צריך רעיון לפרויקט במדע חישובי... - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך רעיון לפרויקט במדע חישובי...

PhoenixBoy

Recommended Posts

אני יודע שזה לא הזמן לזה אבל אני רוצה שמתי שאני אצטרך להכין את הפרויקט כבר אני אדע על מה אני עושה... מי שלא יודע חישובי זה בעיקר סימולציות...

לדוגמא: סימולציה של טיל. מכניס ערכים של משקל טיל, כמות דלק, מהירות שריפת דלק וכו'... ואז מקבלים הדמיה וגרפים שונים.

אז השנה אני כבר אצטרך להכין משהו... בשנה הקודמת מישהו הכין משהו עם אופטיקה שמראה את השבירה של האור דרך עדשה ואפשר לשנות את הקימור של העדשה, העובי ועוד דברים...

יש לכם רעיונות כלשהם? אני בכיתה י'... השנה אני לומד אופטיקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לדמות למשל ירי כדור מאקדח/תותח, זה מסתמך על מכניקה פשוטה של כיתה י' (אצלנו קראו לזה בליסטיקה).

יש המון פרמטרים לשחק איתם בדוגמה הזאת, משקל הקליע, מהירותו ההתחלתית, תאוצת הנפילה (נגיד שאתה יודה במאדים למשל) וכו'.

או למשל התנגשות של כדורי ביליארד, בדוגמה זו יש חשיבות לסוג המשטח (רמת החיכוך), מסת הכדורים (ואם הם בעלי מסה זהה או לא), מהירותם ההתחלתית וכו'.

רעיון נוסף הוא שיגור של משהו בעזרת קפיץ. שחק עם קבוע הקפיץ, אורך הקפיץ, משקל החפץ ועוד מיליון דברים.

אם אתה רוצה מתחום האופטיקה, אתה יכול להראות למשל איך מושפעות תבניות התאבכות של גלי אור למשל (אפשר גם גלים אחרים), מכל מיני פרמטרים כמו צבע האור (אורך הגל), רוחב הסדק/סדקים שיוצרים את התבנית וכו'. לא יודע אם לומדים את זה בכיתה י' אבל, אני למדתי את זה רק בי"ב בפרקי הבחירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לדמות למשל ירי כדור מאקדח/תותח, זה מסתמך על מכניקה פשוטה של כיתה י' (אצלנו קראו לזה בליסטיקה).

יש המון פרמטרים לשחק איתם בדוגמה הזאת, משקל הקליע, מהירותו ההתחלתית, תאוצת הנפילה (נגיד שאתה יודה במאדים למשל) וכו'.

או למשל התנגשות של כדורי ביליארד, בדוגמה זו יש חשיבות לסוג המשטח (רמת החיכוך), מסת הכדורים (ואם הם בעלי מסה זהה או לא), מהירותם ההתחלתית וכו'.

רעיון נוסף הוא שיגור של משהו בעזרת קפיץ. שחק עם קבוע הקפיץ, אורך הקפיץ, משקל החפץ ועוד מיליון דברים.

אם אתה רוצה מתחום האופטיקה, אתה יכול להראות למשל איך מושפעות תבניות התאבכות של גלי אור למשל (אפשר גם גלים אחרים), מכל מיני פרמטרים כמו צבע האור (אורך הגל), רוחב הסדק/סדקים שיוצרים את התבנית וכו'. לא יודע אם לומדים את זה בכיתה י' אבל, אני למדתי את זה רק בי"ב בפרקי הבחירה.

תודה רבה על הרעיונות אני חושב שאני אאמץ אחד מהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בעיית שני הגופים. שני גופים שנעים ע"י הגרביטציה אחד של שני. זה לא בעייה טריוויאלית שאפשר לפתור אותה אנליטית רק לשתי גופים, משם ומעלה זה נומריקה.

אם זה נראה לך פשוט את יכול לפתור בעזרזת נומריקה את בעיית קפלר, שזה דומה רק שבמקום לבטא את הרדיוס כפונקצייה של הזווית אתה מבטא את הזרדיוס והזווית כפונקצייה של הזמן, זה נורא נחמד כי יש לך צימוד שהוא למעשה בלתי פתיר בלי נומריקה (-;

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...