700 מיליארד דולר: שווי השוק של אפל עוקף את גוגל ומיקרוסופט גם יחד • HWzone
טכנולוגיה

700 מיליארד דולר: שווי השוק של אפל עוקף את גוגל ומיקרוסופט גם יחד

עם שווי שוק של מעל 720 מליארד דולרים, היא לא רק החברה האמריקאית עם השווי הגדול ביותר אי פעם, אלא גם שווי זה גדול יותר מהחיבור של שווי השוק של וגוגל יחדיו

apple-money-aktie
, החברה האמריקאית עם שווי השוק הגדול ביותר בהיסטוריה

עם נעילת המסחר בשבוע שעבר, שווי השוק (השווי האחוד של כלל מניות החברה הקיימות) של אפל עלה אל מעל ל-720 מיליארד דולרים, מה שהקנה לה תואר חדש – "החברה האמריקאית הראשונה בהיסטוריה עם שווי שוק של מעל ל-700 מיליארד דולרים". אם זה לא מספיק, שווי השוק החדש והמרשים ביותר של אפל עד כה יכול לכלול בתוכו את שווי השוק של גוגל ושל מיקרוסופט יחדיו, עם עודף של כמעט שלוש פעמים השווי שוק של ענקית המעבדים והגרפיקה .

רק בכדי להכניס לכם את המספרים האלו לפרופורציה, בשנת 1997, זמן מה לאחר שעזב סטיב ג'ובס את החברה, הייתה במרחק של כ-90 יום בלבד מלהצהיר על פשיטת רגל (כאשר חברות כמו עזרו לה להיחלץ מן הצרה), שכיום בעלת הון כספי נזיל של כ-180 מיליארד דולרים ושליטה כמעט מוחלטת ברווחים של שוק הסמארטפונים העולמי.

רק בחודשים האחרונים הצלחותיה של אפל שטפו את החדשות העולמיות, עם הנתונים החדשים שמראים כי אפל הצליחה להשוות את מספר מכשירי הסמארטפונים שסמסונג סיפקה (נתון העומד על 74.5 מיליון סמארטפונים), בנוסף לרבעון (Q4 של 2014) המוצלח ביותר של החברה אי פעם עם הכנסות של מעל 74 מיליארד דולרים ורווח נקי של מעל 18 מיליארד דולרים.

techmarketcap2015q11
שווי השוק של החברות בולטות בעולם

אני לא יכולים להצביע בדיוק על סוד ההצלחה של להצלחה המסחררת שהחברה חווה במהלך השנים האחרונות, אך החדשנות והפרפקציוניזם (שבזמן האחרון מעט פוחתים) שלה הם בהחלט חלק מרכזי מהפיכתה של לאחת מחברות הטכנולוגיה החשובות והמשמעותיות ביותר בעולם כיום.

תגיות
Back to top button
Close
Close