מעכשיו גם בשקלים חדשים: Steam החלה לתמוך במטבעות חדשים

השדרוג של פלטפורמת הגיימינג עשוי להפוך את החיים שלנו לקלים יותר, ואולי לחסוך עלויות המרה מיותרות

רוב הצרכנים שנוהגים לרכוש בחנויות אונליין ברשת מכירים היטב את שער החליפין בין הדולר האמריקאי לשקל הישראלי, יש להניח, היות ומדובר באחת מהדרכים הבסיסיות והנפוצות ביותר להבין מה הוא המחיר המעשי שאותו אתם עתידים לשלם על המוצר שמעניין אתכם.

בזמן האחרון ניתן למצוא לא מעט חנויות שמחליטות לעבור ולגבות את המחירים שלהם במטבע המקומי, בכדי להקל עוד קצת על אלו שמתקשים עם כל החישובים וליצור קשר חזק יותר לשוק המקומי – ועכשיו גם של וואלב מצטרפת למגמה הזו, עם הכרזה על תמיכה ב-11 מטבעות מקומיים חדשים מהמזרח התיכון, אסיה ודרום אמריקה, שהשקל הישראלי שלנו הוא אחד מהם.

אחרי שהשיקה כרטיסי מתנה דיגיטליים (בנוסף לאלו הפיזיים שקיימים כבר שנים), וואלב מציגה עוד שיפור – הכל רק בכדי שתמשיכו לרכוש ולבזבז

החל ממחר בלילה, ה-13 בנובמבר, חנות הגיימינג תחל להציג לקהל הגולשים המקומי את כל המחירים כשהם כבר בשקלים חדשים, ללא צורך בהמרות וחישובים וללא צורך להתחשב מראש בדמי ההמרה היחסיים שאותם יגבו מכם בשירותי הסליקה. זה משהו שיקח זמן מה להתרגל אליו, ללא ספק, אך גם מעיד על הרצון של אנשי הפלטפורמה להמחיש הכרה ותמיכה בשוק הקטן שלנו (ובכמה נוספים ברחבי הגלובוס).

אולי בקרוב נראה את התחלת השיווק של המוצרים הפיזיים של גם בישראל?

אין לנו התנגדות נחרצת לצעד הזה, אך אנחנו בהחלט מקווים כי לא יהיה ניצול של ההזדמנות להחלה של מחירים גבוהים יותר מאלו שראינו עד כה בדולרים – כפי שכבר קרה לא אחת בעבר במסגרת מעברים של שירותים כדוגמת . התשובות יגיעו בקרוב מאוד.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Itay Brenner
משתמש

נכון שסטים תמיד הייתה זמינה בארץ, אבל כאשר עוברים למטבע מקומי, וואלב שולחת המלצות על סמך שער החליפין וטרנדים בשוק והמפיצים יכולים לשנות את המחיר הסופי על פי ראות עיניהם, ופה בעצם קבור הכלב.

שמעתי לפחות על מקרה אחד של נציג מסטים שמסר שהמחירים משתנים רק לצורך חסכון בעמלות המרה, אבל קשה לדעת אם זה יהיה נכון גם בעתיד…

השאלה הגדולה היא אם בשלב מסוים נצטרך לשלם מע"מ גם על מוצרים דיגיטליים מבחינת החוק בארץ, אז נראה עלייה דרמטית במחירים, וזה יכול להיות די קרוב: https://www.themarker.com/technation/1.2882499

Tnufa
משתמש

דווקא המחירים בנטפליקס מאוד הוגנים ביחס למחירים המקוריים.
החבילה הכי גבוהה עולה 14 דולר ובארץ עולה 50 שקלים שהם 14 דולר וכמה סנטים בודדים. מפרגן מאוד לנטפליקס בקטע הזה.
הלוואי שגם התרגום של המחירים מדולרים לשקלים בסטים יהיה כמו בנטפליקס…

אבל אכן יש הרגשה שיש פה פתח למניפולציה של המחירים לפי רמת השוק המקומי. וכמו כמעט כל דבר אחר במדינה הזאת, יהיה יותר יקר מהמקור.

1stcowgirl
משתמש

שטויות….
משחקים לא קונים ב STEAM.
למה לשלם 60$ על משחק חדש ב STEAM
אם אני יכולה לרכוש STEAM CD KEY במחיר של 40% פחות? _ (ועדיין במטח זה יותר זול)

MalGano
משתמש

זה רק אצלי או שעכשיו לא ניתן לקנות את GTA 5 בסטים? דף המוצר מופיע אבל אין מחיר או אפשרות לקנות אותו… אני יודע שיש משחקים שאסור למכור בארץ (כמו Wolfenstein החדשים והם כלל לא מופיעים בחיפוש) אבל עד לפני השינוי כן היה אפשר לקנות GTA5 דרך סטים בארץ. מוזר.

 

sbenrap
משתמש

לא רק אצלך. לא ניתן לקנות כעת משחקים שהמפיצים שלהם לא קבעו מחיר בשקלים (או הסכימו פשוט לשער ההמרה).
בינהם כמעט כל המשחקים של 2K, ACTIVISION, ROCKSTAR.
אגב, באופן לא מפתיע רוב המשחקים עולים בממוצע כ-10% יותר מאשר היו בדולרים, המצב הקודם היה עדיף בהרבה – אפילו חברות האשראי לא עשקו אותנו כל כך.
כל הכבוד ל-VALVE על היוזמה, חסכו לי הרבה כסף.

OvO
משתמש

קונים מsteam רק בחגים המטופשים שלהם 🙂

וגם אז המחירים במקרה הטוב הם כמו בg2a ודומיו כמו שצוין לפני.

defoler
משתמש

רק קחו בחשבון שהמחירים של Steam בממוצע גבוהים יותר מהמחירים שהיו בדולארים.

הסיבה היא ש steam הם אלו שעושים את המרת במטבע בשווי המרה הגבוה ביותר בנוסף ללקיחת אחוז המרה גבוה יותר והמרת מחירים לערך גבוה יותר.

 

מה הכוונה, משחק שהיום עולה 19.99$ ובפועל היה עולה 20.5$ שזה בערך 72.5 שקל בגלל שחברת האשראי היתה עושה המרה בנגיד 3%, עכשיו המחיר של המשחק הוא 74.5 שקל, בגלל ש steam לקחו 6% עלות המרה.

משחק AAA שעולה 59.99$ ובפועל היה 61.7$ (217.3 שקל בערך), עכשיו עולה 239.9 שקל, שזה גם עלות המרה, וגם רווח נוסף של steam על חשבוננו.

 

זה יכול ולא יכול לקחת בחשבון שינויים בדולר. כלומר כשהדולר נמוך, אנחנו רק מפסידים את הירידה. כשהוא גבוה, אני גם מפסידים, כי כמובן ש steam לא תפסיד את ההמרה.

 

יש כמובן חריגים, אבל הם בהכרח לא יהיו משחקים פופולאריים, והמחיר שלהם נמוך בגלל שהמחירה שלהם בארץ בטח נמוכה, אז לא איכפת להם שאולי מישהו בכל זאת יקנה. הם כמובן לא מפסידים.

בגדול, די נדפקנו. steam עשו double dipping בהמרות וברווחים.

nitzanj
משתמש

זה לא קשור לעמלות של סטים, המפיצות צריכות לקבוע מחיר עבור כל מטבע. כמו בדוגמא הראשונה, Assassin creed החדש עולה 60 דולר. בהמרה ישירה זה 211 ש"ח אבל המחיר הנקוב הוא 240, זה הכפלה ב-4, יוצא להם מספר עגול ושם זה נגמר… זה הרבה יותר מ-6% עמלה כזאת אחרת, זה כמעט 15% הפרש עוד לפני עמלות המרה של חברות האשראי.

 

גם למי שקונה כמוני, רק במבצעים ודילים וכו' – זה דפיקה רצינית. 

IlanF
משתמש

עם 240 שקל לעומת 211 אני יכול לחיות

אבל אם אתה רוצה לראות חזירות אמיתית תסתכל על GTA 5

350 שקל! = 99.5 דולר נכון לרגע זה לעומת ה- 60 דולר שהוא נמכר בכל מקום אחר בעולם

 

זה בנוסף לכל הבאלגן שהם עושים עם מיקרו טרנזאקציות זה למה רוקסטאר לא הולכים לקבל ממני עוד שקל לעולם, לא הולך לקנות משחקים שלהם יותר…

wpDiscuz