יש לי כמה שאלות ... - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי כמה שאלות ...

avihneo

Recommended Posts

חור תולעת זה חור שחור , רק שם אחר ?

שביל החלב זו גלקסיה שבמרכזה משערים שיש חור שחור הנמצאת ביקום גדול שיש בו עוד גלקסיות נכון ?

אם כן , אז חור שחור לא אמור להיות מעבר בין בין גלקסיות ביקום אני מתכוון או בצביר גלקסיות ? [דוגמא : משביל חלב לאנדרומדה או משהו כזה ]

כי אם כן אז איך הוא יכול לשמש כחור תולעת המאפשרת לעבור בין יקמים מקבילים , או שזה משמש כחור תולעת רק שהיקום מתעקם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"חור תולעת זה חור שחור , רק שם אחר ?"

לא בהכרח.

"שביל החלב זו גלקסיה שבמרכזה משערים שיש חור שחור הנמצאת ביקום גדול שיש בו עוד גלקסיות נכון ?"

כן

"אם כן , אז חור שחור לא אמור להיות מעבר בין בין גלקסיות ביקום אני מתכוון או בצביר גלקסיות ? [דוגמא : משביל חלב לאנדרומדה או משהו כזה ] "

זה לא ידוע אבל לא סביר.

"כי אם כן אז איך הוא יכול לשמש כחור תולעת המאפשרת לעבור בין יקמים מקבילים , או שזה משמש כחור תולעת רק שהיקום מתעקם ? "

אין ממש נתונים מה קורה כאשר חומר עובר דרך חור שחור.אני זוכר שראיתי פעם משהו שמראה על אנרגיה שהיא נכנסת ויוצאת מחור שחור אבל אני זוכר את זה במעורפל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית קורא טוב לא היית שואל את השאלות האלה...

1. חור תולעת זה חור שחור , רק שם אחר ?

2. שביל החלב זו גלקסיה שבמרכזה משערים שיש חור שחור הנמצאת ביקום גדול שיש בו עוד גלקסיות נכון ?

3. אם כן , אז חור שחור לא אמור להיות מעבר בין בין גלקסיות ביקום אני מתכוון או בצביר גלקסיות ? [דוגמא : משביל חלב לאנדרומדה או משהו כזה ]

4. כי אם כן אז איך הוא יכול לשמש כחור תולעת המאפשרת לעבור בין יקמים מקבילים , או שזה משמש כחור תולעת רק שהיקום מתעקם ?

1. לא. משערים שחור שחור יוצר משהו דומה לחור תולעת, אבל זה רק השערה.

2. כן. שביל החלב זה הגלקסיה שלנו, ומשערים שיש במכז זלה כמה חורים שחורים (משערים שבכול גלקסיה יש חורים שחורים במרכז...), והיקום מכיל הרבה גלקסיות, כולל שלנו (חפש הגדרה של יקום :P)

3. לא. למה? משערים שחומר שנכנס לחור שחור יוצא במקום אקראי בגלקסיה שבה החור השחור נמצא, אבל זה לא וודאי... מצאו שחור שחור פולט קרינה חזקה מאוד, ויכול להיות שהקרינה הזו זה אותו החומר שנכנס לחור, ואולי הקרינה מקבלת שוב מסה אחרי דעיכה מסויימת... שום דבר לא סגור בקטע הזה...

4. בחור תולעת החלל והזמן מתעקמים (בצורה כללית... לא מדוייק) ככה שבמקום לנוע בקו ישר בין שתי נקודות, אתה נעלם בנקודה A ומופיע בB עקרונית בזמן 0 (אבל לא סגור על זה 100%). זה לא אומר משהו על יקומים מקבילים... בחור תולעת ויקומים מקבילים אתה נכנס לתורת המיתרים, שזה אחלה כאב ראש... חפש בויקי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה טעויות, הקרינה שהחור השחור פולט היא לא החור עצמו זה החומר מחוץ לחור השחור שנדחס למצבים שהאלקטרונים והפרוטונים נפרדים מהגרעין, בצורה דומה לזו של כוכב ניוטרונים. חור שחור יוצר אופק ארועים אם למדת פיסיקה קוונטית אתה יודע מה זה, שום דבר לא יוצא מעבר לאופק הארועים הזה, לא אור ולא שום צורה אחרת של מידע או קרינה.

היו תאוריות שחורים שחורים הם כמו חורי ניקוז במרחב הזמן ויש להם פתחי יציאה אבל כל התאוריות האלה הופרכו פחות או יותר לפני מספיק זמן.

אני אישית לא מכיר תאוריות שאומרות שהחומר יוצא בצורה ספונטנית איפשהו במקום אחר ביקום, הסיבה היחידה למה חושבים שבמרכז של גלקסיות יש חור שחור היא שבגלל משוואת שמתייחסות למסה של הגלקסיה במיוחד מהיבטים של סיבוב גרוויטציאוני המסה שלה קטנה מידי אם מתחשבים במרכיבים הרגילים שלה בלבד.

חורי תולעת הם תופעות של קיפול או עיוות מרחב הזמן שלנו ומאפשרים לנו לנוע במימד שחותך את אחד המימדים או יותר שמרכיבים אותו.

תחשוב על נמלה שכל עולמה זה חבל חד מימדי היא צריכה להגיע מנקודה A לנקודה B. אם תקח את החבל ותקפל אותו כך שנקודהA תגע בנקודה B הנמלה תוכל לעבור בין הנקודות בבת אחת. אבל את זה היא כבר עושה במימד אחר כבר יחסית לחבל שהוא חד מימדי ואילו התנועה בנקודת החופפות היא כבר מרחב דו מימדי.

כיוון שהייקום שלנו מורכב מ4 מימדים או לפחות אנו חשופים למימדים האלה חורי תולעת גם יכולים לאפשר לנו לנוע בזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החלק הראשון, זכרתי שמה שכתבתי קודם לא ממש מדוייק, אבל לא זכרתי שממש הפריכו את זה :P

בכול אופן, למה בכול הצילומים של חורים שחורים מראים מעין קרני... קרינה שיוצאים בכיוונים מנוגדים?

blackhole_diagram.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צילומים? :smile1::screwy:

בכל מקרה החור השחור פולט הרבה קרינה שחלק ממנה הוא אור, אבל זה לא החור עצמו זה החומר מחוץ לאופק הארועים כלומר מחוץ לחור השחור שנדחס לאט לאט.

בכל מקרה כלפי שאר הצילומים כיוונים מנוקדים? אז רגע לחור שחור יש קטבים? הוא עגול בכלל? יש לו בכלל נפח? אולי זה קפל במרחב הזמן שלנו שהוא בכלל לא נמצא ב3 מימדי המרחב היידועים לנו?

אומנים מציירים את זה ככה כי זה נראה יפה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר... הדמיות וצילומים בספקטרום רחב :P

וממה שאני יודע זה צילומים מקוריים של , לא סתם ציורים...

לגבי המבנה אף אחד לא יודע, וזה שאת ה"דיסק" של האור מחזיר החומר שנדחס אני יודע- אבל הקרניים האלה זה לא סתם קרינה מוחזרת, אני יודע שכשמצאו אותם התלהבו מהם יותר מידי, ואחת ההשארות הייתה שהחומר שנכנס לחור השחור זה מה שנפלט בתור אנרגיה בקרניים האלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר... הדמיות וצילומים בספקטרום רחב :P

וממה שאני יודע זה צילומים מקוריים של , לא סתם ציורים...

לגבי המבנה אף אחד לא יודע, וזה שאת ה"דיסק" של האור מחזיר החומר שנדחס אני יודע- אבל הקרניים האלה זה לא סתם קרינה מוחזרת, אני יודע שכשמצאו אותם התלהבו מהם יותר מידי, ואחת ההשארות הייתה שהחומר שנכנס לחור השחור זה מה שנפלט בתור אנרגיה בקרניים האלה...

שוב פעם חור שחור הוא אופק הארועים כל דבר שנכנס לא יוצא משמה חוקי הפיסיקה שלנו מפסיקים לעבוד שמה.

הזמן אפילו לא זז, לפחות מבחינתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...