הצצה ראשונה למחשב שיכיל את השבב מאינטל עם ליבה גראפית של AMD

האם המכשיר הראשון של בעידן ה--G יהיה מחשב NUC תחת שם הקוד Hades Canyon?

ההכרזה של אינטל על מעבד ראשון מסוגו שמשלב חומרה שלה ושל המתחרה באותו מארז ממשיכה להכות גלים ברחבי הרשת, באופן צפוי – ועכשיו ישנם מספר דיווחים מקבילים שמתיימרים לערוך לנו היכרות עם אחד מהיישומים הממשיים הראשונים לדור אשר קיבל את השם -G – מחשב NUC קטןן מימדים שמיועד לגיימינג.

תמונה בודדת מתוך האתר הסיני Chiphell מציגה לוח מודפס מרובע קטן עם מה שללא צל של ספק נראה כמו מארז השבב הייחודי של ה-Kaby Lake-G שהוצג באופן פומבי במעמד ההכרזה הרשמית – ומקורות אחרים כבר מצהירים על כך שמדובר במחשב ממשפחת ה-Hades Canyon של החברה, שעצם קיומה הודלף מוקדם יותר במפת דרכים. המחשב המדובר יגיע, לכאורה, עם ארבע ליבות עיבוד פיזיות של אינטל, זכרון HBM2 מובנה עבור הליבה הגראפית בנפח של 4 ג'יגה-בייט – וליבה גראפית מובנית של מסוג Vega 11 שלכאורה גדולה ומתקדמת מאלו שיהיו חלק ממעבדי ה-Ryzen הניידים הראשונים של החברה, אך עם כמות גדולה יותר (פי 2.5 עד פי 3) של יחידות עיבוד פעילות.

מפת הדרכים מציינת מעטפות הספק של 65 וואט ו-100 וואט עבור דגמי ה-Hades Canyon – האם זה מה שאנחנו אמורים לצפות לו ממעבדי ה- G בשתי התצורות שלהם שידועות לנו בשלב הזה? זה נשמע גבוה – אך לא מופרך לגמרי

עדויות אחרות ברשת כבר סיפרו לנו על שתי תתי גירסאות שונות של שבבי Kaby Lake-G, כאשר זו המתקדמת יותר תציע 24 אשכולות עיבוד בליבת ה-Vega שלה עם 1,536 יחידות עיבוד בסך הכל ותדר פעולה של 1GHz לערך, שיעניקו יחדיו רמת של כ-3.3TFLOPS, אשר תאפיל גם על מה שמספק כרטיס גראפי עדכני לשוק המיינסטרים כדוגמת ה-GeForce GTX 1050 Ti, הן בגירסתו הנייחת והן בגירסתו הניידת.

הרבה מסתורין אופף את המוצר, גם אחרי שהוצג בצורה רשמית וחגיגית

ראוי לזכור כי רוב המידע הזה מבוסס על השערות וספקולציות, אך אין וויכוח על כך שהטכנולוגיה והגישה החדשות האלו פותחות צוהר למגוון שימושים מעניינים עד מאוד שלא ממש היו אפשריים עד עכשיו – נקווה לעוד פרטים קצת יותר מדוייקים ומהימנים כבר בתערוכת CES הגדולה בינואר הקרוב.

ביצועי הגירסה הצנועה יותר של ה--G, לפי נתונים שנקלטו במאגר מבחן ה-GFXBench

שיתוף

הגב

wpDiscuz