פלאפון משיקה תקשורת LTE עם מערך של ארבעה ערוצי שידור, לראשונה בישראל • HWzone
טכנולוגיהצרכנות

פלאפון משיקה תקשורת LTE עם מערך של ארבעה ערוצי שידור, לראשונה בישראל

הכפלת כמות ערוצי השידור וערוצי הקליטה הסלולריים, רק במספר מינימלי של מכשירי דגל אשר תומכים בזה, אמורה לספק מהירויות הורדה מרשימות במיוחד

השוק המקומי עדיין ממתין, טכנית, לאותו מכרז תדרי הדור הרביעי שנתקע אי שם בשנת 2015 – אבל זה לא אומר שהשחקניות המקומיות קופאות על השמרים ואינן עודות כל מה שביכולתן על מנת לספק לנו יכולות חדשות במסגרת המגבלות הקיימות, וזה בא לידי ביטוי כעת במסגרת ההכרזה החדשה של חברת פלאפון.

בספקית הסלולר הוותיקה ביותר בנוף המקומי הכריזו על 'פלאפון 4×4', כשהשם המוזר משהו מסמל תמיכה ראשונה מסוגה בשוק המקומי (וחדשנית באופן יחסי גם בהיבט העולם כולו, עם תמיכה של מפעילות בודדות בלבד בעולם, לטענתה) בקישוריות MIMO עם ארבעה ערוצי קליטה וארבעה ערוצי שידור הן במכשיר הלקוח והן באתר הסלולרי שאליו הוא מקושר, לשליחת כמות גדולה יותר של מידע במקביל והגדלת המהירות המתקבלת בפועל.

אם כבר קניתם מכשיר מוביל בתקופה האחרונה – שווה לעשות את המאמץ ולהפיק ממנו את המיטב שהוא מסוגל לתת – לפחות לפי חברת פלאפון

נכון להיום קיימת כמות מינימלית של סמארטפונים אשר אכן מכילים מערך עם ארבע אנטנות לשידור ולקליטה ויוכלו להנות מטכנולוגיה חדשה זו – ואכן בפלאפון מצהירים כי הדגמים הנתמכים היחידים כרגע הם ה- S8, ה- S8 Plus וה-Xperia XZ Premium, עם הצהרה על כך שדגמים עתידיים כמו ה- Note 8, ה- V30 וה- Mate 10 יתמכו בה אף הם (מה שכנראה מבוסס בעיקר על ניחוש סביר מושכל).

היכולת החדשה הושקה לצד קמפיין שיווקי הומוריסטי רחב היקף – בכדי לוודא שאף אחד לא מפספס את המאורע החגיגי, חלילה

שימוש בטכניקת ה-MIMO המתקדמת, בשילוב עם קידוד משופר מסוג QAM256 (שהחל להיכנס לשוק בשנה שעברה) ועם טכנולוגיות Digital Beamforming, אמור לספק למשתמשים מהירויות הורדה, וגם העלאה, מרשימות מאוד – כאשר בפלאפון מצהירים כי בבדיקות שלהם בהתבסס על מכשירי ה- S8 וה- S8 Plus הצליחו להגיע לקצב של עד 400 מגה-ביט בשנייה בהורדה (בתנאים אופטימליים עם צרכן בודד לאותו תא , סביר להניח), שאותו ללא ספק ניתן להגדיר בתור "דור 4.5" אמיתי.

כאן זה הזמן להבהיר כי על מנת לתמוך באותה טכנולוגיית 4×4 נדבר לבצע שדרוג פיזי גם לאתרי הסלולר עצמם לתמיכה בארבעה ערוצי שידור מקביליים, כאשר נכון לעכשיו בוצע שדרוג רק לשליש מאתריה של פלאפון ברחבי הארץ – והתוכנית היא להגיע למצב בו חצי מהאתרים שודרגו עד לסוף השנה הנוכחית, ולהשלים את הפריסה המלאה לקראת סוף השנה הבאה.

בהיעדר רצועות תדר מספיקות לביצוע אגירת עורקי שידור מרובים (Carrier Aggregation), נראה כי קפיצה למספר מקסימלי של ערוצי MIMO וקידוד עם נצילות ספקטרלית גבוהה הוא הפתרון היחיד האפשרי להגדלת המהירויות המירביות בשוק

עדיין לא ידוע האם גם ספקיות בת של פלאפון (PMobile, Walla Mobile ו-YouPhone) וספקיות שמתבססות על התשתיות שלה (רמי לוי מובייל) יוכלו להנות מהיכולת החדשה – אך אנחנו בהחלט מברכים על כך שיש התקדמות בתחום, ומקווים לראות אותה בקרוב גם אצל השחקניות האחרות בשוק.

תגיות

13 תגובות

 1. הגיע הזמן. ישראל היא בערך המדינה היחידה בעולם שבשנת 2016 נרשמה ירידה במהירות האינטרנט הממוצעת. הזוי.

 2. במקרה יש לי 8 פלוס ובמקרה אני בפלאפון..

  מתוך התעניינות, הורדתי SpeedTest..

  כמה אני אמור לקבל בתכלס?

  הם קיבלו 400? (לפי הכתבה?)

  אני 16 הורדה 20 העלאה (הלוואי היה ככה בבזק לפחות)

  1. כל מכשיר עם SD640 ומעלה תומך ברשת המתקדמת הזאת

   כנל לגבי מכשירים עם exynos מאז הגלאקסי 4

 3. פרטנר רק מדברת על זה…בפועל רשת lte a עוד בקושי פרוסה אלא אם כן הmimo 4×4 יורגש גם ב4g הרגיל..כל העסק לא מאוד ברור..מפת פריסה מי? מה? מו?

 4. Oneplus 5 בעקרון תומך עד מהירויות הורדה של 600 mbps אם כי יש לו טכנולוגיה של mimo 2×2…בכל מקרה הוא יגלוש מהר מאוד כאשר המהירויות באמת יתאפשרו

 5. רק לציין שאת 'QAM256' ניתן לראות בממיר הכבלים (בהגדרות איכות השידור) כבר עשור, לכל הפחות. אולי בשידור הסלולארי הוא חדש.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close