700 מיליארד דולר: שווי השוק של אפל עוקף את גוגל ומיקרוסופט גם יחד • HWzone
טכנולוגיה

700 מיליארד דולר: שווי השוק של אפל עוקף את גוגל ומיקרוסופט גם יחד

עם שווי שוק של מעל 720 מליארד דולרים, היא לא רק החברה האמריקאית עם השווי הגדול ביותר אי פעם, אלא גם שווי זה גדול יותר מהחיבור של שווי השוק של וגוגל יחדיו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


apple-money-aktie
, החברה האמריקאית עם שווי השוק הגדול ביותר בהיסטוריה

עם נעילת המסחר בשבוע שעבר, שווי השוק (השווי האחוד של כלל מניות החברה הקיימות) של אפל עלה אל מעל ל-720 מיליארד דולרים, מה שהקנה לה תואר חדש – "החברה האמריקאית הראשונה בהיסטוריה עם שווי שוק של מעל ל-700 מיליארד דולרים". אם זה לא מספיק, שווי השוק החדש והמרשים ביותר של אפל עד כה יכול לכלול בתוכו את שווי השוק של גוגל ושל מיקרוסופט יחדיו, עם עודף של כמעט שלוש פעמים השווי שוק של ענקית המעבדים והגרפיקה .


רק בכדי להכניס לכם את המספרים האלו לפרופורציה, בשנת 1997, זמן מה לאחר שעזב סטיב ג'ובס את החברה, הייתה במרחק של כ-90 יום בלבד מלהצהיר על פשיטת רגל (כאשר חברות כמו עזרו לה להיחלץ מן הצרה), שכיום בעלת הון כספי נזיל של כ-180 מיליארד דולרים ושליטה כמעט מוחלטת ברווחים של שוק הסמארטפונים העולמי.

רק בחודשים האחרונים הצלחותיה של אפל שטפו את החדשות העולמיות, עם הנתונים החדשים שמראים כי אפל הצליחה להשוות את מספר מכשירי הסמארטפונים שסמסונג סיפקה (נתון העומד על 74.5 מיליון סמארטפונים), בנוסף לרבעון (Q4 של 2014) המוצלח ביותר של החברה אי פעם עם הכנסות של מעל 74 מיליארד דולרים ורווח נקי של מעל 18 מיליארד דולרים.


techmarketcap2015q11
שווי השוק של החברות בולטות בעולם

אני לא יכולים להצביע בדיוק על סוד ההצלחה של להצלחה המסחררת שהחברה חווה במהלך השנים האחרונות, אך החדשנות והפרפקציוניזם (שבזמן האחרון מעט פוחתים) שלה הם בהחלט חלק מרכזי מהפיכתה של לאחת מחברות הטכנולוגיה החשובות והמשמעותיות ביותר בעולם כיום.


תגיות

6 תגובות

 1. מה בדיוק אפל עושים מעבר לסמארטפונים ומערכת ההפעלה שלהם?
  פשוט נפתיע אותי ההבדל הענק בהתחשב בכך שרבות מהחברות האחרות ברשימה עוסקות בפיתוח של טכנולוגיות רבות.
  הגיוני שווי שוק כזה ענק רק מסמארטפונים וכמה תוכנות דרקוניות מבחינת רישיון שהם עושים?

 2. תודה על המידע המענין.
  טיפ-לא יזיק שמישהו יגיה את הכתבה לפני פרסומה.

 3. מה בדיוק אפל עושים מעבר לסמארטפונים ומערכת ההפעלה שלהם? 
  פשוט נפתיע אותי ההבדל הענק בהתחשב בכך שרבות מהחברות האחרות ברשימה עוסקות בפיתוח של טכנולוגיות רבות.
  הגיוני שווי שוק כזה ענק רק מסמארטפונים וכמה תוכנות דרקוניות מבחינת רישיון שהם עושים?

  וול, ראשית ההצלחה שלהם נובעת מכך שהם הפכו להיות מותג. אנשים מוכנים לשלם המון כסף בשביל לקבל מוצר שנושא את הלוגו שלהם, ככה שאפל מצליחה למכור מחשבים, סמארטפונים, טאבלטים ועוד כמה מוצרים במחירים הרבה יותר גבוהים ממה שהם שווים.
  עכשיו, אני לא מבין בבורסה ובמסחר, אבל אני חושב שמדד של ערך המנייה משתנה גם לפי המשקיעים במניות. אם היו לך כמה מאות אלפי דולרים בחשבון בנק אז לא היית משקיע בחברה שמסוגלת למכור לך טלפון במחיר שהוא פי 3 ממה שהוא שווה?
  אני בהחלט הייתי משקיע.

  בנוסף, ככל הידוע לי, על שם אפל רשומים כמה אלפי פטנטים שהחברות הגדולות משתמשות בפטנטים האלה, זה גם מכניס להם המון כסף, וכשזה לא מצליח אז אפל תובעת לך את הצורה עד שהיא מקבלת את הכסף שלך.
  תסתכל בארכיון של HWzone, אני זוכר שהם סיקרו את זה לפני שנתיים שלוש.

 4. בתור משקיע במניות אני יכול להגיד שמדובר פה בחישוב מוטעה, המניה של אפל צמחה כמו שאר המניות האמריקאיות עקב פרסום נתון התעסוקה החיובי שגרם לעליה בכל השוק. ערך השוק של אפל עומד על 740 מיליארד דולר! אבל ערך השוק של גוגל מחושב בצורה לא נכונה בכתבה כיוון שב-2004 גוגל עשתה פיצול במניה שלה לשתי מניות וערך השוק של כל אחת מהן בנפרד עומד על בערך 375 מליארד דולר מה שאומר שביחד גוגל עוברת את אפל עם ערך שוק של 750 מליארד דולר.

 5. ממשיכים להלחם למי יש יותר גדול בזמן ש90% מהעולם חי בעוני

כתיבת תגובה

Back to top button
Close

זוהה שימוש בחוסם פרסומות

אנא שקול לתמוך באתר על ידי ביטול חוסם הפרסומות שלך