האם יש משהו מהיר יותר ממהירות האור?האם נעקוף אותה? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש משהו מהיר יותר ממהירות האור?האם נעקוף אותה?

moses_23

Recommended Posts

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אלקטרון 1 ופרוטון משנים לגמרי את תכונת האלמנט, אז למה שלכל חומר יהיה אפס מוחלט דומה ?

ומה קורה בשמש עם כל המיליוני מעלות שיש שם, כל האלמנטים שם היום צריכים מזמן להפוך לגז ולברוח משם, אבל בטח איזה כוח משיכה מחזיק הכל צמוד לכוכב, אבל מה עם "הקרקע" שעליה מתרחשים כל הפיצוצים הגרעיניים, הנקודות השחורות על השמש שגדלות זה לא מוצק ? מאיזה חומר עשויה הקרקע של השמש ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

people, people, להזכירכם, הנושא הוא לא האפס המוחלט, אלא:

האם יש משהו מהיר יותר ממהירות האור?האם נעקוף אותה?

מעתה והלאה, תגובות שלא יהיו קשורות לנושא ימחקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיזה דברים משייכים מהירות בכלל ? רק למשו שפיזית עבר את כל הדרך. ולא מספיק שהיה בנקודה א והופיעה בנקודה ב, למרות שתאורתית גם אם העצם עובר דרך מימד אחר ממקום למקום הוא עדיין לא יכול להופיע פתאום סתם איפה שבא לו, העצם עובר תדרך רק לא רואים אותו.

פאנקי מאנקי מה אתה רציני רק 4000 מעלות יש בפיצוצים גרעיניים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון. תאוריית היחסות של אינשטיין קובעת באופן חד משמעי כי אי אפשר לנוע במהירות הגבוהה ממהירות האור.

אולי אתה רוצה להסביר לנו , האנשים הפחות מנוסים בפיזיקה, מה בדיוק אומרת תורת היחסות באופן חד משמעי??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיזה דברים משייכים מהירות בכלל ?  רק למשו שפיזית עבר את כל הדרך. ולא מספיק  שהיה בנקודה א  והופיעה בנקודה ב, למרות שתאורתית גם אם העצם עובר דרך מימד אחר ממקום למקום הוא עדיין לא יכול להופיע פתאום סתם איפה שבא לו, העצם עובר תדרך רק לא רואים אותו.

פאנקי מאנקי   מה אתה רציני רק 4000 מעלות יש בפיצוצים גרעיניים ?

לכל דבר שהוא לא אתה. או יותר נכון, כל מה שמשנה את המרחק (וגם את הזוות אם אני לא טועה) שלו עם הזמן ממך. לך, ביחס לעצמך אין מהירות, אגיד אתה הולך ברחוב ועובר על פני שלט, במערכת שלך, השלט נע, ואתה עומד במקום, במערכת של השלט זה הפוך. יש כל מיני משוואות לחישוב המהירות של כל גוף בכל מערכת, ויוצא שבמהירויות נמוכות, החוקים של ניוטון טובים, אבל ב0.3 ממהירות האור יש כבר סטייה די גדולה...

אגב, גם הזמן משתנה כתלות במהירות, ולכן הזמן שעובר במערכת של אדם בתוך מטוס לא אותו זמן כמו אצל אדם על הקרקע, ובטיסות ארוכות הגיעו גם להפרשים של כמה שניות אם אני לא טועה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיזה דברים משייכים מהירות בכלל ? רק למשו שפיזית עבר את כל הדרך. ולא מספיק שהיה בנקודה א והופיעה בנקודה ב, למרות שתאורתית גם אם העצם עובר דרך מימד אחר ממקום למקום הוא עדיין לא יכול להופיע פתאום סתם איפה שבא לו, העצם עובר תדרך רק לא רואים אותו.

אני חושב שהדרך הכי מופשטת להגדרת מהירות (ולומדים את זה בשיעור ראשון בפיזיקה) היא קצב שינוי העתק.

אם גוף שינה את העתק, אזי הגוף נע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אילו מרחקים?

אני יודע?! ארה"ב- אוסטרליה אולי  ???

העיקר שזה מרחק גדול.... כי גם מטוס לא מגיע למהירות גבוהה מספיק שאפשר לחשב אותה כאחוז מסויים מהירות האור, הוא טס במהירות די זניחה, ולכן צריך לעבור הרבה זמן יחיסת כדי שיהייה אפשר למדוד את ההפרש.

גם איבוד המסה בתגובות כימיות אי אפשר למדוד בגלל שהוא קטן מידי, אבל בפיצוץ גרעיני ממש שפשר לחשב את המסה ש"הלכה לאיבוד"...

ובתורת היחסות מגדירים מהירות בצורה קצת שונה... מתייחסים למהירות במערכת, מהירות יחיסת... לא זוכר כבר בדיוק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על השאלה אבל:

איך מודדים את מהירות האור (אני רק בכיתה ח' אז עוד לא למדנו את זה)

הנה תשובה של בלדד השוחי[לשעבר :'(] בה הוא הסביר כיצד מדדו את מהירות האור:

http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=157635&sid=16

והנה כיצד אתה יכול למדוד את מהירות האור בעזרת שוקולד ומיקרוגל:

http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=176453&sid=16

בהצלחה :xyxthumbs:

אין מצב שלא נעבור אותה מתי שהו עים לא נמות

כל דבר פתיר בעולם

כמו אנטיביותיקה מי חשב שיהיה אפשר לעשות מה שהיא עושה

מה? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...