יש לי "חידה" בשבילכם.. - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי "חידה" בשבילכם..

SpEcToR

Recommended Posts

מסכים עם

אין דרך מעשית לעשות את זה, וגם אם הייתה, הקופסא הייתה בולעת את האור והופכת אותו לחום.

ובנוסף, יש לאור תכונה נוספת - attenuation - דעיכת העוצמה והתארכות אורך הגל של האור עם הזמן, כך שגם אם "יקפוץ" בין דפנות הקופסא ויוחזר כל הזמן, לאחר זמן מסויים הוא ידעך ובסוף ייעלם (לצורת אנרגיה אחרת כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Pure-Gold ניסה לרמוז לך שה....

לקופסה יש 6 פאות ....

אם תשתמש במראות נקיות (מראות מעבדה של לייזר) סביר להניח שיקח לו יותר זמן להפוך לחום....

אבל בגלל שהחזר לא 100% אתה לא יכול לשמר אותו ...

ה"דאיכה" הכוונה להמרתו לחום ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דאיכה בדר"כ מתייחסת להתפזרות של אור ולא לבליעה בחומר או באבק.

עוצמת ההארה (בואקום) יחסית ל-1 חלקי ריבוע המרחק.

גם אם החומר שממנו היתה עשויה הקופסא הוא חומר שלא בולע בכלל אור (נגיד שיש דבר כזה), ובקופסא יש ואקום -

איך תכניס אור לקופסא אטומה?

איך תדע אם יש שם אור או לא?

הרי בכל זמן שהוא, אם אור יכול להיכנס - הוא יכול גם לצאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דאיכה בדר"כ מתייחסת להתפזרות של אור ולא לבליעה בחומר או באבק.

עוצמת ההארה (בואקום) יחסית ל-1 חלקי ריבוע המרחק.

גם אם החומר שממנו היתה עשויה הקופסא הוא חומר שלא בולע בכלל אור (נגיד שיש דבר כזה), ובקופסא יש ואקום -

איך תכניס אור לקופסא אטומה?

איך תדע אם יש שם אור או לא?

הרי בכל זמן שהוא, אם אור יכול להיכנס - הוא יכול גם לצאת.

קודם סבבה שאפשר להגיע לרמת דיון כזה ...

יש אפשרות להשאיר את האור ממוקד (כמו כלי רדיו צלחת לווין או עדשה וכך למעשה לשמור נגד פיזור \ולתכנן מסלול..כמו לייזר)

ניתן להכניס אור לקופסא אטומה כי יש לאור מהירות אתה יכול תאורתית לפתוח חריץ ולהאיר ,ולסגור את החריץ לפני שהאור יצא דרך החריץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדשה לא תעזור לך, אתה צריך ממש , והדופן צריך להיות מראה מושלמת.

אבל בוא נדבר על מצב תיאורטי יותר פשוט - יש לך בתוך הקופסא מקור שפולט פוטונים.

נגיד גם שדופן הקופסא מחזיר את כל האור שהוא מקבל.

מקור האור פולט 10 פוטונים ומפסיק. בוא גם נגיד שיש לך דרך לגרום לזה שהפוטונים לא יבלעו כשהם יפגעו עוד פעם במקור האור.

אז בעיקרון יש לך 10 פוטונים שימשיכו לקפץ להם בתוך הקופסא.

אתה עדיין לא יכול לקרוא לזה "אור תמידי".

בכל דרך שבה אתה בודק אם עדיין יש שם אור - הוצאת משם פוטונים, כלומר יש שם פחות אור.

זה דומה לניסוי שעשו עם על-מוליכים. לקחו הרבה טבעות של על-מוליכים (בטמפ' קרובה לאפס המוחלט) וגרמו לזה שאלקטרון בודד יתחיל להסתובב בכל אחת מהן.

אם אתה בודק את הזרם בטבעת כזו - אתה בעצם מוציא את האלקטרון.

אבל בגלל שיש לך הרבה טבעות כאלה אתה יכול לבדוק טבעת אחת כל שעה ולראות אם עדיין יש שם זרם או לא.

אז הראו בעצם שכמה שהמתכת של העל-מוליך יותר טהורה האלקטרון מחזיק שם מעמד יותר זמן.

אמנם פוטונים הם קצת יותר בעייתיים מאלקטרונים (יש להם תכונות מסויימות של גלים) אבל נראה לי שבמקרה הזה זה די דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

יש אמרה מפורסמת - "עצם פעולת הניסוי משנה את התוצאה"

מחשל .. :silly: :silly: :silly:

גם בסיום הבדיקה ה 10 פוטונים\גליים קיבלתה את התוצאה הניסוי היצליח כי היצלחתה לשמר אנרגיה בתוך הקופסא ....

זה שאתה לא יכול לדגום אותה ממבלי ביזבוזים זה כבר נושא אחר ...ולא קושר לניסוי עצמו ...

אור תמידי הכוונה לשמירת אנירגיה מבלי להמירה למקור אחר (כגון חום לרוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אמרה מפורסמת - "עצם פעולת הניסוי משנה את התוצאה"

רק שזה לא מתייחס לזה, אלא לניסויים קצת אחרים שקשורים יותר לתורת הקוונטים ו/או לעיקרון אי הודאות.

יש לי שאלה,

כשהאור נגיד פוגע במשטח הלבן (100% לבן = 100% האור שפוגע מוחזר) אז האור "משתף" את האנרגיה שלו עם המשטח?

או במילים אחרות - האנרגיה של הפוטון יורד?

פוטון לא יכול לאבד חלק מהאנרגיה שלו. או שהוא נבלע (הופך לאנרגיית חום) או שהוא מוחזר.

אור תמידי הכוונה לשמירת אנירגיה מבלי להמירה למקור אחר

את זה אתה אמרת. את זה אתה יכול להשיג גם בסיב אופטי (דומה אפילו יותר לניסוי שתיארתי עם העל-מוליכים)

כדי שאני אקרא לפוטונים אור (ועוד "אור תמידי") אני צריך להיות יכול לזהות אור למשך זמן. אבל אולי זו רק הגדרה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניסוי הזה מזכיר לי דווקא את הניסוי של שדרינגר והחתול המסכן...

זה שאתה לא יכול לדגום אותה ממבלי ביזבוזים זה כבר נושא אחר ...ולא קושר לניסוי עצמו ...

אבל אז לא תוכל לבדוק שהאור אכן נמצא בקופסא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...