מפת הדרכים המעודכנת של אינטל: Kaby Lake כבר בקיץ

5 תגובות

מפת דרכים מעודכנת של נחשפת ומראה זמנים מדוייקים יותר למשפחות המעבדים הבאות שלה, ו-Cannonlake

מידע מודלף חדש, שנראה אותנטי לחלוטין מציג את מפת הדרכים המעודכנת של חברת בכל הנוגע למעבדים הבאים שלה למחשב האישי. המידע לא מפתיע במיוחד, אלא בעיקר מאשר את מה שכבר ידענו, ונותן לנו טווח תאריכים מעט יותר מדוייק.

שיטת ה-Tick Tock של אינטל בהחלט נעצרת גם הפעם, עושה רושם – כאשר תהליך ייצור של 10 ננו-מטר יראה אך ורק לקראת סוף שנת 2017, ומשם סביר להניח שייעצר אף יותר בשל אתגר המזעור ההולך ומתעצם של חברת אינטל, מה שמאשר את המידע הקודם הנוגע למעבדים הבאים של ולשיטת הטיק-טוק.

אם כן, המעבדים הבאים מבית אינטל הידועים בשם Kaby Lake ומשמשים כרענון ארכיטקטורת ה- ופלטפורמת ה- 100 צפויים להגיע אלינו כבר במהלך הקיץ (הרבעון השלישי שנת 2016), ולהביא איתם תדרי שעון גבוהים במעט וצריכת חשמל משופרת.

מפת הדרכים המעודכנת של אינטל: השעון נעצר לעת עתה
מפת הדרכים המעודכנת של אינטל: השעון נעצר לעת עתה

ה-Tick הבא, מעבדי ה-Cannonlake, שעל פי השמועות הותיקות יהיו הראשונים להציע במעבדים "הבכירים" שלה לשוק המיינסטרים מעבר לארבע ליבות, יגיעו במהלך קיץ 2017, גם ברבעון השלישי כשנה לאחר מכן, סוף כל סוף בתהליך ייצור של 10 ננו-מטר.

כמו כן, המפה מראה בנוסף את הגעתם של מעבדי ה-Apollo Lake בסמוך ל-Kaby Lake הקיץ, המעבדים החסכוניים הבאים שיתפסו את מקומם של מעבדי האטום הנוכחיים בשוק הנמוך, ובמכשירי ו-2in1 חדשים גם כן החל מהקיץ.

דיווחים אלו מיישרים קו פחות או יותר עם הדלפות קודמות שקיבלנו, המדווחות על עצירה מוחלטת במירוץ המזעור אצל החל מ-10 ננו-מטר לפחות עד שנת 2020, מה שיכול ליהיות אפשרי לחלוטין בהתחשב במצב. אך בשוק בו הכל משתנה בקצב מאוד מהיר מתחת לפני השטח, עדיף לחכות ולראות והשאיר את הספקולציות בצד.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר