לכל מי שמעונין לרכוש ב א.מחשבים(iqpc) - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לכל מי שמעונין לרכוש ב א.מחשבים(iqpc)

Jules Winnfield

Recommended Posts

בעיקרון ההזמנה שעשית באינטרנט מחייבת (עשית אותה באינטרנט, נכון?)

מבחינה משפטית זו הצעת מחיר שהוא נתן, ומרגע שהסכמת הוא מחויב לספק את המוצר במחיר הנתון.

אם יש לך כוח, לך לחנות, תדרוש את ההפרש שהוא לקח לך בחזרה (ביחד עם הכרטיס מסך שהזמנת) ואם הוא לא מסכים תאיים בתביעה משפטית בבית משפט לתביעות קטנות

חוץ מה, ברגע שבו ביצעת את ההזמנה \ שילמת מקדמה הוא היה אמור להזמין מהספק שלו את החלקים אם הם לא במלאי ( עוד באותו היום לפני שינוי שער הדולר ), ולכן זה לא משנה אם הדולר עלה או ירד :

אתה היית מוכן לשלם סכום מסויים על החלקים, והמוכר מצידו משתמש בתשלום זה כדי לשלם לספק שלו \ יבואן על החלקים החסרים,

והוא היה אמור לבצע באותו הרגע, ולא לחכות שהדולר ירד או יעלה.

בכל אופן, מעניין אותי לדעת, החליפו לך את הכרטיס ? בלי בעיות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קורא מה שאתה כותב? בגלל שהסחורה עלתה לו פחות הוא צריך להעלות את המחיר המקורי כדי לקבל אותו רווח? לא משנה אם אתה מחשב את זה באחוזים או בX ש"ח רווח, המחיר הסופי אומר להיות יותר זול.

:kopfpatsch:

אני דיסלקט, לפעמים לא קורא נכון.

עכשיו לחשבון פשוט

אני מזמין מספק GTS8800 ב300 דולר לפי שער 4, שאני מקבל את הסחורה מהספק הדולר ירד ל3.9

4*300=1200

שלמנו 1200 לספק בהזמנה, ובגלל שאני נחמד אני רוצה 10% רווח,

1200x1.1=1320

רווח הוא 120 שקל, אבל הדולר ירד ל3.9

300*3.9=1170

פה אני מפסיד 30 שקל בגלל הדולר,אם אני לא יעלה את המחיר ב30 שקל, הוא הזמין ושילם שהדולר היה 4 וקיבל את הסחורה שהדולר 3.9, אתה מבין?אף אחד לא רוצה להפסיד כסף, בגלל זה הוא מעלה את המחיר להחזיר את ה30 שקל הללו.

אם הוא יזמין עכשיו אז המחיר יהיה יותר זול, מוצרים שהוא הזמין שהדולר היה ב4 לא יכולים לרדת במחיר אלה אם כן החנות רוצה להפסיד כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדפקת, אה?

הדולר היה שווה קודם כל 4 ולכן המחירים בחנות סביר להניח הם לפי שווי של 4 לדולר אם לא יותר...

אם לחנות יצא לשלם על המוצר לפי שער של 4 או 3.9 זה לא משנה כי כך או כך הרווח של החנות (על פי הדוגמא שנתת) הוא יהיה 10% ביחס ל4... 3.9 לדולר פשוט נותן לו רווח נוסף על המוצר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכיב שהוא הציע לי להחליף הם של , הוא הציע לי להחליף אותם על Twinmos.(מדובר על 2 גיגה 667)

והכרטיס מסך שהזמנתי זה הפליט 7600GT sonic palit ובסוף מסתבר שיש לי את הגרסה הרגילה, לא יודע אם זה טעות או לא אבל רק בגלל הכרטיס חיכיתי איזה שלוש ימים יותר...

קניתה בתקופה הזות 7600GT :screwy: :screwy: :screwy:

הוא דרג נמוך למשחקים היום

אבל לא מספיק תקציבי

או שקונים כרטיס למשחקים או שקונים כרטיס תקציבי והיום ביחס עלות תועלת

7600 מאוד נמוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smood אתה מדבר אלי?אני גבר

התגובה הראשונה שלי התיחסה ל:

אני לא מבין

אם המחיר צמוד לדולר (בגלל שעל הרכיבים הוא משלם בדולרים) והדולר נפל, אז המחיר בשקלים צריך לרדת!!!

ז"א, הוא לא יכול[רוצה..] להוריד את המחיר בגלל ששער הדולר ירד, כי הוא שילם בשער גבוה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבורה של גאונים יש בפורום, נעשה סדר בדברים.

החנות משלמת לספק לפי בדולרים, כלומר אם היא תמיר אותו לשקלים זה יצא סך כל הדולרים ששילמת כפול שער השקל מול הדולר לאותו יום,

מכיוון ששער הדולר הוא המשתנה, ולא השקל, החנות תמכור לך ברווח של השער נכון לאותו יום שבו היא שילמה את הדולרים לספק, מה שיקבע זה היום

בו נקנתה הסחורה מהסוחר אל החנות. זה לא משנה אם שער הדולר עלה או ירד מאז אותה תקופה (גם 250 שנה, זה תקופה) המחיר ישאר, עד לביצוע הזמנה

חדשה וזה אומר קח, אם הדולר עלה המחיר אמור לעלות (ללא ירידת מחירים בדולרים, כלומר מה שעלה אז 300$ יעלה גם היום 300$).

אם הדולר ירד המחיר אמור לרדת. אבל כידוע אמור זה בעיקר שם של דג מגעיל וההפך של רומא. המחירים לא ירדו אם הדולר ירד בפחות

מ10% לערך. כלומר 40 אגורות נכון להיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ז"א, הוא לא יכול[רוצה..] להוריד את המחיר בגלל ששער הדולר ירד, כי הוא שילם בשער גבוה יותר.

מסכים, אבל אין שום סיבה שהמחיר בשקלים יעלה! לכן התרוץ של המוכר לא מתקבל.

קניתה בתקופה הזות 7600GT :screwy: :screwy: :screwy:

הוא דרג נמוך למשחקים היום

זו לא הנקודה.

הוא קנה כרטיס שעולה 692 ש"ח וקבל כרטיס שעולה 559 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הת'רד, אתה יכול לעלות לאתר צילום של הקבלה, בשביל שנדע שאכן מדובר במקרה אמיתי ולא בנסיון לחבל במוניטין של החנות IQPC.

כי במקרה שלך נעשה לך עוול ממשי! לא יתכן שאתה תספוג את שינויי המט'ח כל עוד הוא מוכר את המוצרים בשקלים!

לדעתי יש פה מקום לתביעה, רק תן לנו הוכחה שנדע באמת להיזהר מהחנות.

כמו כן, ניתן לבעלי החנות IQPC להגן על שמם הטוב בפורום, נצפה לתגובה מיהם?

*אני כרגע בודק את התקנון שלהם, עדיין לא מצאתי איזשהו סעיף על שערי המט"ח שקשורים למכירה השקלית באתר?

הינה ציטוט מהתקנון:

"משלוחים, זמני אספקה ועלויות משלוח- באם בחרת שהמוצר שרכשת ישלח לביתך ע"י אחד מנציגי החברה, IQPC תדאג לאספקת המוצר תוך 7 ימי עבודה, ובמידה של איסוף מהחנות, תוך 5 ימי עבודה(זמני אספקת המוצרים כוללים רק את חישובם של ימי עבודה/עסקים- ימי א- ה, לא כולל שישי, שבת, ערבי חג וחג).

IQPC תעשה את מירב המאמצים שההזמנה תהיה מוכנה לפני מועד זה!! מועדי המשלוח יחושבו החל מאישור העסקה ע"י חברת האשראי/ אישור העסקה עם הנציג הטלפוני של IQPC. באפשרותך לבוא ולקחת את המוצר ישירות מהחנות במידה והוא במלאי, הלקוח יעודכן במידה והמוצר אכן במלאי בשיחה עם הנציג הטלפוני. IQPC לא יהיו אחראים לכל איחור באספקה שנגרם עכב גורמים שאינם תלויים בנו, כגון: שביתות במכס, מחסור במלאי הספק. במקרה כזה נציג של IQPC יצור קשר טלפוני ויעדכן את הלקוח על העיקוב, ובמקרה הצורך יציע ללקוח מוצר חלופי, או ביטול הפעולה ללא כל התחייבות מצד הלקוח. "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לפותח הת'ארד קשה לי להאמין שדיברת איתם על התקלות בחשבונית ובכרטיס המסך ולא ניסו לפתור לך את הבעיה...

בתור אחד שקנה שם הרבה אני יודע שהשירות שם מצויין ...אני מחכה לתגובה של פותח הת'ארד לאחר שהוא דיבר עם החנות וליבן את העניין כדי לראות מה נסגר עם המקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם, ותודה על העזרה והתגובות.

אני יספר לכם את הסיפור, ככה יהיה יותר קל להבין.

באתי לחנות, ובעל החנות ביקש ממני לבצע את ההזמנה במחשב שלו.

הוא הדפיס לי את ההזמנה והמליץ לי לשנות ממעבד4200 ל4800 ,ואז התחלתי להתלבט לגבי כמה מהרכיבים( כי אם אני משנה את המעבד אני צריך לשנות עוד רכיבים כי אז זה כבר לא יהיה במסגרת התקציב שלי) והוא המליץ לי להתחיל הזמנה חלקית וכשאני יחליט אני יתקשר אליו ויגיד לו, הסכמתי. המפרט החלקי היה:

מסך:

DELL LCD 20´ 2007WFP ULTRASHARP FLAT PANEL MONITOR

מחיר: ₪2333 (בזמנו(המחיר שכתוב בקבלה) 2327)

דיסק קשיח:

WD 250GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD2500KS

מחיר: ₪381

זיכרון:

G.SKILL 2048MB (1024MBX2) DDR2 667 CL5-5-5-15 - F2-5400PHU2-2GBNT

מחיר: ₪576 (אח"כ הוא החליף לי אותו לזיכרון של TWIMOS)

מארז:

COMPUCASE CI-6A19B-400 ATX SUPER MIDI TOWER CASE + 400TRT - ATX 2.0 - 20/24 PIN

מחיר: ₪404 (401)

ואת השאר,אמרתי לו שאני יתקשר אליו בערב ויגיד לו מה החלטתי לגבי הרכיבים שהתלבטתי, ומנחם הסכים.

התקשרתי אליו בערב והקראתי לו בטלפון מה אני רוצה להוסיף וזה היה:

מעבד:

ATHLON 64 4800+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 65W - 2.5GHz 1MB CACHE - ADO4800DDBOX- BOX

מחיר: ₪731 (בזמנו 729)

לוח אם:

M2N-E

מחיר: ₪527

כרטיס מסך:

PALIT PCI-EX GeForce 7600GT SONIC 256MB 128 BIT TV/O DVI - RETAIL

מחיר: ₪692

צורב DVD:

OPTIARC (SONY&NEC) DVDRW AD-7173S DOUBLE LAYERED X16 - BLACK - LABE FLASH - SATA

מחיר: ₪215 (המנתי את הצורב sata של אבל הוא לא מופיע כרגע באתר,הוא עלה אז 220)

את כל זה הקראתי לו מהמפרט שהכנתי באתר שלכם כמובן, ולא ביקשתי רכיבים שלא נמצאו באתר.

את כל זה הקראתי לו בטלפון מהמחשב וכיוון שהיה קשה לשמוע אז כדי להיות בטוח ברכיבים שאני רוצה אמרתי לו גם את המחיר שלהם.

עכשיו לגבי הכרטיס מסך:

כשהקראתי לו את המפרט בטלפון אמרתי לו לגבי הכרטיס מסך ככה: 7600GT ב692 שקל( לא אמרתי סוניק מאחר והוא היה ה7600GT היחיד וגם בגלל שאמרתי לו את המחיר) וכנראה הוא לא הבין נכון וכתב 7600GT.

בדקתי את הקבלות ובקבלות באמת כתוב 7600GT ולא 7600GT sonic כמו שחשבתי, אז אני מתנצל!! שלא בדקתי את ההזמנה לפני התחלת הנושא. בעל החנות המליץ לי לבדוק את המפרט ולא בדקתי כמו שצריך אלא רק בדקתי במהירות שהכול בערך שם ואמרתי בסדר, וזאת כמובן בעיה שלי(אבל את זה עשיתי מסיבה מסוימת והיא בגלל שלפני שבאתי לחנות לשלם על המחשב בניתי לעצמי בבית שוב את המפרט שהזמנתי וכתבתי לעצמי את המחיר. והמחיר בחנות היה תואם ולכן הייתי בטוח שהכול שם ואין חלקים שונים, כי בהזמנה שהכנתי לעצמי כללה את ה 7600gt sonic., ומה שלא הבנתי זה שאם בסוף הוא שם לי את ה7600GT(לא את הסוניק) אז הוא היה צריך להוריד לי את המחיר, אבל את זה אני צריך ללכת לברר.

דבר שני, המחיר.

לאחר שהקראתי לו את ההזמנה בטלפון, החלטתי להוסיף את הצורב של אז התקשרתי אליי כמה דקות לאחר מכן וביקשתי ממנו שיוסיף לי את הצורב והוא אמר, אין בעיה. אבל הוא כנראה הוסיף את הצורב ידנית ולא במחשב, כי כשמוסיפים את הצורב במחשב ישנה הנחה נוספת של כ-40 שקלים, אז כשבאתי לשלם את המחשב שמתי לב לזה, והתווכחתי איתו שיוריד לי את המחיר למחיר שאני אמור לשלם אך הוא סרב.

כפי שראיתם את המפרטים, רשמתי בסוגריים את המחירים שעל פיהם הזמנתי ואת המחירים שהיו ביום שבו לקחתי את המחשב. שלבסוף שילמתי על המחירים שהיו ביום שלקחתי את המחשב ולא מה שכתוב בהזמנה (את ההזמנות אני יעלה יותר מאוחר כי כרגע הם אצל ההורים שלי והם בעבודה).

למרות שזה רק כ10 שקלים(המסך של שעלה ב 6 שקל והמעבד בעוד 2 והמארז ב 3 שקל)

וכששאלתי אותו, למה? הוא ענה כי הדולר ירד.

אני מקווה לנסוע אליהם מחר וללבן את העיניינים כי אני לא גר קרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, בשביל 10 שקלים לא בטוח ששווה לך ליסוע לשם גם אם אתה גר באשדוד כי רק הדלק עולה יותר היום.

דבר שני, ה7600 הוא כביכול טעות שלך בסופו של דבר - אבל זה רק אם אין הבדל במחיר. אם הוא לקח ממך מחיר של ומה שקיבלת זול יותר, תילחם על זה שהכסף יחזור עליך.

הטענה על הדולר היורד = מחיר גבוה יותר (שמשותפת גם לכמה אנשים בפורום הזה) הוא בדיחה לא מצחיקה. לפי ההיגיון העקום הזה שדולר יותר מקפיץ את המחיר, אם הדולר היה עולה הוא היה צריך להוריד מחירים. ואנחנו יודעים מצויין מה קורה באמת כשהדולר עולה (רמז: ההפך מלהוריד מחירים).

אם יש לך הצעת מחיר שקיבלת ממנו, אז לפי החוק היבש זו נקראת "הצעה". אם הסכמת להצעה אז נכרת חוזה, ובמקרה והחוזה מופר ע"י הצד השני אתה זכאי לפיצוי. כמו שאני רואה את זה, מדובר בהפרת חוזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...