:

(במילים אחרות- "או שכן מושפע, או שלא"...)

אומר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה עם של ותרשום ביפנית אולי :s05:

והאמת לא איכפת לי לנסות.

אבל אאין לי כוח :sleep:

אני מקווה מאד שזה היה בצחוק, ולא שאתה באמת חושב שזה יעבוד לך עם הזכרונות..

IG, כמו שאתה משתמש בתורת הקוונטים אתה יכול גם להגיד שזה שאתה נוסע היום במכונית מעלה את ההסתברות שתקבל מקולקל בפעם הבאה שתקנה אחד. לך תוכיח שזה לא נכון.... אבל זה פשוט לא נכון ולא צריך לתת הוכחה בשביל שזה יהיה ברור.

ואתה יכול להגיד שאולי היום לסוע במכונית בשביל להשפיע על הסיכוי שזכרון יהיה מקולקל זה סתם בולשיט ניו-אייג'י, אבל אולי בעתיד נדע לאן אנחנו צריכים לסוע, באיזה מהירות ומתי לפנות פניית פרסה - כדי שאז זה יעבוד.... אבל זה לא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...