קושיה: למה כשעוצמים את העיניים אין שחור מוחלט? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קושיה: למה כשעוצמים את העיניים אין שחור מוחלט?

Guarding angel

Recommended Posts

שמעתי על קרניים קוסמיות אבל זה נשמע לי כמו חירבון של שור...

לא התכוונתי שזו הסיבה האמיתית. (למרות שיש קרניים כאלה).

רואים נקודות צבעוניות בגלל שהפעילות החשמלית בעיין לא מפסיקה לגמרי. יש רעשים שהמוח מסנן בזמן שיש אור וצריך לראות תמונה ברורה. אבל מנגנון הראיה עובד גם כשהעיניים עצומות והוא מנסה לפרש את הרעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לפשט את זה עד מאוד

העין שלך קולטת אור שמורכב מצבעים מסוימים המוח שלך יודע לפרש את האור הזה לפי העוצמה שלו ולכן אתה רואה צבעים

שאתה עוצם את העיניים אין חשיכה מוחלטת מכיוון שאור עדיין חודר לאזור העין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לפשט את זה עד מאוד

העין שלך קולטת אור שמורכב מצבעים מסוימים המוח שלך יודע לפרש את האור הזה לפי העוצמה שלו ולכן אתה רואה צבעים

שאתה עוצם את העיניים אין חשיכה מוחלטת מכיוון שאור עדיין חודר לאזור העין

ולמה אתה עדיין רואה "אפור" כשיש חשכה מוחלטת? גם בעיניים פקוחות?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרניים קוסמיות זה נוצר מפעילות השמש, זו קרונה מאוד חזקה שמתפשטת לאורך אלפי (ואפילו מיליוני) קילומטרים, זה בדיוק מה שאתה רואה בזוהר הצפוני או דרומי, זה כמו רוח של קרינה. וזה ממש לא קשור לעין ולזה שאתה רואה אפור בחושך, אתה רואה אפור בחושך כי אין מספיק אור כדי לפרש את הצבעים שמסביב אבל עדיין יש קמות מאוד קטנה של אור והדבר היחיד שהעין שלך (יותר נכון המח) יכולה לעשות זה להראות לך את הצורה של המוצר\עצם.

וכדי להבין איך העין פועלת צריך לחקות עוד כמה שנים כי אין עדיין מספיק מידע על המח כדי להגיע למסקנה איך העין עובדת, אנחנו רק יודעים שזה דבר מאוד מסובך וקשה למח שלנו וזה דורש ממנו הרבה מאמץ כדי לפרש צבעים, וכן ברור שזה קשור לכימיה כי יש כימיקלים בגוף אבל זה גם קשור לביולוגיה ופיזיקה (המשולש האין סופי הזה של ניחושים וניסויים לא מדויקים) בקיצור זה מאוד דומה לשמיעת צלילים במאמץ המח (וזה מאוד מסובך וקשה למח, אבל הוא מאוד גאוני ומופלא והוא יכל לבצע אלפי פעולות בפחות משניה).

ד"א סתם לידע האישי שלכם המחשבים בנויים כמו המח!!! יש כ. קול (אוזניים) מעבד (מח) כ. מסך (עניים) רם (טוב אין לי מוסג חחח אולי שרירים?) וגם המיבנה שלהם הוא כמו של המח והוא מבוסס על המח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א סתם לידע האישי שלכם המחשבים בנויים כמו המח!!! יש כ. קול (אוזניים) מעבד (מח) כ. מסך (עניים) רם (טוב אין לי מוסג חחח אולי שרירים?) וגם המיבנה שלהם הוא כמו של המח והוא מבוסס על המח

:screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמת אני כבר לא זוכר מי אמר את זה

ובאזה הקשר

אבל זה הגיוני

דרך אגב הראם זה גם המח

יש במוח 2 זכרונות

זכרון לטווח קצר ולטווח ארוך (תמיד שאני מדבר על הנושא הזה אני נזכר בכל הנושא של DEJA VU)

אם אתה זוכר מה שאכלת לארוחת צהריים זה לטווח קצר

ואם אתה זוכר את היום הראשון של כיתה א' זה לטווח ארוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממ כן זה באמת הגיוני ויכל להיות שזה גם נכון, הרבה מוצרים נוצרים מרעיונות שבאים מגוף האדם, למשל ואפילו מיקסר בא מהתנועה הסיבובית של היד ורק שינו את הסוף של היד (כדי שזה יעשה את העבודה יותר טוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אנחנו בשאלות על עיניים...

נכון כשמסתכלים על מנורה ואז מסתכלים לכיוון אחר רואים נקודת אור בעיניים כאילו שיש כוויה קטנה שעוברת אחרי דקה?

למה אם אני עוצם למשל את עין שמאל ומסתכל עם עין ימין על מנורה, אז אני מסתכל הצידה ופותח את עין שמאל וסוגר את עין ימין, גם עין שמאל תכאב טיפה ואני אראה את הנקודת אור הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה הודעות בחור אחד דיבר על חומר כימי שמופרש כדי ליצור את התמונה שהעין רואה

ומתי שאתה סוגר את העין אני מתאר לעצמי שלוקח לו כמה זמן להעלם כמו כל תגובה כימית

ובקשר לחלק השני שאתה פותח עין אחת ואחר כ את העין השניה

זה בגלל שהמוח רואה תמונה אחת

ושאתה מחליף עין אז המוח רואה את אותה תמונה אבל פשוט דרך "עדשה" אחרת

אני לא בטוח 100% אבל ככה אני הבנתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...