טיסנים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיסנים

A_D

Recommended Posts

הרבה זמן כבר אני רוצה להכנס לתחביב של הטסת מסוקים וסוף סוף יש את הכסף והזמן.

אבל אין לי מושג מה טוב ומה לא וכמה כל העסק יעלה.

משהו יכול להסביר את כל הדברים הבסיסים שצריך לדעת בשביל להתחיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נחמד לראות שמתעניינים.

אוקיי, לגבי כניסה לתחביב, דבר ראשון- כדאי לך להחליט אם אתה מעוניין במסוק דלק (גדולים מאוד, דורשים תחזוקה רבה, ודורשים שתצא לשטחי הטסה)

או במסוקים חשמליים (שמתחלקים לשתי קטגוריות- מסוקים בגודל מלא, ומסוקי מיקרו, שגודלם בין חצי מטר למטר, ונועדים להטסה בכל מקום)

הכל טס אותו דבר, ההבדל הוא ברגישות לרוחות, וביציבות בכלליות.

אם אתה מעוניין במסוק דלק כהתחלה, ההשקעה הראשונית היא כ 3500 ש"ח למסוק טוב מחברה טובה וכל הציוד הנלווה.

אם אתה מעוניין במסוק חשמלי בגודל של מסוק דלק- יוצא בסביבות ה 2500 ש"ח

ואם אתה מעוניין במסוק מיקרו חשמלי כהתחלה- העסק עולה כ 1000 ש"ח למסוק מתחילים טוב עם 4 ערוצים.

מומלץ לקרוא על עקרונות הטיסה של מסוקים, ועל תפקודיהם בהתאם לפקודות מהשלט (חוברת ההוראות שמגיעה עם כל מסוק מסבירה את זה, אבל עדיין מומלץ).

אתה צריך כהתחלה קואורדינציה די טובה, אוריינטציה טובה, בטחון עצמי- והידיעה שבשלב מסוים תצטרך להשקיע עוד כסף על חלקים, שכן אין דבר כזה למידה ללא תקלות- המסוק יתרסק מפעם לפעם, וידרוש חלפים.

חוץ מזה, אין כל כך הרבה דברים שצריך לדעת לפני שמתחילים, חוץ מעלויות והשלכות של כל סוג מסוק.

-מומלץ להתאמן בסימולטור במחשב לפני שמתחילים להטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי כל מיני סרטונים ב של 3D עם מסוקים.

מה המסוק שיתאים לזה אבל לא יקר מידי ואני חושב יותר בכיוון של חשמל?

לא הבנתי מה ההבדל בין המיקרו למסוקים הרגילים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשכח מ 3D, ומהר. אתה קודם צריך מסוק ללמוד להטיס, ורק אחרי שאתה יודע להשתולל עם מסוק 4 ערוצים אז רק להתחיל לחשוב בכלל על 3D.

מסוקי מיקרו- מסוקים בגדלים של חצי מטר-מטר, רוב החשמליים.

ויש גם חשמליים בגודל מלא.

אני מציע לך ללכת על זה-

http://speed-control.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=288006

מסוק ראשון מצוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה יש מקום טוב להטיס ככה בסביבות נתניה?

כשה אני קונה את המסוק אני מקבל את כל הארכה (שלט,,וכו)?

והעם השלט שאני מקבל עם המסוק היה טוב גם לדגמים הבאים?

ולגבי זמינות חלקי חלוף לאיזה דגמים יש זמינות גבוהה בארץ ככה שאני ידע גם לעתיד?

תודה רבה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותה חנות יש את כל החלפים לדגמי המסוקים שהם מוכרים.

מקום טוב להטיס בסביבות נתניה- ליד הבית שלך, לשם כך נועדו מסוקי מיקרו, בשביל שלא תצטרך להתרוצץ לשום מקום בשביל להטיס.

שאתה קונה אתה מקבל את כל הערכה, חוץ מסוללות לשלט. מומלץ לקנות 8 נטענות מראש.

השלט יוכל להמשיך איתך רק לדגמים של 4 ערוצים, אם תקנה מסוק ל 3D, הוא יגיע עם שלט 6 ערוצים ביחד איתו.

*מומלץ לקנות צלב אימונים וסוללה ספייר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיייי שמע

אני ממליץ על מסוקי דלק, למרות שתחום החשמליים מאוד התפתח בתקופה האחרונה במסוקים וגם בטיסנים זה עדיין לא אותו הדבר ואישית אני לא ממש מכיר סוג תחרויות שמתחרים בו עם חשמלייים וגם אם חשמליים משתתפים המסוקי בנזין עדיין מפגינים ביצועים יותר רציניים. כמובן שהם דורשים יותר תחזוקה, זמן וכסף אבל הם שווים כל שניה.

מסוקי הבנזין מתחלקים ל3 "סוגים" עיקריים מסוקי ה30 ה50 וה90

כאשר ה30 לדעתי הם ממש מיותרים למרות שהם זולים, אני לא מכיר אף אחד שנוגע בזה או שנגע בזה ואני בעצמי התחלתי על 50 וממש אין בעיה עם זה

בקשר למסוקי ה50 בתור התחלה אני ממליץ על הraptor 50 מסוק שנחשב מצויין, הרבה מתחילים איתו והביעוצי 3D שלו בהמשך גם מאוד רצינייים

ההשקעה במסוק בסדר גודל כזה היא ~7000 ש"ח לא כולל משדר (~2000 לחדש ופחות ליד שניה שממש אין בעיה לקנות משדר יד שניה אם בודקים שהוא בסדר קודם) ככה שנכון שזה השקעה גדולה אבל לדעתי היא ממש שווה את זה ואתה ממש תהנה.

בהצלחה!! וחג שמח

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Born To Be Dead- ראית מסוקים חשמליים אחרי שדרוג למנועי בראשלס 3900kv?

אין שום פער בביצועים כבר, ההבדל היחיד שנשאר הוא הגודל, והריח של הדלק שחלק מהמסוקאים כל כך אוהבים.

ובכל מקרה, מסוק דלק זו פשוט השקעה גדולה מדי. 8000 שקל למסוק ומשדר טוב זה לא סכום שהולך ברגל. ואתה שוכח עוד משהו מאוד חשוב- עלות החלפים ועלות התיקונים אחרי ריסוק, שכן אין דבר כזה למידה בלי ריסוק אחד לפחות. מקרים כאלו הם נדירים ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...