עצומה: לספק תחמושת תעמולתית לאויבים שלנו ולפגוע במדינה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצומה: לספק תחמושת תעמולתית לאויבים שלנו ולפגוע במדינה

amir85

Recommended Posts

עצומה: חקירה חיצונית לעופרת יצוקה

שבוע לאחר פרסום העדויות מהמבצע ברצועת עזה, שורת אנשי ציבור, שחקנים וזמרים קוראים לפתוח בחקירה חיצונית - שלא על-ידי צה"ל. בין החותמים: אורנה בנאי וגל אוחובסקי

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3750209,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעיונכם התכתבות קצרה ביותר שערכתי עם מישהי בשם שרית מכאלי מארגון "בצלם". התכתבות זו נערכה לפני שנה וחצי, כלומר לפני "עופרת יצוקה".

שלום,

ראשית, חשוב לי להבהיר כי אינני נמנה על תומכיכם או המצדדרים בכם בקרב הציבור הישראלי. אינני מסתייג מרוב הכינויים המפארים אתכם מעל גבי הטוקבקים באינטרנט - ואף שאיני נוהג להתבטא כך, אני מבין את הגורמים לכתיבתם בלשון בה נכתבו.

עם זאת, אני גם לא נוהג לפסול אף אדם, רעיון או ארגון על הסף. נברתי זמן מה באתרכם כדי לנסות ולהבין את המניעים שלכם ומה עומד מאחוריהם, אך נותרתי בעיקר עם שאלות נוספות:

- חלק גדול מהטענות שאתם משמיעים בכלי התקשורת, מבוססות על "מידע מהשטח". אינני ממעיט בחשיבותה של עבודת שטח, אך קשה לי שלא לשים לב שכל התחקירנים שלכם (לפחות אלה הרשומים באתרכם) הם ערבים. מיותר לציין כי עובדה קטנה זו מעלה תמיהות עמוקות בנוגע לאמינותם של דו"חות אלה. הרי זה לא סוד שרובם המוחלט של הערבים (גם כאלה שמסתייגים מאלימות ובסה"כ רוצים לחיות בשקט) לא מחבבים בלשון המעטה את מדינת וקיומה בפיסת הנדל"ן הקטנה שלנו במזרח התיכון. יאסר עראפת אמר בזמנו ש"מותר לשקר, כל עוד הדבר משרת את מטרות העם (הפלסטינאי)". מדוע שאני ארצה להאמין לדיווחים של אנשים שאינם מעוניינים בשלומי כל עוד אני גר כאן (או שלומכם שלכם, לצורך העניין)?

- בהמשך לשאלה הקודמת, איך קרה שאין לכם תחקירנים יהודים? האם אתם בעצם מודים כי כתב יהודי שינסה לבצע עבודת שטח בגדה או ברצועת עזה צריך לחשוש לשלומו, למרות העבודה אותה הוא מנסה לבצע?

- אתם כותבים שבחרתם להתמקד בנעשה בשטחים, ולא לסקר את הנעשה בתוך "הקו הירוק". האין כאן משום הוצאת דברים מהקשרם? הרי לא מעט פעולות צה"ל מכוונות כנגד אנשים שניסו, מנסים או מתכוונים לפגוע במטרות ישראליות, רובן אזרחיות, מה שללא ספק מהווה פגיעה בחוק הבינלאומי?

- הבאמת אין מבחינתכם הבדל בין ילד ערבי שנהרג בתקיפת צה"ל כי אביו (שישן בחדר ליד) שלח ילדים אחרים לדקור, לירות או להתפוצץ בין יהודים לבין ילדים יהודים שנהרגו בידי ערבים?

- ואם כבר ב"שטחים" אתם מתמקדים - "שטחים" כהגדרתו של מי בדיוק? הרי לפי הגדרותיו של ארגון ה"חיזבאללה", כל מדינת היא שטח כבוש שיש לשחררו בכוח. גם המדינות הערביות המתונות יותר רואות בגולן "שטח כבוש". האם פיגוע בקצרין יזכה לסיקור נרחב מצדכם כ"הפרת החוק הבינ"ל בשטח כבוש"?

- גם אם נתמקד בהפרות החוק הבינ"ל בשטחים בלבד (כהגדרתם המקובלת), מה עם שימוש באמבולנסים ורכבי עיתונות לצורך העברת אמצעי לחימה ומבוקשים חמושים? האין הדבר מנוגד לחוק? ומה עם אחסנת תחמושת במבני מגורים בהם לנים אזרחים? הרי לפי כל אמנה בינלאומית, בניין אזרחי שהוסב לשימוש צבאי יחשב כמטרה צבאית לכל דבר, ודין יושביו כדין חיילים. אם אני טועה, אשמח להפנייה.

- ושוב בעניין ההתמקדות בשטחים: נתקלתי באתרכם באישום כלפי צה"ל עקב השימוש בחימוש מסוג Flechette במלחמת לבנון השניה, באופן המסכן אזרחים. למיטב ידיעתי, לבנון הינה מדינה ריבונית, וכאשר שוגרו משטחה טילים כלפי , היא דה-פקטו הכריזה מלחמה נגדינו. בכל מקרה, לא מדובר בשטח כבוש או כזה אשר מנוהל בידי . אם אתם אכן מתמקדים רק בשטחים, איך תסבירו את המאמר המדובר?

- בדף ה"עדויות" באתרכם, ישנה רשימה ארוכה של אירועים שקרו בשטחים ובהם נפגעו תושבים ערבים. בכללם, מתוארים מקרים בהם אלה שאחראים לארועים הינם "מתנחלים" ולא חיילים - כלומר, הפוגעים הם אזרחים, והחוק הצבאי הבינ"ל לא חל עליהם. בכלל, אני לא מכיר את המונח "זכויות אדם" כשבשני צידי התקרית נמצאים אזרחים. "הפרת זכויות אדם" היא פעולה המתבצעת ע"י שלטון, או כוח שיטור כלשהו כלפי אוכלוסיה אזרחית. האם גם כאן אני טועה?

- ובהמשך לסעיף הקודם, בתקופה המסוקרת בדף ה"עדויות" ארעו לא מעט תקיפות של ערבים כלפי אזרחים יהודים באותם האזורים. בין אם נצא מנקודת הנחה כי התוקפים פעלו על דעת עצמם ובין אם נניח כי נשלחו ע"י ארגון זה או אחר - למה אין אזכור לכך ולו במילה אחת? הרי לטענתכם אתה מסקרים במידה שווה פגיעה באוכלוסיה אזרחית באשר היא, הלא כן?

- באותה הרשימה, יש אזכור לחולים שמתו כי לא הורשו להכנס לארץ לקבלת טיפול רפואי. למיטב ידיעתי, החוק הבינ"ל מחייב מתן עזרה רפואית לנפגעי פעולות איבה בלבד, וגם זה רק במקרה בו הצד המתבקש לעזור שולט בפועל במקום המצאותם של המבקשים עזרה. למה לטענתכם מדינת ישראל אמורה להעניק טיפול רפואי כללי לתושבי רצועת עזה?

- ונסיים ב"מצור" על עזה: ככל הידוע לי, הרעבה מכוונת של אוכלוסיה אזרחית היא פעולה המנוגדת לחוק הבינ"ל. עם זאת, הרי לא זה המקרה. בשום מקום לא נאמר שאסור למנוע ממדינה (או ישות מדינית) עויינת אספקת דלק, נכון? מה גם שהרי לא באמת מדובר במצור ישראלי. חלק מהרצועה גובל הרי במצריים, ולא היתה נוכחות צבאית בפילדלפי מאז ההנתקות. הפלסטינאים אינם עוינים רשמית את מצריים ולהפך, אז מדוע שלא יארגנו לעצמם דרכי אספקה דרכם? מדינה אינה מחוייבת לפי שום חוק שאני מכיר לאפשר מעבר אספקה כלשהי למדינת אוייב, לפחות ממה שאני יודע.

עד כאן קושיותי לבינתיים. אני מחכה בסבלנות לתשובות ומודה לכם מראש על ההתיחסות. כאן גם המקום לציין כי אני פעיל במספר ארגונים חברתיים (שאינם פוליטיים), וסביר מאוד שתשובותיכם, כמו גם העדר תשובה מצדכם, יזכו לתפוצה רחבה יותר מאשר לעיני בלבד.

הנה התשובה שקיבלתי תוך זמן קצר יחסית:

שלום רב,

אכן, רוב עובדי השטח של בצלם הם ערבים. חלקם פלסטינים, וחלקם אזרחי ישראל. אם מבחינתך זה שולל א-פריורי את הנכונות לייחס לעבודתם אמינות, אז אין ממש טעם להמשך השיח הזה. די עצוב שצריך בכלל להגיד זאת, אבל אנחנו בבצלם יודעים שערבים, כמו גם יהודים, הם בני אדם שחולקים נקודות תורפה, כמו גם נקודות חוזק. יש בהם דוברי אמת ויש בהם שקרנים. אנחנו מחליטים אם לייחס אמינות לעד על סמך בדיקה והצלבה של דבריו עם מקורות אחרים, כולל מקורות ישראליים, ולא על סמך מוצאו הלאומי. לצערי הרב, התפרסמו בשנים האחרונות מספיק מקרים בהם הודו חיילים בצה"ל כי שיקרו בתחקירים. ראה מקרה דהרייה, ועוד רבים אחרים.

שרית מיכאלי, בצלם

לא קשה להבחין כי יש כאן התייחסות לסעיף הראשון בלבד. ומה עם האחרים?

קודם כל, תודה על התגובה.

שנית, מאוד נוח לצעוק "גזענות" ולהתחמק מהשאלות הקשות. איני אומר שיש לשלול את כל המידע שמגיע מאותם כתבי שטח ערבים רק בגלל שהם ערבים, אני רק אומר שלדעתי לפחות יש לשים לב לכך שמעורבים בעניין לא מעט אינטרסים נוספים, שרובם לא ממש לטובתינו.

נכון, גם חיילי צהל משקרים לפעמים וגם גורמי שלטון - וגם את דבריהם אני לא לוקח בתור תורה מסיני - אבל למה לקחת צד אחד, בעל אינטרס, ולהציג את משנתו בתור האמת היחידה?

בכל מקרה, גם את את שוללת מכל וכל את הטענה הזו, אודה לך אם לא תשתמשי בזה בתור תירוץ להתעלם מהשאלות האחרות.

הודעתי זו לא זכתה למענה כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:goodposting:

וואי אחי איך טרחת סתם כאילו היית מקבל תשובה רצינית....

לא ציפיתי לקבל תשובה הגיונית. למעשה, המטרה היתה לאסוף שאלות שאין להם תשובה הגיונית, לפחות לא מבחינתי ומבחיתך. חשבתי אולי ל"בצלם" יש תשובות כלשהן, ולו כאלה שמתאימות להגיון שלהם. מסתבר שגם להם אין תשובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפנטזיות של עזה National Post

פעילותו של ארגון "שוברים שתיקה" היא חלק מדפוס פעולה עיקש ומצער. מבקריה של ישראל, הן במדינה עצמה והן מחוצה לה, כה נואשים להכתים את שמה של המדינה היהודית שהם מסרבים לתת לעובדות לעמוד בדרכם.

http://www.jcpa.org.il/JCPAHeb/Templates/showpage.asp?DBID=1&LNGID=2&TMID=178&FID=606&PID=0&IID=23031

חשיפה: ארגון בצלם חוזר בו מטענות בדבר טבח שביצע כביכול צה"ל

במשך 4 שנים וחצי האשים ארגון בצלם את צה"ל בהרג 14 צעירים פלסטינים חפים מפשע, למרות שהחמאס הודיע כי ההרוגים היו פעילי חמאס ששהו במחנה אימונים. לא מכבר, חזר לפתע הארגון מטענתו והודה כי פרסם מידע שגוי ביסודו, אך לא טרח להתנצל על ההאשמה הכבדה שהטיח בצה"ל.

http://www.jcpa.org.il/Templates/showpage.asp?FID=610&DBID=1&LNGID=2&TMID=99&IID=23007

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה יפה שפורסמה ב ynet:

>>>

356. למעשה, העצומה היתה צריכה להיכתב הפוך

איל כהן , אי-כאן (22.07.09)

מתוך סקרנות ביקרתי בעצומה, והצביעות שנגלתה לעיניי היתה מחליאה. לפיכך, ניסחתי מחדש את העצומה כפי שאני מאמין שהייתה צריכה להיכתב אילו הייתה נכתבת על ידי אזרחים שפויים ומאוזנים:

העצומה - הפוך :

אני, החתום/ה מטה, קורא/ת לאנשי השמאל לחדול לאלתר מהטרדת צה"ל, שחייליו מחרפים נפשם על מנת שאזרחי מדינת יוכלו לחיות בארץ הזאת.

כולנו חרדים מעליית השמאל האנטי יהודי והפרו פלסטיני, המלקה את עם בכל דרך שבה הוא בוחר ללכת.

החוסן המוסרי של צהל, הוא אחד ויחיד בהשוואה לכל צבא אחר בעולם. אחרי שמונה שנות ספיגת קסאמים שהביאו לפגיעות בנפש ופגיעות בכלכלה ובביטחון, ושתיקה מצד , "עופרת יצוקה" היה בלתי נמנע, ולמעשה, הבעיה היחידה שלו היא שהוא יצא לדרך מאוחר מדי.

יש בינינו המאמינים שריבוי הפעילות של השמאל בישראל נובע מצורך סמוי בתשומת לב או ממאזוכיזם גרידא. מה שברור הוא שאותם שמאלנים בין אם תמכו במבצע ובין אם התנגדו לו, אינם משרתים במילואים ואת האנרגיה שלהם הם מפעילים בעיקר במלחמה נגד מתוך חדרים ממוזגים מאחורי מקלדת המחשב.

לאותם שמאלנים יש גם את החוצפה להשתמש בפסוקים מן הגמרא כדי להצדיק את דרכם האנטי ישראלית. הם כמובן לא יזכירו פסוקים ברוח "הקם להרגך השקם להרגו", אלא פסוקים המשרתים את מטרותיהם כמו המאבד נפש אחת כאילו איבד עולם מלא (סנהדרין ד:ה בגרסא המקורית)...

השמאלנים דורשים לקיים חקירה בלתי תלויה על מנת להטריד ולהציק וללכלך את צה"ל ככל שניתן בטיעונים מוסריים.

מלחמה איננה דבר מוסרי בעליל ומי שהביא לפריצתה הוא זה שחייב להתמודד עם התוצאות. לא ניתן לדרוש משום מדינה שמכבדת את אזרחיה לספוג ירי טילים על בסיס יומיומי במשך שמונה שנים, מבלי להגיב באופן שיאלץ את הצד התוקפן לסור מדרכו, ומבצע עופרת יצוקה, בזכות ההקרבה של חיילינו היווה תגובה לתפארת בהשוואה למדינות רבות אחרות והשיג את מטרתו, שהיא הפסקת הירי אל ישובים ישראלים, תוך מינימום פגיעה באזרחים חפים מפשע.

<<<

כל מילה בסלע :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משהו שאני לא מבין.

למרות שאני ימני, יש שיגדירו אותי קיצוני אפילו, אני איכשהו יכול להבין את השמאל שיוצא באמירות כמו "לא לפגוע באזרחים גם אם יש מחבלים שיורים מתוך האוכלוסיה", כאלה שטוענים שנוהל שכן זה לא בסדר.

אבל השמאל בתקופה האחרונה יוצא מדעתו לחלוטין. השמאל של היום לא פועל למען המוסר, האמת והשוויון בין ערבים ויהודים, כמו שהיה פעם. היום הוא פועל חד משמעית כנגד מדינת . נכנסתי לא מזמן לכמה אתרים של ה"שמאל החדש", כמו בצלם, מר"צ וכד'. כמו שמישהו פה כבר ציין, האתרים האלה מוטית בצורה בוטה כנגד מדינת ולא פועלים למען שום שוויון. לא מוזר לכם שאין אף "כתבה" בבצלם על ילד מסכן משדרות שאיבד את הרגל? לא מוזר לכם שאין אף כתבה של השמאל על חוסר מוסריותו של החיזבאללה ושל החמאס?

נראה לי שמה שקרה, זה שהשמאל ה"אמיתי" (לפי הגדרת השמאלנים) נדחק לשולי הפוליטיקה בזמן האחרון, והוא פשוט נדבק באנטי מטורף כנגד המדינה שכביכול "דחתה" אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוח בן 160 עמודים שהוכן עלידי משרד החוץ, המסכם את פעולות צה"ל במבצע עופרת יצוקה כהכרחי ופרופוציונלי:

http://www.mfa.gov.il/NR/rdonlyres/E89E699D-A435-491B-B2D0-017675DAFEF7/0/GazaOperation.pdf

סיכום קצר:

* This detailed study has been prepared in order to place the Gaza Operation in its proper factual and legal context. Israel had both a right and an obligation to take military action against Hamas in Gaza to stop Hamas' almost incessant rocket and mortar attacks upon thousands of Israeli civilians and its other acts of terrorism.

* Israel was bombarded by some 12,000 rockets and mortar shells between 2000 and 2008, including nearly 3,000 rockets and mortar shells in 2008 alone. Hamas specifically timed many of its attacks to terrorize schoolchildren in the mornings and the afternoons. These deliberate attacks caused deaths, injuries, and extensive property damage; forced businesses to close; and terrorized tens of thousands of residents into abandoning their homes.

* By late 2008, Hamas rocket fire was capable of reaching some of Israel's largest cities and strategic infrastructure, threatening one million Israeli civilians.

* Israel's resort to force in the Gaza Operation was both a necessary and a proportionate response to Hamas' attacks. By contrast, both before and during the Gaza Operation, Hamas committed clear, grave violations of international law.

* Israel deeply regrets the civilian losses that occurred during the Gaza Operation. But Israel has both the responsibility and the right under international law, as does every state, to defend its civilians from intentional rocket attacks.

[br]פורסם בתאריך: 31.07.2009 בשעה 15:50:34

While the shooting has stopped, Operation Cast Lead is not over yet - it has just moved to another front.

The UN's Goldstone Commission is soon to present its findings on alleged Israeli "war crimes" in Gaza. Amnesty International has taken aim at IDF drones. The Red Cross is pounding away at the walls of "the Gaza prison," while "Free Gaza Ships" try to reach its shores. Human Rights Watch is raising money in Saudi Arabia by painting Israel as a pariah state.

And it is not just in Spain, Britain and Belgium that lawyers and jurists are using legal means to attack Israel. Within Israel, too, Yesh Din, Gisha, Breaking the Silence and Rabbis for Human Rights (partly funded by European countries) are also chipping away at the IDF's legitimacy.

The NGO approach is to take the sum total of Israeli operations during Cast Lead and paint the IDF as an immoral army that uses vastly disproportionate force. This approach doesn't look at individual actions and assess them on their proportionality but rather puts all of the IDF's actions together into one picture and argues that in the Gaza case, there were 1,400 people killed on the Palestinian side - mostly civilians, according to Palestinian figures vigorously disputed by Israel - while Israel lost 13 people in total, most of them soldiers in friendly-fire incidents.

The view in Israel is that this NGO approach produces a deeply distorted picture. The Israeli concern, furthermore, is that the aim of all these groups is to create deterrence against a future use of force by the IDF in Gaza and Lebanon.

Away from the battlefields, there are hundreds of petitions, cases, legal opinions and pending actions against Israel cropping up in courts across the world. The phenomenon is wide and growing. It is driven by a lot of money and support from countries and people not friendly to Israel.

http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1248277926831&pagename=JPost/JPArticle/ShowFull

בנוסף אנחנו גם רואים שמה שלא הולך בכוח הולך במוח, זה למה החמאס הפסיק את ירי הטילים עלינו כי אפילו ברחובות של גזה צוחקים עליהם (יש כל מיני מחזות בנושא) אז מה שהם עושים זה עוברים לתעמולה ובמקרה שלהם שילוב שילטון ברזל ותשתית צבאית חזקה שכופה את רצונו, אסלמיזציה של עזה, ועד כמה מרכיבים יחד כל זה ממש לא טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...