מהירות האור בחלל - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהירות האור בחלל

tom123

Recommended Posts

הארגיה של הגוף משתנה כאשר אתה משנה אותה, הרמת אבן זרקת אותה -> אנרגיה קינטית שינית את "כמות" האנרגיה שיש לאבן, שינית את המסה שלה.

ככל שהגוף נה מהר יותר המסה שלו גדלה, כדי לשמור על אותה תאוצה תצתרך להשקיע יותר כוח/אנרגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לגלים וכל שאר הדברים שנעים מהר יותר ממהירות שאור, זה לא סותר את מה שאינשטיין אמר..

הוא אמר שאי אפשר להעביר מידע במהירות אשר גבוהה ממהירות האור.. כל דבר שלא נושא מידע יכול בכייף לעבור את מהירות האור, ופה בעצם נכנס הקטע של מהירות חבורה של גלים שיכולה לעבור את מהירות האור, אבל היא לא נושאת מידע ככה שאין בעייה...

אם אני זוכר נכון לפי טרנספורמציות לורנץ חלקיק שנע במהירות הגבוהה ממהירות האור ינוע אחורנית בזמן, אבל שוב אני לא 100% על זה...

ל-tom123 , אם אתה מפעיל כח של 3 ניוטון על גוף בחלל כל הזמן אתה לא תעבור את מהירות האור כי ביחסות הפרטית יש גם טרנספורצית כוחות ושוב יש את כל עניין שקילות מסה אנרגייה ככה שלמרות שלפי ניוטון אתה תגיע למהירות אין סופית, ברגע שאתה מגיע למהירות שהיא לא זניחה ביחס למהירות האור כל התנהגות המערכת משתנה וחוקי ניוטון כבר לא רלוונטים ככה שאל תנסה להבין את היחסות דרך ניוטון כי זה רק יבלבל אותך...

זה כמו העברת הילוכים ברכב ידני, הגעת למהירות מסויימת-->החפלת הילוך (או תורה במקרה הזה), וזהו! ההילוך הכודם (חוקי ניוטון) כבר לא רלוונטי...

ו-Sifo Jen אני לא יודע מאיפה אתה מביא את מה שאתה אומר אבל הייתי בודק את מה שאתה אומר שוב כי אין תאורטיקן בעולם שיסכים איתך שאפשר לעבור את מהירות האור, לפחות לא לפי שום תיאוריה תקובלת (כן, גם מיתרים..) אולי בעתיד יגלו עוד כל מיני שטויות אבל בנתיים ההנחה שאי אפשר להעביר מידע במהירות הגדולה ממהירות האור, עדיין עומדת בבסיס הפיסיקה ולא נשברה (בנתיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלילא שולל, אבל עד היום עוד לא מצאו הוכחה לקיומם, ככה ששליטה עלייהם זה עוד רחוק..

(למרות שבקטע הזה תלוים המון תקוות במאיץ החדש, אבל גם שם רק מקווים למצא אותם, אף אחד עוד לא מדבר על לשלוט בהם..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שלי היא ששליטה עלייהם תהייה ע"י האטה שלהם ואז התיחסות אלייהם כאל חלקיקים רגילים, אולי בעליי תכונות מיוחדות...

לפי תורת היחסות הפרטית אי אפשר לשלוט עלייהם במובן של לתעל אותם ולהעביר באמצעותם מידע, אבל שוב כמו שאינשטיין כבר אמר "אין מספר של ניסויים שיוכיח שאני צודק, מספיק ניסויי אחד שיוכיח שאני טועה".

ביום שיצליחו להעביר מידע במהירות הגבוהה ממהירות האור (אם בעזרת חלקיקים ואם בעזרת גלים או כל צורה אחרת לצורך העניין..) אז נגיד אינשטיין טעה, נשנה הנחות בסיס ונמשיך משם..

רק חשוב לציין שזה עדיין לא קרה ולמרות שיש לתאורטיקנים בעיות עם שילוב של יחסות עם קוונטים וכאלה עדיין כולם מניחים שהיחסות סבבה ושהבעיות הם עם הקוונטים, אולי זו גישה נכונה ואוליי זו טעות פטאלית שתעקב אותם שנים.. בכל מקרה קטונטי מלהגיד לחוקרים מה לעשות...

אם זה באמת מעניין פה מישהו נתתי לינק כמה הודעות למטה (בהודעה על EPR).

זה לינק לסידרה של 4 מאמרים על קוונטים שמתיחס בין היתר לבעיות שיש עם תורת היחסות רק שגם שם מניחים שהיחסות נכונה ומנסים לפטור את הבעיות שיש עם תורת הקוונטים ולא להפך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון יש את טרנספורמציות לורנץ שמסדרות את כל עניין טרנספורמציות מהירות וזמן..

העניין מסתבך עם 4 ווקטור של תנע וכדומה אבל השאלה היא אם אתה צריך קישורים לסיכומים וכאלה שמסבירים ומלמדים תעניין לעומק או שמספיקה לך רק הידיעה שיש את הטרנספורמציות האלה...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השואל הראשון ששאל אם אפשר-אז אפשר, רק יש כמה בעיות:

1. אתה צריך כמות דלק ענקית שתספיק לך להגיע לתאוצה עד שתגיע ל 300,000 קמ בשניה.

אם זה מאויש אז בנאדם יכול לעמוד בכוח G, כלומר תאוצה של 10 מטר לשניה בערך, וזה אומר שעד שהוא יגיע למהירות האור זה יקח לו 4 שנים.

2. אין חומר שיעמוד במשהו שמתקרב למהירות האור מבלי להפוך לאנרגיה קודם(כולל המנוע שמניע את החללית או מה שזה יהיה)

3. ע"פ אינשטיין, המאסה נהיית אינסופית וגם היא מתארכת ככל שמתקרבים למהירות האור-למרות שאף אחד לא הוכיח את זה כי אף אחד לא שלח מאסה מה-0 למהירות האור...

4. זה הבעיה הכי מעצבנת, שאפילו אם תגיע למהירות האור, יקח לך עדיין שנים רבות לטייל בגלקסיה שאורכה כ-140 אלף שנות אור, ואם אתה רוצה למצוא חיים חדשים זה רק עם משהו ששובר את החוקים האלו..

אני מאחל למין האנושי בהצלחה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...