קניתי כפול ליבה, יש לי מספר שאלות או במילים אחרות קניתי כפול ליבה ויש לי מספר. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתי כפול ליבה, יש לי מספר שאלות או במילים אחרות קניתי כפול ליבה ויש לי מספר.

bobby323

Recommended Posts

או במילים אחרות

האם אני צריך לעדכן BIOS (לוח an8 ultra)

שאלה חשובה!!!, הבנתי שמגיע עם המעבד דרייבר??, האם להתקין אותו, כי ראיתי שבחלק מהמשחקים הוא מוריד ביצועים

או משהו כזה, בקיצור ההשפעה שלו שונה במשחקים לשני ויש גם תקיעות. זה מה שהבנתי בערך אם מישהו יכול להסביר לי

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנת ימה את הרוצה...

אם אתה רואה שהמחשב מזהה מעבד אחד, עליך להתקין עדכון ביוס ללוח אם, פשוט יכול להיות שהלוח בא כבר עם הביוס המתאים.

לא מגיע עם המעבד שום דרייבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוריפ - אם אתה לא מבין אז עדיף שלא תטעה אחרים .

מגיע דרייבר עם מעבד כפול

כנסו לאתר של - ותמצאו תחת "הורדות" דרייבר לכפול כתלות במ"ה.

נבנוסף לעדכון ביוס יש לעדכן גם את הקובץ BOOT.INI כך שהמשחקים לא יקרטעו

בגלל שבבררת המחדל מערכת ההפעלה תאיט את המשחק אם הוא מקבל פחות כח חישוב ממה שהוא דורש

[המשחק עובד על CPU אחד כלומר המשחק מקבל 50 % ] במצב שבו נותר כח חישוב פנוי במערכת :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא קיבלתי שום דרייבר עם הX2 שלי.

הדרייבר שם זה מעין CNQ...

איך בדיוק דרייבר יכול לשפר את ביצועי המעבד כדי שהמשחק לא יואט? זה לא כל כך הגיוני המ שאתה אומר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרייבר מעדכן את מ"ה כךך שלא תווצר תופעה שנקראת throttleing

היא נובע מזה שבמשחק אתה מקבל רק 50% מפוטנציאל כח החישוב שלך

ואם האפליקציה מבקשת עוד ולא מקבלת [ יותר מ 50 אחוז מן הסתם ]

מ"ה מניחה שCPU במצב של חימום או throttleing

ואז היא מאיטה את המשחק .

תקרא על זה קצת ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוריפ - אם אתה לא מבין אז עדיף שלא תטעה אחרים .

מגיע דרייבר עם מעבד כפול

כנסו לאתר של - ותמצאו תחת "הורדות" דרייבר לכפול כתלות במ"ה.

נבנוסף לעדכון ביוס יש לעדכן גם את הקובץ BOOT.INI כך שהמשחקים לא יקרטעו

בגלל שבבררת המחדל מערכת ההפעלה תאיט את המשחק אם הוא מקבל פחות כח חישוב ממה שהוא דורש

[המשחק עובד על CPU אחד כלומר המשחק מקבל 50 % ] במצב שבו נותר כח חישוב פנוי במערכת :)

תיקונים: קובץ ה boot.ini הוא קובץ שמצביע למערכת ההפעלה על הדיסק הקשיח והמיקום ממנו לעשות בוט למערכת ההפעלה, אין לו שום קשר

למשחקים או לכל דבר אחר,לאחר שמערכת ההפעלה מתחילה לעלות היא לא משתמשת בו יותר, בשום אופן, בטח שלא מעבד עם או שתיים או שלושה.

בקשר לדריוור: דריוור הוא דריוור, הוא לא נותן תמיכה למשחקים לעבוד עם כפולי הליבות, זה עיניין של המשחק הספציפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את הלוח של אבל הKN8ULTRA ועידכנתי ביוס ,המעלות של הCPU מדויקות עכשיו(פחות 10 מע' מהביוס הקודם) ושאני מדליק את המחשב יש לי לוגו של עם סמל של AMDX2

חוץ מהדברים האלו לא שמתי לב לשינוי מיוחד

תכנס לאתר של ותראה אם יש בכלל טעם שתעדכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

cupra:

אתה טועה ומטעה :)

הקובץ מצביע אמנם למ"ה היכן נמצא קובץ האתחול של המערכת , אך יחד עם זאת שולח למ"ה פרמטרים שונים לגבי אופן ההתנהגות הנדרשת ממערכת ההפעלה.

אתה יודע למשל מה עושה התוספת הקטנה הזו ב BOOT INI :

/ONECPU

נכון , ניחשת טוב . היא משפיעה על כך שהוא משתמש ב CPU אחד בלבד [ מתוך כפולי ובכלל מתוך אשכול CPU ] .

זה לא ישפיע על התנהגות מערכת ההפעלה לאחר ה BOOT ?

חברה, לפני שמגיבים כאן , קצת ללמוד.... זה לא חוכמה גדולה להטעות במסווה של ידענות :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

cupra:

אתה טועה ומטעה :)

הקובץ מצביע אמנם למ"ה היכן נמצא קובץ האתחול של המערכת , אך יחד עם זאת שולח למ"ה פרמטרים שונים לגבי אופן ההתנהגות הנדרשת ממערכת ההפעלה.

אתה יודע למשל מה עושה התוספת הקטנה הזו ב BOOT INI :

/ONECPU

נכון , ניחשת טוב . היא משפיעה על כך שהוא משתמש ב CPU אחד בלבד [ מתוך כפולי ובכלל מתוך אשכול CPU ] .

זה לא ישפיע על התנהגות מערכת ההפעלה לאחר ה BOOT ?

קטע הזוי. ;D

ה onecpu או ה numcpu מצביעים על המעבד, הוא אמור לשנות רק את הטעינה של מערכת ההפעלה לדעתי ולא משהו מעבר.

או שזה בעצם אותו דבר מכוון שה תומכת בריבוי על זה אין חלוקה.

cupra:

חברה, לפני שמגיבים כאן , קצת ללמוד.... זה לא חוכמה גדולה להטעות במסווה של ידענות :bash:

מאמץ את זה, באמת אני צריך לחזור על החומר של ה MCSE ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

cupra

בתקווה שיש לך מעבד כפול ליבה: תעשה BOOT עם פרמטר ONECPU .

תתבונן במנהל המשימות - כמה CPU מוזהים ע"י מ"ה ??

אחד ? נכון ?

אם אין לך מעבד כזה , אל דאגה , עשיתי זאת לא פעם ואפילו כעת

כך שאני די בטוח :xyxthumbs:

רוצה עוד סימוכין ?

תתבונן בלינק הבא:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2629&p=2

פיסקה ראשונה בכתבה .

אז מי ההזוי כאן ? :bash: :bash: :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

cupra

בתקווה שיש לך מעבד כפול ליבה: תעשה BOOT עם פרמטר ONECPU .

תתבונן במנהל המשימות - כמה CPU מוזהים ע"י מ"ה ??

אחד ? נכון ?

אם אין לך מעבד כזה , אל דאגה , עשיתי זאת לא פעם ואפילו כעת

כך שאני די בטוח :xyxthumbs:

רוצה עוד סימוכין ?

תתבונן בלינק הבא:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2629&p=2

פיסקה ראשונה בכתבה .

אז מי ההזוי כאן ? :bash: :bash: :bash:

מאמין לך והחכמתי, לא ידעתי שה boot.ini יכול לקבוע מבחינת מערכת ההעפלה כמה יזוהו.

רק נציין שאין צורך לשנות שם כלום כמו שעמרי אמר, היו לי כמה כפולי ואת האמת , לא חשבתי לרגע לשנות משהו ב boot, אבל טוב לדעת את זה.

אגב התכוונתי שהקטע עם ה boot.ini הזוי ולא אתה, אני או מישהו אחר :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OMRIJ

אני חולק בידע !

אם תקרא בעיון את הת'רד הנוכחי תגלה שחלקתי בידע רב וחדש.

כנראה שלא קראת בעיון את התגובות שלי אם הגבת ורשמת שאין צורך לשנות את ה BOOT.INI

אז אסביר שוב , בשפה פשוטה יותר ע"מ שכולם יבינו :)

למי שיש מעבד כפול ליבה X2 מומלץ בחום [גם ע"י מיקרוסופט וגם ע"י ] להוסיף לקובץ הנ"ל את הפרמטר:

usepmtimer /

מדוע?

כי במערכת ההפעלה יש מנגנון מובנה של throttle back כלומר "הורדת גז" אשר נכנס לפעולה במקרה של התנהגות

חריגה של המעבדים [מכל הסוגים התומכים ב תכונה זו , רב המעבדים מהשנתיים האחרונות תומכים גם של וגם של AMD].

אחד מהתרחישים של התנהגות חריגה הוא התחממות יתר של המעבד ואז בשל הוראות פנימיות במעבד הוא מוריד לעצמו את ה CLOCK ע"מ שלא להתחמם מידי.

כל הנ"ל הקדמה [שחשוב להבין ] להסבר הבא:

אם עובדים עם X2 ומשחקים במשחק מהדור הנוכחי [אשר אינו תומך בכפול ליבה]

מנצלים למעשה 50% מכח החישוב הפוטנציאלי [ מעבד אחד מתוך 2 ]

המשחק עצמו דורש יותר כח חישוב [אחרת לא הינו רואים 50% ניצול במנהל המשימות כאשר המשחק רץ]

מערכת ההפעלה מסיקה באופן שגוי [ !!!! ] שאם היישום [=המשחק] דורש יותר [הרבה יותר! ] כח חישוב ממה שהמעבד מוציא בפועל מתוכו

ויחד עם זאת יש פוטנציאל חישוב פנוי [ כלומר פחות מ 100% ניצול CPU ] יש כאן בעית throttling

במקרה כזה מ"ה תוריד את קצב הפניה של היישום [=משחק] ל CPU ע"מ לקרר את המעבד וע"מ שלא להעמיס עליו

כמובן שזה שגוי כי הנחה הנ"ל של מ"ה מבוססת על לוגיקה של חד-.

הפרמטר הנ"ל שמומלץ להוסיף ל BOOTINI מתקן את העוות באנומליה הזו [מבלי להכנס כעת ל "איך זה נעשה" ].

הגישה שלי לא היתה יהירות לשמה אלא שמרגיז אותי לראות אנשים שעונים בבטחון רב ומטעים אחרים.

אם כבר פורום של לימוד הדדי אז להזהר בתשובות וללמד את החומר [ אין בעיה ללמד את הדברים הללו מתוך חיפושים פשטניים בגוגל].

מקווה שגם OMRIJ הבין את ההסבר ולמד משהו חדש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...