עכשיו גם בישראל: NVIDIA מביאה את המשחקים שלכם לענן • HWzone
טכנולוגיה

עכשיו גם בישראל: NVIDIA מביאה את המשחקים שלכם לענן

האם אי-פעם חלמת לשחק בכותרי ה-PC האהובים שלכם בנייד הדק והקל או בסמארטפון? כעת זה אפשרי תודות לשירות ה- Now – בהנחה שחיבור האינטרנט שלכם לא יעשה צרות

סטרימינג ישיר של משחקים מיחידות עיבוד עוצמתיות מרוחקות נחשב לעתיד עולם הגיימינג בעיני רבים, ועל כך יעידו חברות ענק כמו גוגל, מיקרוסופט וסוני שמפתחות טכנולוגיות ופלטפורמות משלהן בכדי לקדם אותו. כעת יש שירות נוסף שמושק באופן רשמי מבית שם גדול בתעשייה, והוא זמין אפילו בישראל – זה הוא GeForce Now של שיוצא משלב הבטא אל השקה מלאה, וזמין להתנסות גם ללא עלות כלל.

השירות של מציע סטרימינג של מאות משחקים בולטים ישירות משרתי הענן של החברה הפזורים ברחבי העולם (בחלק מהשווקים בהתבסס על מפעילות שותפות שמסייעת להרחיב את הזמינות העולמית במהירות), גם במחשבים מבוססי או MacOS, גם במכשירי ה-Shield של החברה, גם בסמארטפונים מבוססי ובעתיד גם במכשירים המריצים את מערכת ה-Chrome OS של – כאשר הייחודיות היא בכך שלא נדרש שום כוח עיבוד מקומי משמעותי על מנת ליהנות מגיימינג באיכות גבוהה היות וכל העיבוד מתבצע בשרת מרוחק. כל שנדרש הוא חיבור ברוחב פס סביר ובזמני שהות נמוכים אל השרת הנבחר – אם כי גם זו דרישה שעשויה להיות מאתגרת בפועל עבור הרבה צרכנים מישראל, בשלב הנוכחי.

מגוון גדול של פלטפורמות מחשוב נתמכות – ויש תוכניות להתרחבות נוספת במהלך השנה

בעוד שביישומים כמו PlayStation Now ו-Project xCloud ישנה רשימת משחקים שהגישה אליהם היא חופשית לגמרי לבעלי מינוי וב-Stadia של גוגל הדרישה היא לרכוש את המשחקים בתוך השירות (אפילו במצבים בהם כבר רכשתם את אותם משחקים בפלטפורמות מגבילות) – המודל העסקי של נמצא איפשהו באמצע ומציע גישה למשחקים רבים שונים בהתבסס על ו- Store, אך תוכלו לגשת רק למשחקים נתמכים שכבר רכשתם בחנויות המקור הדיגיטליות ולא לרשימה כולה.

מגוון גדול של כותרי Steam שכבר קניתם בעבר עשוי להיות זמין לכם עתה בסטרימינג ישיר – הן עבור ניידים קומפקטיים בעלי כוח עיבוד מצומצם והן עבור (בשילוב עם בקר פיזי ברוב המוחלט של המקרים)

במצב שכזה אמנם לא תהיה לשחקנים הזדמנות להתנסות במגוון כותרים חדשים מבלי לרכוש אותם באופן ייעודי – אך היתרון הוא במחיר מינוי תחרותי מאוד של 5 דולר או 5.5 יורו מדי חודש (כ-20 שקלים), כאשר יש אפילו שירות חינמי בסיסי אליו ניתן לגשת ללא עלות כלל. שירות הבסיס יאפשר שעה של משחק רצוף בסטרימינג בכל פעם שאחריה תזדקקו להיכנס אל התור הקיים בשרת ה-GeForce Now הנבחר על מנת לשחק שוב, ואילו שירות הפרימיום בתשלום מבטיח עדיפות בתור לשרתים לביצועי משודרגים ועד שש שעות משחק ברצף לאחר החיבור. כל זאת לאחר 90 ימים של התנסות ללא עלות שרק בסיומם תתחיל גביית התשלומים החודשית המדוברת.

מקבלת נקודות זכות – אך יש סיכוי שהשירות יעבוד כראוי רק במצב בו תתחברו אל ראוטר בכבל , באופן שיצמצם משמעותית את החלום לגיימינג מתקדם ואיכותי בכל זמן ובכל מקום

ישראל לא הופיעה במפת הזמינות הרשמית של עבור שירות ה-GeForce Now, אך לשמחתנו השירות זמין באופן מעשי למשתמשים מקומיים הן בהתבסס על מחשבים אישיים והן בהתבסס על האפליקציה הייעודית במכשירי רבים, בהתבסס על שרתי Now הפרוסים במערב אירופה – עם זאת, כאשר דרישות הסף לפעולה כוללות זמני שהות (Ping) של 80 מילישניות או פחות המשימה עשויה להיות מאתגרת בהחלט עבור רבים, בייחוד בסמארטפונים המתבססים על תשתית סלולרית או אפילו על תשתית אלחוטית.

פריסת השירות הנוכחית מבית לא שם, אך נראה כי אין נעילה גיאוגרפית של הגישה

עצם ההשקה הבינלאומית הרחבה והזמינות בישראל הן התפתחות טובה שמעניקה נקודות זכות עבור בהשוואה למתחרות מבחינתנו, אך ללא הקמה של שרתים מקומיים יתכן שלטכנולוגיית הסטרימינג יהיה קושי משמעותי לצבור תאוצה בנוף המקומי – נקווה שגם זה משהו שנמצא בקלפים עבור מועד עתידי.

השירות מציע ב-1080p ובקצב של עד 60 פריימים בשנייה בלבד בשלב זה, אך כן תומך בטכנולוגיות גראפיות מתקדמות בחלק מן הכותרים – במידה ואתם נרשמים אל שירות הפרימיום

לחצו כאן למעבר אל עמוד השירות

תגיות

4 תגובות

 1. או בקיצור – הזרמה של משחקים קיימים לפלטפורמות חלשות. לא שווה אפילו את הבסיס לדעתי.

  1. נראה לי שיתרון אחד שיש לזה הוא שזה מאפשר להתנסות בכל מיני משחקים, בלי לקנות אותם ובלי להתקין אותם על המחשב.

   1. אופס,
    החלק הראשון שכתבתי (להתנסות בכל מיני משחקים בלי לקנות אותם) לא נכון מתברר:

    "You must already own or purchase titles to play them on GeForce NOW"

    כך שהפתרון כאן הוא רק חומרתי, אבל לא ממש השכרה והתנסות ללא קנייה.
    חבל

 2. שירות מגניב!
  אם יעבוד כמו שצריך – יכול לחסוך, תמורת 20 שקל בחוד, עלויות של אלפי שקלים על החזקת מחשב גיימינג בבית (ושדרוגו כל פעם עם חומרה חדשה).
  נ.ב.
  הייתי שמח אם הייתם מתנסים בעצמכם בשירות ומביאים רשמים, ולא רק מדווחים את מה שדווח גם באתרים אחרים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close