מה הוא זמן? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הוא זמן?

MasterDK

Recommended Posts

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תורת הקוונטום בגדול זה תאוריה שאומרת שלא בהכרח קיים מצב של "כן" ו "לא" (כמו בשפה בינארית 1 ו 0)

אלא יש מצב שלישי שהוא גם כן וגם לא באותו זמן

שחפץ מסויים יכול להיות "נוכח" ו"לא נוכח" באותו זמן

זה די מסובך ולפי דעתי כדי להבין את זה צריך הרבה דמיון בגלל שזה לא משהו שהמוח האנושי יהיה לו קל לתפוס! זה דברים די מופשטים!

ואם לא סיימת תיכון אני לא מציע לך להכנס לעומק העיניין הזה כי זה יבלבל לך את המוח לגמרי

לפי דעתי המאמר עם החתול מסביר בצורה די מובנת את הקטע של כל הדבר הזה (כמובן שזה רק ההתחלה!!)

אין לי את הלינק אולי למישהו פה יש אותו

שכחתי פשוט איך קרואים לפרופסור שעשה את הניסוי הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר לעובדה שהוא סיים או תיכון או שמא לא? אני אומנם סיימתי תיכון, אבל מבלי ללמוד מתמטיקה 5 יח' (למדתי 4), מבלי ללמוד כלל פיזיקה ומחשבים ועדיין אני יכול להבין בגדול (כמובן שרק "בגדול" :P) את הרעיון של תיאוריית הקוואנטים, כי כמו שאמרת - לא צריך לדעת נוסחאות בפיזיקה בשביל להבין את הרעיון העיקרי של התיאוריה, אלא צריך יותר חשיבה מופשטת וגמישה, כמעט חשיבה פילוסופית.

ו-sherlock1212, לי יש ספר על תיאוריית הקוואנטים (לא לימודי, עיוני) ומשם אני יודע אשר אני יודע, אולם קשה להסביר זאת כאן. מאידך, אם תכתוב בגוגל "תיאורית הקוואנטים" (עם ו' אחת או עם 2 ו'), אני בטוח שתמצא מספיק תוצאות. כמובן שאם תכתוב את הביטוי באנגלית תקבל עוד יותר תוצאות ועוד יותר מאמרים מקיפים.

לבנתיים, להלן קישור מויקיפדיה בעניין: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%AA_%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%9D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תורת הקוונטום בגדול זה תאוריה שאומרת שלא בהכרח קיים מצב של "כן" ו "לא" (כמו בשפה בינארית 1 ו 0)

אלא יש מצב שלישי שהוא גם כן וגם לא באותו זמן

שחפץ מסויים יכול להיות "נוכח" ו"לא נוכח" באותו זמן

זה די מסובך ולפי דעתי כדי להבין את זה צריך הרבה דמיון בגלל שזה לא משהו שהמוח האנושי יהיה לו קל לתפוס! זה דברים די מופשטים!

ואם לא סיימת תיכון אני לא מציע לך להכנס לעומק העיניין הזה כי זה יבלבל לך את המוח לגמרי

לפי דעתי המאמר עם החתול מסביר בצורה די מובנת את הקטע של כל הדבר הזה (כמובן שזה רק ההתחלה!!)

אין לי את הלינק אולי למישהו פה יש אותו

שכחתי פשוט איך קרואים לפרופסור שעשה את הניסוי הזה

כמו שמי שמתחתך אמר, אפשר להבין בגדול גם בלי לדעת פיסיקה כל כך..

.אני יודע בצורה הכי בסיסית של זה.

אבל זה בעצם מקביל לבכלל לא לדעת על מה זה מדבר.

ולהפך, אני אחזק אותך בצורה יותר דרסטית (וגם יותר ריאליסטית), גם אם סיימתי פיסיקה תיכון, 5 יחל, 100 סופי, וגם אם אתה מרחיב בשיעורי תיאורייה על פיסיקה...

לא תבין כלום ממכניקת הקוואנטים.

תואר שני מגרדים את זה (יעני כשאתה מתחיל תואר שני, אתה מתחיל באמת ללמוד מכניקת הקוואנטים - לפי מה שאני יודע).

ד"א, זו אחת הסיבות שאני לא כל כך אוהב את מכינקת הקוואנטים.

אנשים נטשו את הפיסיקה היפה, המושלמת שאיינשטיין חלם עליה, ובנו מפלצת מכוערת.

אני בנתיים מייחס למכניקת הקוואנטים כתורה דעובדת, עד שתימצא התורה שתחליף אותה (ואני מקווה שהיא תהיה ברוח איינשטיין).

ד"א, זה לא שאני אומר שהיא לא נכונה... אני רק אומר שלדעתי הפיסיקה שלנו היא כן מה שאיינשטיין חשב שהיא.

היא כן מתוסבכת, אבל מורכבת מהרבה חלקים פשוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח אחים שלי אתם כנראה לא הבנתי אותי

אני יודע שזה לא קשור אם סיימת תיכון או לא (או עם כמה יחידה )

אני רק אמרתי שברגע שנכנסים לעולם של התאוריה הקוונטית כל הקונצפטים הבסיסיים של הפיסיקה שיש לנו בראש מתבלבלים! (כמובן ש"בגדול" לא מזיק אלא רק אם נכנסים לעומק)

דבר שני ל Funky-Monk

פיסיקה זה לא דבר שבונים

אם תשים לב כמעט כל המושגים בפיזיקה (מהירות, אנרגיה, עבודה) הם מושגים שהיו כבר קיימים פשוט אנשים גילו אותם ו"הדביקו" להם נוסחא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח אחים שלי אתם כנראה לא הבנתי אותי

אני יודע שזה לא קשור אם סיימת תיכון או לא (או עם כמה יחידה )

אני רק אמרתי שברגע שנכנסים לעולם של התאוריה הקוונטית כל הקונצפטים הבסיסיים של הפיסיקה שיש לנו בראש מתבלבלים! (כמובן ש"בגדול" לא מזיק אלא רק אם נכנסים לעומק)

דבר שני ל Funky-Monk

פיסיקה זה לא דבר שבונים

אם תשים לב כמעט כל המושגים בפיזיקה (מהירות, אנרגיה, עבודה) הם מושגים שהיו כבר קיימים פשוט אנשים גילו אותם ו"הדביקו" להם נוסחא

הם היו "ידועים", אבל לא באמת ידעו מה הם.

אפילו כיום 90% מהאנשים ברחוב לא ידעו לענות לך מהו כוח משיכה.

ובטח שלא מהי אנרגיה (שאפילו טובי המדענים מתקשים להסביר בפשטות.).

פסיקה מן הסתם הייתה קיימת, אבל צריך לנסח אותה כראוי.

וכפי שמישהו הסביר כאן...

מילים של שפה יכולות רק לתאר את מה שאדם מסוגל להביע.

אך כיוון שהמוח האנושי לא כל כך מפותח (כמה דוגמאות פשוטות: אינו מסוגל ליצור מס' אקראי; אינו מסוגל לדמיין אינסוף), משתמשים במתמטיקה.

כאשר "המילים" שלה מסוגלות לתאר בקלות כמעט הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מתבלבל

המוח האנושי כן מסוגל לבחור מספר אקראי!

המחשב הוא זה שלא משדוגל לבחור מספר אקראי אמיתי!

ואני אומר אמיתי (ואילו שעבדו פעם בויזואל בייסיק לדוגמא מבינים אותי) כי המחשב לא יוצר מספר אקראי אמיתי

תעשה פעם תוכנה פשוטה ב VB שתציג לך מספר "אקראי"

ותראה מה התוצאה

תסגור את התוכנה ותריץ אותה שוב ותראה מה קורה!

בקיצור גלשנו פה לדברים שלא כל כך קשורים לת'רד אבל WHAT THE HECK

כולנו פה בשביל ללמוד :xyxthumbs:

ודרך אגב את כוח המשיכה כן אפשר להגדיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מתבלבל

המוח האנושי כן מסוגל לבחור מספר אקראי!

המחשב הוא זה שלא משדוגל לבחור מספר אקראי אמיתי!

ואני אומר אמיתי (ואילו שעבדו פעם בויזואל בייסיק לדוגמא מבינים אותי) כי המחשב לא יוצר מספר אקראי אמיתי

תעשה פעם תוכנה פשוטה ב VB שתציג לך מספר "אקראי"

ותראה מה התוצאה

תסגור את התוכנה ותריץ אותה שוב ותראה מה קורה!

בקיצור גלשנו פה לדברים שלא כל כך קשורים לת'רד אבל WHAT THE HECK

כולנו פה בשביל ללמוד :xyxthumbs:

ודרך אגב את כוח המשיכה כן אפשר להגדיר

א'. הידע שלך מאד בסיסי בVB. הבעיה היא שלא באמת הכנסת לא את הפונקצייה של מס' רנדומלי. טעויות של הרבה מתחילים. הפונקצייה מתחילה ככתיבה של Randomize מעל לפעולה הרצויה.

ב'. לא ולא, המוח האנושי אינו יכול לחשוב על מס' אקראי. אתה לא מודע לכך, כי מבחינתך המס' שבחרת הוא אקראי.

אך למשל תשים לב, שאם נותנים לך לבחור שלושה מס', למשל, במהירות, בלי אפילו שניה לחשוב. המס' הראשונים שייפלטו לך יהיו כנראה רצופים (יעני - 7,8,9), או קשורים בסדרה פשוטה כלשהי.

אם אתה רוצה משו יותר מופשט... תבחר מס' רנדומלי אחד. עכשיו תזכר מה הדבר האחרון שהסתכלת עליו.

אתה תשים לב שבדרך כלשהי (ממש פשוטה, לא משהו מאד מסובך) המס' קשור למה שהסתכלת עליו.

ג'. רק לידע כללי - רנדום במחשב מסתמך על פונקצייה מסובכת שנבנת על המשתנה של התאריך, יחד עם עוד כל מיני פונקציות מסובכות אחרות. זה נראה רנדומלי, אבל זה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אתה צודק אבל יש לזה סיבה

שאתה אומר לי תבחר מספר רנדומלי ונגיד אני בוחר 7

הסיבה שבחרתי 7 היא שאני בנאדם

ולבני אדם יש זכרון

אז אולי בעבר חוויתי משהו שגרם לי "לאהוב" את המספר 7 יותר ממספר אחר

או אולי שחקתי בעבר כדורסל וזה היה המספר שלי

אבל בקיצור המספר שאני יבחר יכול להיות רנדומלי (סתם בא לי לחשוב על 7) או יכול להיות בעל קשר מסוים (רגשי או פיזי)

אי אפשר לדעת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אתה צודק אבל יש לזה סיבה

שאתה אומר לי תבחר מספר רנדומלי ונגיד אני בוחר 7

הסיבה שבחרתי 7 היא שאני בנאדם

ולבני אדם יש זכרון

אז אולי בעבר חוויתי משהו שגרם לי "לאהוב" את המספר 7 יותר ממספר אחר

או אולי שחקתי בעבר כדורסל וזה היה המספר שלי

אבל בקיצור המספר שאני יבחר יכול להיות רנדומלי (סתם בא לי לחשוב על 7) או יכול להיות בעל קשר מסוים (רגשי או פיזי)

אי אפשר לדעת

אפשר לדעת, אם תבצע את הניסויים שאמרתי לך.

בדקתי גם עלי וגם על חברים שלי - פועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד שתגיד לי לבחור מספר בן 10 ספרות ותתן לי 20 שניות לצורך העניין (הרבה מאוד זמן). ונגיד שבחרתי את המספר - 3954869205 - איך תוכל להוכיח שהוא לא אקראי? בעיקרון גם אני חושב שכל מספר שנבחר קשור איכשהו להשפעות פסיכולוגיות, גנטיות וחברתיות, אבל איך תוכל להוכיח שהוא לא אקראי? כל עוד אתה לא יכול להוכיח את הדבר (בהנחה שאתה לא יכול, תפתיע אותי ;)) זאת רק תיאוריה, שאתה יכול לתמוך בה או להתנגד לה, כמו האמונה באלוהים למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר לא אקראי בחיים, הכל נוצר כרצף של פעולות.

זאת שאלה פילוספית מפורסמת מאוד - אם הכל נוצר מרצף של פעולות, מה מהות הבחירה החופשית? היא קיימת? הרצון החופשי קיים? העובדה שאני מגיב כאן עכשיו, היא לא בשליטתי והייתי חייב לעשות זאת? אם אין בחירה חופשית והכל רצף של פעולות לא אקראיות - איך תוכל להאשים רוצח? הרי זה לא אשמתו שהוא רצח, הוא היה חייב לעשות זאת, זה משהו שהיה חייב להתרחש, זה לא היה בבחירתו (כמו שאם בוחר מספר הוא לא אקראי, אלא הייתי חייב לבחור דווקא אותו כיוצא מהשתלשלות העיניינים). ואם כך - האם העתיד קבוע מראש לפרטי פרטים? האם אפשר ככה לחזות את העתיד? ושוב - אם כן, איפה הבחירה החופשית? אני לא באמת מצפה שתענה לשאלות כאן, זה רק תהיות שמטרתן להתקיל את התזה שלך, ולא אני המצאתי אותם כמובן. כאמור - זאת שאלה פילוסופית גדולה מאוד ובעייתית מאוד, ולכן גם לא תוכל לומר שאין ביכולתי לבחור מספר אקראי, שכן אז כל השאלות המהותיות הנ"ל יצוצו.

אבל יש רצף פעולות אקראיות שמובילות לבחירה אקראיות

אבל לא כל פעולה אקראית. הפעולה שאתה עכשיו עושה לא אקראית לחלוטין, היא פעולה אחת מיני מספר פעולות שאתה יכול לעשות בהתחשב במצבך הפיזי, הכלכלי, הפסיכולוגי, הרגשי, בעקרונות המוסר שלך וכו'... אתה לא תעשה פעולה אקראית לגמרי, זה ברור. אולי אפשר להגיד שיש לך מבחר פעולות לבחור מבינהן, וכל אחת יכולה להוביל למבחר פעיליות חדשות אפשריות, ומתוכם אתה מקבל אופציות חדשות ובוחר מהן, לא יודע. אמרתי כבר, זאת בעיה פילוסופית גדולה מאוד, אחת הבעיות הגדולות ביותר שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...