גלי קול מהירים ממהירות האור (הקול מהיר מין האור) - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גלי קול מהירים ממהירות האור (הקול מהיר מין האור)

pyro_man

Recommended Posts

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בגלל זה מורס היא לא שיטה טובה להעברה מהירה של מידע...

בכל מקרה, אני לא חשמלטור, ואין לי מושג איך אותות בתקשורת מודרנית עוברים, יתכן שאפשר יתכן שלא

והדבר הזה לא סותר שום דבר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פגעת בי :'( :-[

במקום להיפגע תסביר את ההודעה שלך :kopfpatsch:

היא חסרת משמעות לחלוטין (הקול מהיר המאור?!)

לעניין: יכול להיות שאני מתבלבל, אבל קיום גלים מהירים יותר מהאור זה לא משהו שהוכיחו אותו כבר מזמן בחישובים הטאורטיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין...

אנשים קוראים רק את הכותרת ואז באים ושואלים שאלות מפגרות?

אוף...

לזה שמעליי,

בתנאים מסויימים, גל קול יכול לנוע מהר יותר מאשר האור

התנאים האלה לא מתקיימים בדר"כ, ולכן חוץ מהניסוי הזה, אור מתקדם

יותר מהר מאשר גל קול ולכן הברק מגיע לפני הרעם

שאלה תאורתית...

אם אפשר לעשות את זה עם גל קול, האם תאורתית זה אפשרי להגביר את

המהירות של גל אלקטרומגנטי למהירות הגדולה ממהירות האור?

(אני משער שצריך בדרך אחרת, אבל עדיין, האם זה אפשרי?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז גלי הקול עברו זמן?

הרי לפי תורת היחסות של אינשטיין אם אפשר לעבור את מהירות האור אז אפשר לרחפף בן הזמנים?

ok, ואיך בדיוק אפשר למדד דבר כזה?

(שנה הבאה פרוייקט ;))

http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=157635&sid=16

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:screwy: דבר ראשון תרגעו!

אופן "התקדמות" גל האור (גל אלקטרומגנטי, שהוא בעצם אדווה השדות המגנטיים והחשמליים) שונה באופן בסיסי מאופן התקדמות גל הקול (גל חלקיקי במהותו). התאוריה של הגלים נותנת חסם עליון למהירות גל האור והיא הערך הידוע כמהירות האור. אין שום דבר אחר שיכול לנוע (לא פוטון ובטח לא חלקיק) מהר יותר. אגב, העובדה שגל אלקטרומגנטי משנה מהירות בהתאם לתווך נכונה.

החולשה היחידה בתאורית היחסות (שהיא זו המספקת את החסם למהירות הפוטונים) נובעת מ"עיקרון האיסור של פאולי" (שדווקא שימושי במכניקת הקוונטים) והיא רומזת שיכול להיות מצב שהוא חלקיקים (ברמה הסאב-אטומית) "ינחשו" את המצב של חלקיקים אחרים (אפילו כאלה שכלל לא באיזור) ו"יגיבו" בהתאם למצב הזה - התגובה הזו, תיאורתית לפחות, מהירה ממהירות האור.

לסיכום חברים, התצפיות על העולם הממשי, מוכיחות יום יום את נכונות תיאוריית היחסות הכללית. לכן בואו לא נחפז לחשוב על ישומים בתקשורת, קודם שיתן החוקר המחובר הסבר הגיוני לתוצאת שלו ושיתקבלו תוצאות אמפיריות שתומכות בהסבר הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, הפרעה או מידע יכול לנוע יותר מהר ממהירות האור, ואין שום דבר בתורת היחסות ששולל זו (בנוסף כפי שציינתי בתורת היחסות הכללית שדה הכבידה מהיר יותר מהאור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...