עכבר חי נושם מתחת למים הכיצד? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עכבר חי נושם מתחת למים הכיצד?

pyro_man

Recommended Posts

לפני מספר ימים ראיתי בנשיונל ג'אוגרפיק תוכנית על איזה אחד שניסה שלבור שיא בצלילה לעומק..

בסוף התוכנית הראו קטע על פיתוחים מדעים חדשים.. ובסוף הראו עכבר שנשם במשך שלוש שעות מתחת למים בתמיסה עשירה בחמצן ככה קראו לזה..

והוא ממש נשם את המים ואחר כך הוציאו אותו לבחוץ והראו שהוא חי..

איך זה יכול להיות ויש עוד מישהו שראה את זה כי אני בטוח שזה לא פעם ראשונה מהכירות על נשיונאל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשימת תמיסת חמצן לא חדשה

אם אני לא תועה אתה יכול לעשות לזה הסמכה כאשר אתה עושה divemaster (יש כוכב צלילה אחד, שני כוכבים ואז divemaster)

בגדול זה תמיסה כלשהי עם ריכוז של כ 90 אחוז חמצן ואתה יכול לנשום את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל איך? :o

הנאדיות מתמלאות מיים ואח"כ זה כמו דלקת ריאות או משהו לא? :o

כן, אצל בני האדם נאדיות הריאה מתמלאות במים לאבא שלי יש כוכב אחד או 2 אני לא בטוח יש לו רישון לצלילה ואני בטוח שהוא לא שמע על מישהו שיכול לינשום מתחת למים ללא ציוד בלון אוויר או משהו דומה..

נשימת תמיסת חמצן לא חדשה

אם אני לא תועה אתה יכול לעשות לזה הסמכה כאשר אתה עושה divemaster (יש כוכב צלילה אחד, שני כוכבים ואז divemaster)

בגדול זה תמיסה כלשהי עם ריכוז של כ 90 אחוז חמצן ואתה יכול לנשום את זה...

במים יש חמצן וכך הדגים יכולים לסממן את זה עם אני לא טועה אך בלי האדם לא יכולים לעשות זאת לא הבנתי למה התכונת שאפשר לעשות לזה "הסמכה" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכולכם מפספסים, זו העובדה שאלו לא מים, ולכן לא נוצרת בצקת בריאות!! זו התערובת של אוויר, רק בצורה נוזלית. ברגע שאתם פולטים את הנוזל מהריאות שלכם החוצה, השאר יתאדה תוך 5-10 נשימות.

זו תמיסה עשירה בחמצן, ועוברים הסמכה מיוחדת בשביל להשתמש בזה, זה לצלילות עומק מיוחדות, שאליהן תערובת רגילה של חמצן וחנקן לא תספיק, בגלל שהצוללים יחטפו שיכרון מעמקים לא נורמלי. גם צוללי נייטרו מוגבלים ל 150 מטר. יותר מזה, רק תמיסה עשירה בחמצן.

זה נכון שקשה מאוד לא "לבלוע" את זה, אבל מנסים פשוט לנשום את המים. ובסופו של דבר, אם תשהו בנוזל הזה ותעצרו את הנשימה, לגוף שלכם יש גבול, הוא לא יתן לכם להיחנק (שמעתם על מישהו שהתאבד ע"י עצירת נשימה?) ויתן לנוזל להיכנס לריאות. יכול להיות לא נעים בהתחלה, אבל קל להתרגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו תמיסה של פלואור חמצני למיטב ידעתי (זה לא אויר נוזלי מן הסתם, כי אויר נוזלי הוא או דחוס מאד או קר מאד...), הרעיון הוא שהקשרים שמחזיקים את החמצן בתמיסה חלשים מספיק כדי שהחמצן יעבור לדם בריאות

יש קטע מאד ארוך של זה בסרט מצולות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואאיי תודה נשמע מאוד הגיוני..

לא ידעתי שיש כזה דבר ..

נראה לכם שיצליחו ליצור זימים מלאכותים?

ולא האלה הענקים ששמים על הגב וזה נראה כמו חליפת וגם ככה הם לא ממש טובים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו תמיסה של פלואור חמצני למיטב ידעתי (זה לא אויר נוזלי מן הסתם, כי אויר נוזלי הוא או דחוס מאד או קר מאד...), הרעיון הוא שהקשרים שמחזיקים את החמצן בתמיסה חלשים מספיק כדי שהחמצן יעבור לדם בריאות

יש קטע מאד ארוך של זה בסרט מצולות

נכון משתמשים בזה גם בסרט מצולות וגם מראים איך העכבר נשאר בתוך התמיסה ולא מת[אם אני לא טועה] וגם אחר כך רואים איך הבנאדם מתרגל לנשום בתוך זה אני ממליץ לראות מאוד מעניין..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...