חלונות 10 על ARM: זמן התגובות

אינטל ו- מציגות, כל אחת לחוד, את הדרך איתה הן מקוות להתמודד מול שיתוף הפעולה הטרי בין לקוואלקום ולשבבי ה- שלה

מערכת חלונות 10 פועלת רשמית מעתה לא רק על מעבדי ה-x86 המוכרים לנו היטב, אלא גם על מעבדי ARM, שמוכיחים בהצלחה כי הם עברו כברת דרך טכנולוגית מאז הכשלון הצורם של חלונות RT ומוכנים לקרב הזה הרבה יותר – עם חיי סוללה ארוכים בצורה חסרת תקדים וקישוריות קבועה לרשת שעורבת באופן חלק בין רשתות סלולר לרשתות Wi-Fi בהתאם לאפשרות הטובה ביותר שקיימת בסביבה. כל זה משפיע גם על אינטל וגם על , כך נראה – ומביא אותן להגיב לאיום הטרי.

AMD עשתה זאת כבר במעמד ההכרזה של חברת קוואלקום על מחשבי ראשונים שמבוססים על ה-Snapdragon 835 – כשנציג שלה עלה על הבמה והכריז כי שיתוף פעולה בין מפתחות השבבים הביא ליצירת דגמי רפרנס של מחשבים ניידים אשר כוללים מעבדי Ryzen בתוספת למודם סלולרי של , בכדי להעניק לצרכנים עוד פלטפורמה פוטנציאלית עם חיבור קבוע לרשת האינטרנט.

שיתוף כוחות בין לקוואלקום יכניס את ללחץ?

אנחנו עדיין לא יודעים כיצד יראו מוצרים מסחריים ממשיים שיאמצו את הקונספט וראוי לציין כי מחשבי עם מודם לקישוריות הם לא דבר חדש לחלוטין בשוק – אך אנחנו בהחלט לא נתנגד לכך שהתפיסה הזאת תחל להראות פניה גם במוצרי מיינסטרים לצרכנים הביתיים, ולא רק בדגמים עסקיים בתור תוספת בשווי מאות דולרים, כפי שהיה נהוג בדרך כלל עד היום.

עדיין לא ברור כיצד תוספת של מודם בלתי מובנה במחשבי Ryzen תשפיע על המחיר וצריכת ההספק שלהם

אינטל, שלעומת מפתחת מודמים סלולריים משלה אשר מתחרים ישירות באלו של קוואלקום ולא זקוקה להתבסס על שיתוף פעולה איתה, בחרה להגיע עם הצהרה פומבית על כך שהיא מציעה מחשבים אישיים עם קישוריות קבועה לרשת (כלומר עם קישוריות מובנית) כבר שנים, גם לעולם הארגוני וגם לעולם הביתי, כשהמגוון הקיים אמור אף להשתפר במהלך השנה הקרובה ואיתו אמורה להתווסף גם היכולת הפוטנציאלית להגיע למהירויות הורדה של עד ג'יגה-ביט בשנייה, ממש כמו אצל ה-Snapdragon 835 של .

לא מתרשמת מהמיזם החדש של היריבה שלה, ומבטיחה לחזק את התחרותיות שלה בנישה הספציפית הזו בעתיד הקרוב

יצרנית השבבים המשיכה עם ציון של מחשבי ה-Galaxy Book מבית סמסונג, ה-Miix 520 של לנובו, ה-Mi Notebook Air של שיאומי, משפחת ה-ProBook 400 של HP ואחרים בתור כאלו שמציעים אפשרות לקישוריות רשת קבועה כבר היום, וקינחה בתזכורת לכך שכל מוצריה תומכים במלוא היכולות של 10 ב-64 ביט, בזמן שבמוצרים המבוססים על החומרה מקוואלקום התמיכה היא כזכור רק ביישומי UWP שזכו להמרה ישירה ייעודית וביישומי של 32 ביט דרך שכבת אמולציה מובנית.

מחשבים עם קישוריות מובנית יוכלו להפוך למעין ברירת מחדל חדשה בתוך שנה מהיום? אנחנו לא נתנגד לכך, בייחוד אם זה ישפיע באופן מינימלי על תג המחיר הסופי

כמות ומגוון המחשבים האישיים מבוססי החלונות שתגיע אלינו בשנת 2018 עשויה להיות גדולה יותר מבעבר, ואנחנו מקווים שהתחרות המוגברת הזו תעשה רק טוב לכל הצרכנים באשר הם.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר