ידעתם שביום שני השבוע חלף אסטרואיד בגודל של 800 מטרים ליד כדור הארץ שלנו ?!?!?! - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ידעתם שביום שני השבוע חלף אסטרואיד בגודל של 800 מטרים ליד כדור הארץ שלנו ?!?!?!

aviv512

Recommended Posts

אביב- אתה מדבר על "ארמגדון". אף אחד לא אמר שדבר כזה יקרה. שם קדחו למרכז האסטרואיד, ופוצצו במרכזו גרעיני, אם תעשה ככה במציאות, לך תדע מה יקרה.

חוץ מזה, שם דיברו על אסטרואיד בגודל טקסס.

במקרה של אסטרואיד של 800 מטר, נניח וזה אסטרואיד סלעי רגיל ללא תכולת מתכת גדולה, your avarage friendly asteroid, גרעיני של 10 מגטון או יעיף אותו מחוץ למסלול בכלל, או ירסק אותו לחתיכות מספיק קטנות בשביל להישרף באטמוספירה. גם אף אחד לא אמר שחייבים ב 100% להצליח

אם זה יצליח לרסק אותו להרבה חלקים בגודל מכונית-בית-קומפלקס דירות ואלו יפגעו בים? גם הצלחה. אז יהיו לנו הרבה גלים של 7 מטר, במקום גל אחד של כמה מאות מטרים.

אסטרואידים מסוג "חצץ"- אין שום קבוצת אסטרואידים מסוג חצץ שה "חברים" בה מספיק גדולים בשביל לגרום נזק רציני. כל אסטרואיד גדול, הוא בד"כ אינדיוידואלי, ללא חברי לוויה. היו בטוחים שהישארותם ביחד היא מקרית בלבד, כוח המשיכה של אסטרואיד כל כך חלש, שהוא לא מסוגל למשוך אליו גופים בגודל דומה.

יש אסטרואיד אחד ענק בחגורת האסטרואידים, בגודל כ 27 ק"מ, שכחתי את שמו, שהצמיד לעצמו "ירח"- סלע בגודל כדור טניס שחג סביבו. זה לקבלת פרופורציה.

לא יכולים להיות גלים של 7 מטר... גובה הגל הוא מסדר הגודל של עומק המים במקום שבו הוא נוצר, כך, במרחק של כמה עשרות מטרים מהחוף יהיו גלים גדולים בהרבה מהגלים שליד החוף, ובמרחק של עוד כמה מטרים מהגלים הגדולים לא יהיו גלים בכלל, כי למים אין מספיק אנרגיה כדי ליצור גל בסדר הגודל של העומק... צונאמי נוצרים לגבהים מיפלצתיים בלב ים בגלל מספיק אנרגיה שמשוחררת בזמן רעידת אדמה או התפרצויות הרי געש וכו....

על שאר השטויות פה לגבי האסטרואידים אני אפילו לא מתכוון להתחיל לענות...

logic, שכחת גם את ארה"ב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם תמצאו דרך להוציא פצצה מהאטמוספירה, הבנתי שיש זווית מסויימת שאם משהו יוצא מהאטמוספירה בזווית הזאת זה מתחמם פחות מאם זה ייצא בזווית אחרת, אבל אני לא בטוח לגבי זה, ואם זה לא נכון, איך תוציאו פצצה מכדור הארץ?

הכי מגניב זה אנטי חומר ^^צריך לנסות את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה

פצצות גרעיניות הם בדר"כ מופלות על המטרה ולא משוגרות

למרות שיש טילים משוגרים עם ראשי גרעניים

אבל זה לא הקטע

הקטע זה שאם משגרים טיל כדי להגיע למטרה יש לו מבער מאחורה שמכוון אותו

אבל יש בעיה אחת

בחלל אין אוויר

אז את מה המבער ידחוף כדי להתקדם ולכוון את עצמו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם תמצאו דרך להוציא פצצה מהאטמוספירה, הבנתי שיש זווית מסויימת שאם משהו יוצא מהאטמוספירה בזווית הזאת זה מתחמם פחות מאם זה ייצא בזווית אחרת, אבל אני לא בטוח לגבי זה, ואם זה לא נכון, איך תוציאו פצצה מכדור הארץ?

הכי מגניב זה אנטי חומר ^^צריך לנסות את זה

בעית החום קיימת בעיקר בכניסה ולא ביציאה ואם הכניסה תתבצעה בזוית לא נכונה יש חשש לא רק לחום שמעל למצופה אלא גם המעבורת עלולה "לקפוץ" מכדור הארץ חזרה לחלל בדומה לאבן שקופצת על המים

לגבי אנטי חומר לא ידוע לי על פצצות שמוכנות לשמוש מאנטי חומר(קיימת בעיקר בעיית איחסון) אך אנטי חומר זהוא פתרון יותר פרגמתי מפצצת אטום כי אנטי חומר נדבק לחומר ומתפוצץ כשבא במגע עם חומר תוך שחרור אנרגיה עצומה ותוך השמדת חלקיקי החומר+האנטי חומר לכן זה יכול להיות הפתרון בעתיד לאיום האסטרואידי

יש לי שאלה

פצצות גרעיניות הם בדר"כ מופלות על המטרה ולא משוגרות

למרות שיש טילים משוגרים עם ראשי גרעניים

אבל זה לא הקטע

הקטע זה שאם משגרים טיל כדי להגיע למטרה יש לו מבער מאחורה שמכוון אותו

אבל יש בעיה אחת

בחלל אין אוויר

אז את מה המבער ידחוף כדי להתקדם ולכוון את עצמו?

קודם כל תהיה לו מהירות התחלתית אבל אם הוא בכל זאת יצתרך להאיץ הוא יכול לשחרר גז מהתחת ולפי החוק השלישי של ניותון הוא אמור להאיץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות בידך

החוקים של ניוטון (ובכלל כל חוקי הפיזיקה) נכונים בסביבה שלנו כלומר בתוך כדור הארץ

מה שאומר שבחלל פועלת פיזית אחרת

הפיזיקה שאנחנו מכירים לא עובדת בחלל

המבער שנמצא בתחת של הטיל פועל על בסיס דחיפה אוויר שמסביב לטיל

כלומר המבער נפתח ודוחף את האוויר שמסביב לטיל אחורה וכך הטיל מתקדם

אבל...

בחלל אין אוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות בידך

החוקים של ניוטון (ובכלל כל חוקי הפיזיקה) נכונים בסביבה שלנו כלומר בתוך כדור הארץ

מה שאומר שבחלל פועלת פיזית אחרת

הפיזיקה שאנחנו מכירים לא עובדת בחלל

המבער שנמצא בתחת של הטיל פועל על בסיס דחיפה אוויר שמסביב לטיל

כלומר המבער נפתח ודוחף את האוויר שמסביב לטיל אחורה וכך הטיל מתקדם

אבל...

בחלל אין אוויר

כוס עמק אולי תפסיק להגיד דברים חסרי שחר הפיזיקה בחלל עובדת בדיוק כמו הפיזיקה בכדור הארץ

אתה יודע בכלל מה החוק השלישי של ניטון אומר? במקרה שלא אז החוק השלישי של ניטון אומר שלכל הפעלת כח יש תגובה ששוה לכוח המקורי והפוכה לכויונו

כלומר אם הטיל ישחרר גז(שהיה תחת לחץ) מהתחת הגז יפעיל כח על הטיל וזה יגרום לתאוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחח תגיד אתה מסטול?

מה אתה מתעצבן

מה אתה מקלל מה אני חבר שלך?

אני מתקן אותך

הפיזיקה שלנו לא פועלת בחלל!

אין אוויר!!!

זתומרת שאם אתה "מפיל" עפרון הוא לא יזוז!!

למה?

כי אין אויר!

אין מה לדחוף למעלה כדי שהעפרון יזוז כלפי מטה

בכוונה רשמתי מפיל עם "" כי להפיל זה כלפי מטה והעפרון בחלל בכלל לא יזוז

ודרך אגב אני יכול ללמד אותך פיזיקה

מתי שתרצה שיעורים תתקשר אלי

אני יעשה לך הנחה

אבל אתה ידע מה אני בכלל לא יתווכח איתך

אתה יכול לרשום עכשיו מה שאתה רוצה

אני מרגיש שאני מדבר עכשיו עם אחותי!

אתה בדיוק כמוהה!

לא רוצה להקשיב

חושבת שהיא יודעת הכל לא רוצה ללמוד

שיהיה לך יום טוב :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחח תגיד אתה מסטול?

מה אתה מתעצבן

מה אתה מקלל מה אני חבר שלך?

אני מתקן אותך

הפיזיקה שלנו לא פועלת בחלל!

אין אוויר!!!

זתומרת שאם אתה "מפיל" עפרון הוא לא יזוז!!

למה?

כי אין אויר!

אין מה לדחוף למעלה כדי שהעפרון יזוז כלפי מטה

בכוונה רשמתי מפיל עם "" כי להפיל זה כלפי מטה והעפרון בחלל בכלל לא יזוז

ודרך אגב אני יכול ללמד אותך פיזיקה

מתי שתרצה שיעורים תתקשר אלי

אני יעשה לך הנחה

אבל אתה ידע מה אני בכלל לא יתווכח איתך

אתה יכול לרשום עכשיו מה שאתה רוצה

אני מרגיש שאני מדבר עכשיו עם אחותי!

אתה בדיוק כמוהה!

לא רוצה להקשיב

חושבת שהיא יודעת הכל לא רוצה ללמוד

שיהיה לך יום טוב :xyxthumbs:

תזכיר לי שוב איזה תואר יש לך? סימת בכלל תיכון? אתה בטוח שאתה יכול ללמד אותי פיזיקה?

אני מתעצבן כי אתה אומר שטויות זה שאין אויר בחלל לא אומר שהפיזיקה שונה שם חוקי הפיזיקה קבועים שם ועם תפיל עיפרון בחלל(בקרבת כדור הארץ) הוא כן יפול פשוט את לא תרגיש את זה כי גם אתה נופל והמהירות היחסית בינכם היא 0 עכשיו אם אתה תזורק תעיפון לעומת זאת אז נגיד נקרא לכיון ההתקדות שלו קדימה אZ הוא יעוף קדימה ואתה אחורה הוא יעוף יותר מהר ממך בגלל חוקי מתקף ותנע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תזכיר לי שוב איזה תואר יש לך? סימת בכלל תיכון? אתה בטוח שאתה יכול ללמד אותי פיזיקה?

אני מתעצבן כי אתה אומר שטויות זה שאין אויר בחלל לא אומר שהפיזיקה שונה שם חוקי הפיזיקה קבועים שם ועם תפיל עיפרון בחלל(בקרבת כדור הארץ) הוא כן יפול פשוט את לא תרגיש את זה כי גם אתה נופל והמהירות היחסית בינכם היא 0 עכשיו אם אתה תזורק תעיפון לעומת זאת אז נגיד נקרא לכיון ההתקדות שלו קדימה אZ הוא יעוף קדימה ואתה אחורה הוא יעוף יותר מהר ממך בגלל חוקי מתקף ותנע

חחחחחחחחחח

אני בכלל לא הולך להגיב לזה

אני הולך לעשות לשנינו טובה ופשוט להתעלם ולא ולהגיב לך

תחשוב מה שאתה חושב שנכון

רק חבל שלכלכת את הדיון הזה עם הקללות שלך

מקווה שהמנהלים יטפלו בזה בהתאם

המשך גלישה נעימה

והמשך יום/ערב/צהריים טובים (מה שלא יהיה אצלכם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחח

אני בכלל לא הולך להגיב לזה

אני הולך לעשות לשנינו טובה ופשוט להתעלם ולא ולהגיב לך

תחשוב מה שאתה חושב שנכון

רק חבל שלכלכת את הדיון הזה עם הקללות שלך

מקווה שהמנהלים יטפלו בזה בהתאם

המשך גלישה נעימה

והמשך יום/ערב/צהריים טובים (מה שלא יהיה אצלכם)

תקשיב לא קיללתי אותך ומקווה שלא נעלבת זה פשוט מעצבן שאתה אומר דברים לא נכונים ואם תלמד פיזיקה תראה שאני צודק

ויום נעים גם לך אצלינו עכשיו בטכניון זה בוקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן למדתי פיזיקה

אבל עזוב חבל על הויכוחים

שיהיה לך בוקר טוב בטכניון

פשוט אצלנו בנאסא לילה :sleep:

טוב אז לילה טוב אבל רק שתדע שאני מתקשה להאמין שלמדת פיזיקה כי מי שאומר שבגלל האויר עיפרון נופל הוא בברור לא למד פיזיקה כי עפרון נופל בגלל כוח המשיכה ולא בגלל האויר ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...