כמה צבעים העין האנושית יכולה לראות? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה צבעים העין האנושית יכולה לראות?

lmlm

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טכנית יש את מה שנקרה הספקטרום הנראה של האור, הכוונה היא שגלים אלקטרו מגנטיים עונים לקשר הבא: תדירות הגל כפול אורך הגל שווה למהירות האור.

מכיוון שמהמ שמבדיל בין גלים אלקטרו מגנטיים זה האורך גל שלהם, הספקטרום הנראה הוא בעצם טווח של אורכיי גל או תדירויות אם תרצו (זה לא משנה כי היחס בנייהם קבוע..) נראה לי שמאיזור ה-200 עד ל800 ננו מטר אבל אני בטוח טועה, אם זה עקרוני לך לדעת בדיוק אני אפתח ספר...

כל גל באורך אחר אנחנו לא נראה...

לכל אורך גל בטווח הזה יש צבע משלו, כשאתה שואל כמה צבעים אנו רואים, תכלס זה אין סוף, אבל בשביל הנוחות מכיוון שהמעבר הוא רציף, (משמע ככל שתעלה באורך גל ככה הצבע טיפה ישתנה) לקחו כמה צבעים ונתנו להם שמות, הדרךל הכי קלה להבין את זה היא כמובן להסתכל על הקשת, אם תסתכל על תמונה של קשת תראה שיש את הצבעים הבולטים ומה שבנייהם זה שינויי הגוון... ובעצם מעבר על הקשת הוא שינויי אורך הגל...

אגב, שחור זה בעצם כלום, אף גל או אם תרצו גל באורך אפס, ולבן זה כל אורכי הגל (בטווח הנראה) ביחד...

זה ההסבר הפיסיקאלי של העניין עד כמה שידוע לי, אם תרצה הסבר מפורט יותר תבקש ואני אכתוב לך אותו.....

נ.ב

אנקדוטה קטנה על למה להיות פיסיקאי...

אחרי שמקסוול הבין (או גילה, מה שנוח לכם...) את כל מה שתיארטי למעלה הוא טייל עם מי שלימים תהייה אשתו ואמר לה, מה תגידי אם אני אגיד לך שרק אני בכל העולם יודע מהוא בעצם אור הירך המשתקף דרך ענייך היפות.

ואני שואל אתכם, מי חוץ מפיסיקאי יכול לחלום להגיד כזה דבר (ולהתכוון לזה) לבחורה...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סוף זה לא ממש נכון

העין שלנו לא עד כדי כך רגישה לשינויים באורך הגל

על העיקרון הזה עובדות כל מיני תוכנות דחיסה למיניהן כגון JPEG(למרות שזה יותר שייך להבדלים בין צבעים שנמצאים אחד ליד השני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, מעצם ההגדרה של צבע אז אין דבר כזה

אפשר להתחכם ולהגיד שאם העיניים שלנו היו רגישות לUV או IR אז

היינו רואים את זה באיזשהו צבע שונה ומוזר

אבל אנחנו לא רואים את זה

אפשר לייחס צבע לUV,IR,גלי רדיו ולכל שאר הקרינות האלקטרומגנטיות

(שכולן זהות בעקרון, מה ששונה זה האורך גל/תדירות)

העיניים שלנו רגישות לתחומים שבין 400 ל800 ננומטר בערך (אם אני זוכר נכון את מה שלמדתי בפיזיקה)

וכל מה ששם נקרא הספקטרום הנראה

בעצם, ההסבר ש-Or הביא הוא נכון לחלוטין

בעצם, לא יכול להיות דבר כזה צבע שאנחנו לא רואים, כי אתה לא יכול לייחס צבע

למשהו שאתה לא רואה, זה כמו לייחס צבע "שקוף" לאוויר למשל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורך הגל הוא המרחק בין שתי נקודות מקסימום או מינימום של האמפליטודה (משרעת) ומסומן ב λ

אור נראה הוא סוג של גל אלקטרו מגנטי, שבאוויר נע במהירות האור

הספקטרום הנראה של האור נמצא בין אורכי גל של 4000Å ל 7000Å

(Å=10^-10m)

מתחת לאורך גל של 4000Å נמצא האולטרה סגול (UV)

מעל לאורך הגל של 7000Å נמצא האינפרא אדום (IR)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא התבלבל

UV הוא אורך גל קצר יותר ו-IR הוא ארוך יותר

כנראה השם שלו מדבר על התדירות, ובמקרה כזה

לUV יש תדירות גדולה יותר בעוד שלIR יש יש תדירות

נמוכה יותר, ומשם השמות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...