העתיד כבר כאן: שיחות וידאו עם הולוגרמה של הצד השני

עשיתם פעם שיחת וידאו עם קרוב משפחה או חבר מהצד השני של העולם? רוצים לראות אותו לא רק דרך המסך אלא ממש מולכם? בקרוב זה יהיה אפשרי.

מציאות מדומה הוא כנראה התחום הלוהט ביותר בשוק בתקופה האחרונה. מוצרים כמו ה-GearVR של סמסונג שנמכרים לכל דורש במחיר נגיש (ומאז יציאת ה-Galaxy S7 אפשר לומר מחולקים בחינם), ומוצרים מתחרים מבית גוגל וחברות אחרות שצצים בכל פינה, הם רק השלב הראשון.

השלב הבא שהשוק מכוון אליו הוא שלב מלהיב אפילו יותר – שימוש בהולוגרמות שיציגו את העולם המדומה בתוך העולם האמיתי – ליצירת מציאות רבודה. מיקרוסופט למשל הציגה את הטכנולוגיה שלה (HoloLens) לראשונה באירוע ההשקה של חלונות 10, ומאז היא גם הספיקה להכריז על טכנולוגיה חדשה בשם Holoportation, המאפשרת להקרין הולוגרמה מלאה של האדם איתו אתם משוחחים.

הבעיה היא, כמובן, שלא מדובר בטכנולוגיה נגישה במיוחד: על מנת להקרין את עצמכם כהולוגרמה יש צורך במספר רב של מצלמות, אשר יצלמו אתכם מכל כיוון וישלחו את המידע למערכת ה-HoloLens, שאותה ילבש הצופה שלכם מהצד השני.

אז מה כן? בואו נתחיל מהבסיס: היוטיובר Mrwhosetheboss פרסם בערוץ היוטיוב שלו לפני מספר חודשים שיטה נחמדה וזולה ליצירה עצמית (DIY) של "מערכת" לתצוגת הולוגרמות ישירות מתוך הטלפון הסלולרי שלכם, שדורשת בסך הכל: דף, דבק, עט, מספריים, סכין, ועטיפה ישנה של דיסק (זוכרים אותם?), בשילוב עם מעט יצירתיות:


ולאן ממשיכים מכאן? ובכן, לאחר שבניתם לעצמכם מערכת לתצוגת הולוגרמות, כל שנותר הוא לצרף לערכה פריסקופ קטן שיאפשר לכם לצלם את עצמכם בזמן שהטלפון שוכב על השולחן, ולהמתין בסבלנות ליציאתה של האפליקציה שעליה הבחור מהסרטון הקודם עובד במרץ. לאחר מכן, תוכלו לשבת בסלון ולשדר לחברים/משפחה בחו"ל (או בחדר השני) הולוגרמה של עצמכם.

כמובן שלא מדובר במוצר מלוטש ומרהיב כמו מוצרי ה-VR הקיימים, ובוודאי שזה לא יאפשר להציג אתכם בגודל מלא כפי שהעתיד הלא רחוק כבר צופן לנו, אבל בתור התחלה ובמיוחד במחיר של חצי מנה פלאפל וקצת תושיה – אין ספק שמדובר בגימיק נחמד שנותן לנו הצצה מעניינת לעתיד.

מה דעתכם על הרעיון? שימושי? מעניין? מטופש? ספרו לנו בתגובות!